hulya avsar »
1. türk sinemasının taçsız kraliçesi" diye tanıdığımız hülya avşar 10 ekim 1963 doğumlu. doğum yeri edremit. annesi giritli, babası ise ardahanlı...
orta halli bir ailenin üç kız çocuğunun en büyüğü. İlkokulu edremit, ayvalık ve havran'da okudu. ortaokul ve liseyi ankara cumhuriyet lisesi'nde bitirdi. liseyi bitirir bitirmez mehmet tecirli adlı bir mühendisle evlendi. evliliği bir yıl bile sürmedi. anlaşamadılar ve ayrıldılar.

evliliğini bitirir bitirmez istanbul'a geldi ve bulvar gazetesi kainat güzellik yarışması'na katıldı. birinci seçildi ama daha önce evlilik geçirdiği için tacı geri alındı. hülya avşar, daha sonra kendisiyle yapılan bir söyleşide "belki o talihsiz olay gerçekleşmeseydi, ben bugün burada olamayacaktım" der.
yarışmadan sonra birbiri ardına reklam ve film teklifi aldı. İlk filmi "haram"ı 1983 yılında salih güney ve fikret hakan'la paylaştı. bu filmden sonra şansı iyice açıldı ve oynadığı filmlerle, yaşadığı aşklarla adından sıkça söz ettirdi.

hülya avşar'ın filmlerinden bazıları şunlardır: "tutku", "tele kızlar", "sekreter", "mavi mavi", "Üç halka", "fatmagül'ün suçu ne", "kısrak", "alın yazım", "dağlı güvercin", "sevda ateşi", "bir kırık bebek", "Öğretmen", "salkım hanımın taneleri"
televizyonda kendi adına program hazırlayan hülya avşar, kaya Çilingiroğlu ile evli ve zehra adında bir de kızı var.
2. bu sıralar iyice frikik veriyor.
yaslılık mı sebeptir bilinmez.
3. ilk evliliği anlaşmazlıktan değil koca tarafının kendisini istememesinden biten,televizyondaki show programıyla yine popülaritesini arttıran sanatçı.
4. türkiye'deki insanların genelinin beğenileri benimkine benzese fabrikada tütün saracak kişi.
5. turkiyenin en guzel kadini oldugunu iddia eden, oyunculugu iyi fakat sarkiciligi berbat otesi olan kadin.
6. yok öle biri sayılası insan boş konuşma profesörü
7. nedense bana hep itici gelmiştir..uçakta ön sıralarda yer almalıdır..(bkz: ünlüleri bir ucaga doldurup kamikaze yapmak)
8. (bkz: show)
9. cok cahil en basta, bos konusuyor, vucudu hic guzel deil kalin bi kere, boyle kendimi cok ilerlettim gibilerinden bir havasi da var. bunun yaninda gulmedigi zamanlarda guzel bir ifadesi var iyi bir oyuncu sonucta ibo yla yaptigi filmlerdeki oyunculugu kistas alinmayinca, guzel bir din anlayisi var eminim dua ederkende guzel gozukuyordur. akilli degil ama uyanik karsisina cikan firsatlarida iyi degerlendirmis bir 80 sonrasi turkiye ikonu.
10. kendisi yaşlandıkça bıyıklanıyor gibi, ya da dudağının üstündeki deri buruşup öyle bir görüntü veriyor (bkz: yar senin derdin ne)
11. (bkz: hulya yavsar)
12. hapşırsa haber olan kadın
13. unluler dunyasinda en cok yag cekilmis kadin olma ozelligini elinde bulundurduguna inandigim kadin sarkici, aktirist, talk showcu, manken... vs
(bkz: hulya hanim sarap gibisiniz yillar gectikce guzellesiyorsunuz) *
14. dun gerceklestirilen program cekimlerine curetkar bir dekolte elbise ile katilmis ve yine basinin ilgi odagi olmayi basarmis olan kadin.
15. ulkemiz insaninin balik hafizali olmasi ne aci dedirten, nerden cikariyorsun kardesim diyenlerede ornek olarak gosterilebilcek ünlü. hatirlayiniz.. bundan cok degil 7-8 yil once berlin in berlin filmindeki kevaseligiyle o zamana kadar hic bir turk filminde olmayan bir olaya imza atmis bi kesim tarafindan ka$ar bi kesim tarafindan ise cesur seklinde yorumlanmisti. gel gor ayni hulya avsar onu aldatan kocasina goz yumunca bi anda yilin anasi, namus abidesi, ornek turk kadini olurverdi. * ayrica ayni hulya avsar o tipsiz dediginiz kocayi bile elinde tutamayacak kadar cirkindir.
16. güzel, ukala, şımarık, boynuzlu sıfatlarını taşıyan kişi
17. magazin gazetecilerini çıldırtmak isterken kendisi çıldıran bayan. olimpiyat meşalesini tenis sporuna katkılarından dolayı taşımasın mı yani. el insaf.
18. "olimpiyat meşalesi" ne "olimpiyat Şelalesi" diyerek aklı başında yurdum insanının nefretini sonsuzuncu kez kazanmış pörsük kadın.
19. ibrahim tatlıses ve tanju çolak ile vakti zamanında aşk yayaşyıp, magazin sayfalarında kendinden çok söz ettirmiş kişi. polemik yaratıp parsayı toplamakta oldukça başarılıdır.

oyunculuğu gerçekten oldukça iyidir. kısıtlı imkanlarla, aman film gitmesin ünlemleriyle çekilen türk filmlerinde bile takdire şayan bir oyunculuğu vardır.
20. gereksiz, zamanında ufağız diye biz hariç herkesle film çeviren, şimdinin namus timsali, tatlı annesi,kardeş kurtarıcısı.
21. eskiden güzel olan şimdi yaşlanmış çirkin ve kilolu olan, iyi oyuncu, şarkıcı diye geçinen ama sadece nasıl kendini pazarlayacağını iyi bilen** insanların kafalarına belli düşüncelerini* sokmakta usta olan gözleri renkli de olmasa hiç birşeye benzemiyecek evli zehra adında bir kızı olan ünlü şahıs.
22. yaptığı her işi batıran, tanıttığı üründen, oynadığı diziden, çalıştığı kanaldan nefret ettiren ama hala birilerinin bize zorla star diye dayattığı kadın. gazetecileri küçümserken kendi kendini aşağıladığının, gazetecilere muhtaç olduğunun farkında değildir. bugüne kadar becerebildiği tek iş türkiye'nin gündemini durmaksızın meşgul etmiş olmasıdır.

eğer kendisi türkiye'nin en güzel kadınıysa türkiye'yi bir an önce terketmeyi öneriyorum**
23. turkstar'ın yeni hali bir yıldız doğuyor'da nazan öncel ve sinan çetin ile jüri üyesi olacak kişi.
24. 1980 li yıllardaki filmlerini izlerken taptığım hatun şimdilerde o güzelliğini makyaja borçludur.
25. bugünlere gelmesinde ibrahim tatlıses'in yalayip yutmalarinin da pay sahibi olduğu şarkıcı, oyuncu. oynadığı son dizinin tutulmama sebebini de senaryoya ve tüm oyuncuların hemen hemen tiyatro kökenli olmasına rağmen cast'a bağlamıştır.
»
Alakalı olabilir!
- hulya yavsar
- hulya avsar show
- hulya avsar tarihi
- hulya suer
- hulya avsar studyosu

nedir.Net