gordon freeman
1. black mesa araştırma üssünde bir bilim adamı iken bir kaza sonucu piskopata bağlayan kimse,başta levye ile dalarken daha sonra lazer falan kullanmaya başlar bu.
2. (bkz: bahtsiz bedevi)
3. serbest çağrışım olarak
(bkz: morgan freeman)
4. oyun yapımcılarının sadece 5 saniyede buldukları isim.
5. bu insan yüzünden saatlerce bilgisayar masasindan kalkamaz olmustuk bir zamanlar.. half life oyununun bas karakteridir ve olup olup dirilen cinstendir.
6. asker yaratık karışık indirerek ilerleyen, hiç konuşmayan bir garip bilimadamıdır kendisi. ilerleyen bölümlerde geri çekilen askerlerin bıraktığı "you will die freeman" "no way out freeman" "topsun olm top" şeklindeki yazılamalara hiç yüz vermez. yetmez xene gider orada çatışır bir dünya. sonra gman gelip aklını alır o ayrı tabi.
7. half-life'ın sonunda, gerektiği zaman uyandırılmak üzere uyutulan ve oyun senaryosuna göre 10 yıl bize göre 6 yıl uyuduktan sonra half-life 2'yle karşımıza çıkan, oyun dünyasının en bilinen karakterlerinden biri..
8. bir insan bu kadar mı bana benzer dedirten half life serisinin kahramanı.. gözlük, top sakal, saç modeli...
9. bu adam yüzünden artist morgan freeman ın adı gordon freeman a çıkmıştır. ex-scientist new-commando kişilik iki oyun boyunca başına gelmeyen kalmamıştır ama inanılmaz soğukkanlıdır hiç konuşmaz hele hl2 de alyx gibi hatun karşısındayken bile kesinlikle tek kelime etmez inanılmaz bir adamdır striderdan tut antlion guardları bile hiç konuşmadan öldürür
10. half-life serisinin kahramanı. diğer bilim adamlarının aksine, biraz disiplinsizdir, ve arkadaşları onu çok rahatsız edici bulurlar, ta ki bir deneyde her taraf patlayıncaya kadar. hem de ne yaparsa konuşmadan yapar, derdini konuşmadan, bir bakışla anlatır.
11. paşa uykusundan bir kez daha uyandırılırsa taş taş üstünde bırakmayacak 10 kaplan gücündeki fizikçi
12. http://img89.imageshack.us/img89/2039/gordonvshulkimf5.jpg
13. tek basina yaratiklari dagitan adam bunun bir de isportadan aldigi levye vardir onunla harika bir ikili olustururlar ayrica ikinci oyunda yanina bir de kiz almistir ona artistik yapar uzaylilari oldurerek
Alakalı olabilir!
- gordon edge
- gordon strachan
- gordon moore
- gordon brown
- gordon gin

nedir.Net