gta san andreas »
1. playstation 2 için 19 ekim 2004 tarihinde çıkacak olan oyun.
2. gta vice city'nin devami olacak oyun
3. aynı anda pc için de çıkacak oyun. vice city'den 6 kat büyük bir şehirde. geçen oyun.

http://www.rockstargames.com/sanandreas/
4. bu sefer rockstar, senaryoda 50 cent abimizin hayatını işleyecekmiş
5. gta serisinin son oyunu.oyun vice city'den kat kat buyuk bir alanda gecmektedir ve inanilmaz ayrintilar bulundurmaktadir.oyunda yuzmekten tutunda hatun tavlamaya, hatta basketbol maci yapmaya kadar hersey bulunmaktadir.ayrintinin gozunu cikarmistir özetle.
6. axl rose'un da içindeki bir radyoda dj'lik yaptığı oyun..
7. aşmışlık örneği, oyunlarda varılan son nokta, sınırsız bir dünya, bitmek bilmeyen görevler, keşfedilmeyi bekleyen koskoca bir şehir, sürprizler, bir sürü araba, çok ince detaylar, karakterin kilo alması, saçının uzaması, bodye gitmesi, sokakta basket oynayabilmesi, kız arkadaşıyla yemeğe çıkması...çok çok ince düşünülmüş bir oyn ve playstation 2 için çıkan en iyi oyun *, pc'ye gelemsini dört gözle bekliyoruz
8. oyunun yanında verilen büyükcene bir harita sayesinde iki kişi oynanırken yan tarafta oturan ko-oyuncu arkadaşın "ilk sola, sonra düz, şimdi sağa" şeklindeki yönlendirmeleriyle daha bir zevkli ve gerçekçi olabilecek oyun.. **
9. grand theft auto serisinin 6 haziran'da pc versiyonu çıkacak muhteşem oyunudur..fotoğraf çekmek, boks maçı yapmak gibi özellikleri de oyunda bulmak mümkün olacaktır..oyunun altı cd olacağı söylenmektedir*..ayrıca oyundaki esas adamımız da los santos'lu carl johnson olacaktır..

edit: oyunun 7 haziran'da amerika'da, 10 haziran'da avrupa'da pc ve xbox versiyonları çıkacak.. sokaklarda kedi ve köpekler de olacakmış(nasıl da sallamışlar artık..) .. ayrıca oyun 8 cd'ymiş(bak bak bak yalana bak) .. oha..

edit 2*: ayrıca g force mx serisi kullananlar oyunu oynayamayacaklar..(demişiz zamanında da bal gibi çalışıyormuş:)

edit 3*: kopyası da çıktı, 6 cd..(5 cdlik de var)
10. there are only 5 days left, until gta san andreas is released on pc & xbox.
today's date: june 2,2005.
http://www.gtasanandreas.net/news/
11. http://img.photobucket.com/albums/v246/papparazzi/sa_countdown_us.swf *
12. pc için çıkması sürekli ertelenen ve inşallah 10 haziranda çıkacak oyundur... gelmiş geçmiş en iyi oyun olacağına inanılmaktadır...
13. ilk defa ekrankartımı bir oyun için değiştirmeme neden olan oyun.
14. bir süre sonra yasaklanması muhtemel oyun..

http://www.gtasanandreas.net/screenshots/gallery.php?image=1913

http://www.gtasanandreas.net/screenshots/gallery.php?image=1914

http://www.gtasanandreas.net/screenshots/gallery.php?image=1915
15. oyun 90'ların başında geçiyor.. radio x'i geçmemek lazım.. 90'ların başı ve radio x'i birleştirin, ortak ne çıkıyor? x generation, yani kayıp gençlik.. bu da neden oyunda radio x'i açınca alice in chains, soundgarden, stone temple pilots gibi grupların çaldığını açıklar sanırım*.. oynamamla beraber eski grunger dönemlerime hisli bir yolculuk yapmamı sağlamıştır bu oyun.. laf arasında belirteyim, radyo olayı daha gerçekçi olmuş bu oyunda, çünkü artık dj şarkının başında araya girerek bir kaç şey söylüyor sonra susunca şarkıyı dinlemeye devam ediyoruz, aynı gerçek radyolar gibi.. ayrıca şarkı bittikten sonra şarkıyla ilgili yorum da yapıyor keyfine göre..

ayrıca çok detaylıdır, adamınızın geliştirebilecek bir çok skill'i bulunmaktadır.. hadi size bir güzellik de benden (gerçi herkes bulur o ayrı ama) ilk save falan yaptığınız evde televizyona video game bağlı.. onu da oynadım commodore 64 yıllarım depreşti*.. süper oyun kaçırmayın derim..
16. 8 cd oldugunu duydugumda sok gecirdigim oyun
17. ayrıca sokakta insanlar yanınızdan geçerken size bir şeyler söylüyor, siz de ps'de sağa basarsanız olumlu, sola basarsanız olumsuz cevap verebiliyorsunuz.. örnek olarak başınıza gelebilecek bazı şeyler: uzi'li şişko bi adam yanınızdan geçerken laf attı, olumsuz cevap verdiniz, kavga çıkabilir ve adam ateş etmeye falan başlayabilir.. yada fahişe kılıklı bi kadın size "you got time honey?" dedi, olumlu cevap verirseniz gelip arabanıza binebilir.. baktınız hiç bişey yapmıyor, arabadan inersiniz, arabayı kaçırmaya çalışıp ama duvara toslayabilir, siz de gidip bir güzel dövüp, bi dünya parasını kapabilirsiniz*..
18. haritanın büyüklüğü olarak (bkz: grand theft auto vice city)'den dört kat büyük olan içinde iki tanede havalimanı barındıran oyun.
19. gangsta zenci simulasyonu. bir gansta olmak için gerekli her şeyi yapabiliyoruz. ana karakter cj'in, çevresindeki herkes "takılmasına" rağmen ottan boktan uzak kalması ile takdirimi kazanmıştır. atariciye gidip atari, bara gidip parasına bilardo oynayabilmek mümkün. aracınıza nitro zenci jantı gibi alet edevat takmak mümkün. hatta pimp my ride tadı yakalanabiliyor. tam da finaller zamanı kurmasaydım keşke. ama yapacak bir şey yok. göte giren şemsiye açılmaz...
20. kontrolleri eski gta serisinden farklı olan ve alışılması oldukça zor yeni gta oyunu*
21. (bkz: gta sefakoy)
22. modifiyeden body building'e, yüzmeden yemek yemeye aklınıza gelebilecek bir çok oyunun eksiği olan çevre etkileşimini aşmış müthiş senaryosu ile insanı çıldırtan serinin en mükemmel oyunu
23. (bkz: emule) den 6 cd olarak indirebilinecek oyundur. *
24. 1024*768*32 ve high seviyesinde 2.2 athlon xp ve overclock edilmis asus 9550'de bile kasan oyun, gerci cok lezzetlidir ama bu kadarida fazla dedirtiyor insana.
25. evanjelizm ile taşak geçilen bir bölümde gülmekten yerlere yatmama sebep olan oyun.
bir de arabanıza aldığınız fahişe ile işiniz bittiğinde cj 'nin "maybe you should pay me" demesi yok mu...
»
Alakalı olabilir!
- gta san andreas official guide
- gta london
- gta lcs
- gta liberty city stories
- gta 4

nedir.Net