gordon milne
1. besiktas i 3 yil ust uste sampiyon yapmayi becermis ingiliz. 3 yilda turkce ogrenme zahmetine katlanmamasi, gollerden sonra sevinmemesi ''antipatik soguk bir ingiliz'' portresi cizilmesine neden olmustur.
2. besiktas'i biraktiktan sonra japonya'ya gitmistir.
3. besiktasımıza 3 yıl üst üste sampiyonluk kazandırmıstır.bunun yanısıra takımın en cok ciddiyetini korudugu dönemler onun dönemleridir.klasik ingiliz edasıyla calısmıstır.besiktas tarihinin en iyi hocasıdır.*
4. maçlardan sonra (ister galibiyet ister mağlubiyet olsun), oyuncularını hemen toplar ve soyunma odasına götürürdü. böylelikle maç ertesi, futbolcunun pek de sakin düşünemediği bir anda, basına demeç vermesini istemezdi.
5. bir galatasaraylı olmama rağmen çok takdir ettiğim eski beşiktaş teknik patronu... mavi gözleri hala akıllarımızda..
6. bu isimde bir figüran var.
http://www.imdb.com/name/nm0590342

edit: linki düzelttim.
(bkz: moderatorumu seviyorum)
7. http://www.liverpoolway.co.uk/a-zofplayers/e-h/gordonmilne.html
8. beşiktaş yönetiminin menajerlik görevine getirdiği eski teknik adam.
9. gordon milne,yabancı transferinde komisyon aldığı "ispat edilmiş" tek teknik direktör,15 sene önceki futbol mantalitesi ile beşiktaşa ne verir bilinmez ama türk futbolundan çok şey alacağı kesindir.menejer olarak geldi ise türkiyede beşiktaş bu işi yapabilecek 100 adamı daha ucuza bulabilirdi.
10. besiktasi calistirdigi günlerde güzel türkcemize "to conclude üc puan is good" gibi güzide cümleleri kazandirmis teknik adam.*
Alakalı olabilir!
- gordon gin
- gordon bleu
- gordon moore
- gordon dobie
- gordon

nedir.Net