helicobacter pylori
1. biyoloji kitaplarinda sıkca rastladığımız h. pylori adli bakterinin uzun adidir, midenin içine eden ulsere yol açan bakteridir, iki haftalık bir antibiyotik tedavisi ile bundan kurtulursunuz ama iki hafta boyunca cok yorgun dusersiniz cunku gunde 4 tane antibiyotik alirsiniz,eger h.pyloriniz varsa şu ilaclari kullanın(2 hafta boyunca)
-12 saat aralikla alfoxil ve klaromin
-24 saatte bir helicol veya lansoprol
tabi ilaclarin dozajlari durumunuza gore degisecektir
2. ülser yapan bir bakteri çeşidi. ayrıca; http://midefesati.blogspot.com/
3. yemek borusu, mide ve bağırsağa yerleşebilen, yemek borusu ve midede endoskopi (gastroskopi), bağırsakta kolonoskopi ile en doğru ölçüde tespit edilebilen, asidik ortamda yaşayabilen bir bakteridir. en temel nedeni kalıtım olmakla birlikte beslenme alışkanlıkları ile oluşabilir ve yakın ilişki ile bulaşabilir. tedavi edilmediği takdirde ileride gastrit, ülser, mide kanseri ve bağırsak kanserine neden olabilir. tedavi süreci dikkat gerektirir ve oldukça yorucudur. toplam tedavi süresi 1,5 aydır. 1ay boyunca ranitidin bismut sitrat + ilk 15 gün günde 1500 mg amoksisilin, 1500 mg klaritromisin antibiotikleri + proton pompası inhibitörü kullanılır. ilaçların bitiminden 15 gün sonra bakterinin yokolup olmadığı dışkı testi veya nefes testi ile belirlenir. kişinin senede bir defa kontrole gitmesinde yarar vardır.
4. ben bu bakterinin amına koyayım. gece gece boğaza kadar acımsı tadı getirdi. antibiyotik kullandım geçti. 3 ay sonra yine çıktı. deliriyor insan. üzerine düşün çok rezalet bir şey.
5. gastrit ile birleşince insanı dünyadan soğutma kapasitesine sahip canlı. kullanılan ilaçlar bir anda etkisini göstermez aksine ilaçlar ağrıları, acı su, ekşime gibi belirtileri başlarda arttırıyor. bir de trio diye bir ilaç vermiyor doktor size parmak büyüklüğünde 3 hapı bir anda yutturuyor. bu bakteri clo testi ile tespit edilebiliyor. endeskopide midenin ortasında siyah bir nokta gibi görünüyor.
Alakalı olabilir!
- helikobakter
- helicopter
- heliopolis
- helikopter
- helicol

nedir.Net