grup yorum »
1. (bkz: kır çiçekleri)
2. (bkz: mehmet)
(bkz: insan pazarı)
(bkz: borçlusun)
(bkz: gün gelir)
(bkz: oğula ağıt)
(bkz: bir oğul büyütmelisin)
(bkz: çağrı)
3. (bkz: dhkp-c) çizgisinde müzik yapan grup. zamanla ona ağıt, buna ağıt diyerekten sanatsal yönlerini kaybettiler.
4. goministtir bunlar
5. (bkz: dayıya selam ajiteye devam)

1985'te çeşitli sol fraksyonlardan üyelerle kurulan ve lakin cesaret albümü öncesinde grup içinde yapılan darbeyle 'fraksyon grubu haline gelip kendini tüketen müzik grubu..
6. (bkz: komunist)
7. kişisel yorumun level atlamış hali.misal:5 kişinin istiklal caddesinde gezip her gördüğüne yorum yapması
8. marşlarımız albümünden sonra tad alamadığım grup.

http://www.grupyorum.net
9. sıyrılıp gelen gibi bir şahesere imza atmış grup.
10. notaları mermi, şarkıları ise silahları, kısacası devrim'in sesi
11. son zamanlarda dhkpc nin promosyonuna çok ağırlık verdiler onun için bayağı bir bozulan müzik grubu
12. 18 ağustos günü didim* apollon tapınağında konser verecek türküleri güzel yorumlayan grup.
13. dünya protest müziği' nin türkiye için gururu sayılabilecek, yaptığı tüm çalışmaları kalite kokan devrimci grup.
14. hiçbir konserde "bu sefer tam kadro geldik" dediklerini duymadığım, konserlerinde gruptan bir kaç kişinin polis tarafından götürüldüğü * haberinin verilmesine alışkın olduğum, ismi aynı kalan ama yıllardır değiştirdiği elemanlarıyla bir değil birkaç futbol takımı kurulabilecek, dinlemesi hoş bir grup.
15. devemlı kendilerini aşan yorumlar *yapan ve başları beladan kurtulmayan grup.
16. "ey sevda kusanip yollara dusen
bilesin bu yollar daglar dolanir
yare ulasmadan dusersen eger
yarina sesinin yankisi kalir"
17. komunizm ile sosyalizm i birbiriyle karıştıran insanların ne olduklarını hiçbir zaman çözemeyeceği her konserin bitiminde büyük ailelerine teşekkür eden ve bunu hiçbir zaman unutmayan 1987 den beri yürüdükleri devrim yolundan grup elemanlarının gördüğü binlerce baskıya,işkenceye ve zulme rağmen vazgeçmeyen ve vazgeçmeyecek olan bu ülke de bir gün birşeyler değişirse bunda çok büyük emekleri olacak bir grup...
18. sıyrılıp gelen adlı bir kitapta ayrıntıları ile incelenen solcular kadar islamcılar tarfından da dinlenilen grup.
19. İha - İstanbul İl jandarma komutanlığı'nca, Ümraniye, kartal, küçükçekmece ve sarıyer'de düzenlenen dhkp/c operasyonlarında, aralarında grup yorum'un üyesi İnan altun'un da bulunduğu 8 kişi yakalandı. 2 kişi jandarmadaki sorgusunun ardından serbest bırakılırken, 6 zanlı İstanbul adliyesi'ne sevk edildi.

İstanbul İl jandarma komutanlığı'nca, İstanbul'un Ümraniye, kartal, küçükçekmece ve sarıyer ilçelerinde tespit edilen adreslerde, dhkp/c terör örgütü üyesi oldukları belirlenen şahısların evlerine operasyon düzenlendi. operasyonlarda yakalanan 8 kişiden 2'si serbest bırakılırken, aralarında grup yorum'un üyesi İnan altun'un da bulunduğu 6 zanlı, beşiktaş'taki İstanbul ağır ceza mahkemesi'ne sevk edildi. zanlılarla birlikte ağır ceza mahkemesi'ne ele geçirilen malzemeler de getirildi. operasyonda, bol miktarda örgütsel doküman ile 1 adet 9 mm tabanca, 1 adet kurusıkı tabanca, silahlara ait 2 adet şarjör ile 49 adet 9 mm'lik fişek, 27 adet cd, 28 adet video kaseti, 2 adet bilgisayar, 6 adet pasaport, 1 adet pasaport giriş kaşesi ve 1 adet pasaport çıkış kaşesi ele geçirildiği açıklandı. sağlık kontrolünden geçirilen 6 zanlı, ifadelerine başvurulmak üzere savcılığa çıkarıldı.
01/12/2004 14:51
kaynak:haberx
20. 12 eylül askeri darbesine bir tepki olarak çıkan devrimci grup..ilkay akkaya, efkan şeşen, hakan yeşilyurt, hilmi yarayıcı gibi önemli özgün müzik ustalarını kazandırmış gruptur ayrıca... her albüm çıkışında gözaltına alınırlar...bugüne dek sayısız gözaltı görmüşlerdir...
21. bazı ahmakların sandığı gibi komünist değillerdir. dhkp-c örgütüne yakın gruptur.
22. zamanında sıkça dinlediğim oldukça "koyu" albümleri olan müzik grubu, cidden sol fraksiyon için oldukça başarılı işler yapmışlardır fakat zaman içinde aşırı partizanlıklarının da etkisiyle müziklerinde bir yavanlık oluşmuştur.
23. (bkz: haziranda ölmek zor)...
24. hakkında yorum yapmaya gerek olmayan gereksiz grup
25. "kucaklaşma" albümüyle beni kapıp götüren, bi' yerde koyveren adamlar....
»
Alakalı olabilir!
- grup korkusu
- grup surup
- grupcu
- grup yapmak
- grup seyran

nedir.Net