hasan kacan
1. eski gırgır'daki eşşek herif'in çizeri...şu anda ekmek teknesinde bir nevi mahalle deliliği işiyle uğraşıyor*.
2. gırgır da cork karakterini çizen eski karikatürist...
(bkz: heten keten)
3. ustura adinda bir mizah dergisi denemesinde bulunmustur. basarisiz olmustur. kendisi basarisizligin nedeni olarak islami kesmin ikiyuzlulugunu gostermistir
4. heten keten adıyla da bilinir.

hıbır'da ergün gündüz'le birlikte meşk ettiği bir sayfası vardı bu abinin. o zamanlar ergün baba çok ezik bi karakter olarak çizerdi hasan kaçan'ı. hıbır'dan ayrılıp kendi dergisini kurduktan sonra islami kesime doğru bir kayış gösterdi dediler.
5. geçtiğimiz sene siyaset meydanı' nda televizyon dizileriyle ilgili bir konu tartışılıyordu. hasan abimiz aldı eline mikrofonu konuşmaya başladı. beş dakika, on dakika derken tam yirmi dakika konuştu da konuştu... şahsen o konuşurken ben utandım televizyonun karşısında. hayır, güzel de konuşuyordu. fakat milyonların önünde konuşurken, bir yandan da hemen arkasında oturan hande ataizi' ne ince ince asılıyordu. hande ataizi ise oflayıp pufluyor, yanındaki arkadaşına "ne salak adam yahu" gibisinden bir şeyler diyordu.
...
benzer bir olayı da, bir şov programında neşet ertaş' da görmüştüm. o da bütün program boyunca sibel can' ın kalçalarını dikizliyordu.
...
not: "ne saçma takıntıların var be adam!" diyecek olanları şimdiden kınıyorum. gidin bunu güzel kızlar osurmaz diye zırvalayanlara söyleyin. *
6. arıza adlı bir dergi çıkarmıştı camianın çizer taifesiyle. kapanmasın diye her hafta gider alırdım. yazık oldu kapandı. son olarak hatırladığım ise sabah gazetesine [veya aynı tarzın başka gazeteleri] verdiği beyanattı.

"islamcı değilim artık; sebep bünyeme ters"

o günden beri o sağ, ben selamet.
7. kayserilidir.
Alakalı olabilir!
- hasan can
- hasan kara
- hasan vatan
- hasan basan
- hasan aycin

nedir.Net