grup gundogarken
1. http://www.gundogarken.net adresinden hakkında detaylı bilgi alınabilecek grup.
nedir nette başlığı açılmamış olmasından, yaşlanmış olduğum izlenimini çıkartmamı sağlayan grup ayrıca.
2. mest of gundogarken isimli toplama albümlerini 1998 yılında çıkarmış ama ondan sonra da bu albümde olması gereken çok başarılı başka şarkılar da yapmış grup..
ayrıca (bkz: ilhan sesen)
3. 80'lerden beri türk pop müziğinde çok kaliteli işler ortaya koyan grup. ilhan şeşen, burhan şeşen ve gökhan şeşen'den oluşur. ilhan şeşen, diğer iki üyenin amcasıdır. bu yüzden de grupta "amca" olarak tanınır. ilhan şeşen ve burhan şeşen gitar çalarlar, gökhan şeşen ise buzuki çalar genelde. grubun hemen bütün şarkılarını ilhan şeşen yazar ve besteler.

grup en başta ferhan şensoy'un oyunlarına şarkılar yazarak başlamıştır müzik kariyerine. sonradan başarılı albümler ortaya çıkarmışlardır. fakat hiçbir zaman çok ünlü ve çok popüler olamamışlardır. hatta bu yüzden doksanların ortasında dağılmıştır grup. herkes kendi işiyle uğraşmaya başlamıştır. fakat "gündoğarken 1999" albümüyle geri dönmüşlerdir.

ilhan şeşen bir ara solo bir albüm yapmıştı fakat başarılı olmamıştı. 2000'lerin başında bunu tekrar denedi*. bu sefer şarkıların düzenlemeleri daha arabeskti ve büyük bir başarı kazandı. buna yakın bir zamanda da kenan doğulu'ya "ellerimde çiçekler" şarkısını verdi amca. gerçi orada yapılan düzenlemeyi sevmemişti ama bu şarkı ilhan şeşen'e hayatının şöhretini geç de olsa getirdi. işte böylece gündoğarken, müzik ömrü boyunca yakalayamadığı bir popülarite yakaladı. sonra "istanbul atina istanbul" albümü geldi grubun. ilhan şeşen ikinci albümü çıkardı derken.

genel hatlarıyla hikaye budur.
4. zagaya telefonla bağlanan bir kadının 'grup şeşenler' şeklinde telaffuz ettiği güzel şarkıları olan grup.
Alakalı olabilir!
- grup doganay
- grup no name
- grup genc
- grup denk
- grup sokak

nedir.Net