humanwine
1. uzun uzun anlatmak isteyebilirdim ama bunu gereksiz buluyorum. boston çıkışlı bir anarşist müzik grubudur efendim humanwine. isimleri büyük harfle yazılır aslında ama sözlük el vermiyor. muhteşemdirler. sadece anarşistlikten değil, gerçekten muhteşemdirler. two ton boa misali, buralarda bilinmemeleri kalbimi kırıyor. gerçekten.

iki albümleri var kendilerinin. türkiye'de yok bu albümler. ağlamak istiyorum.

http://www.humanwine.org/
http://myspace.com/HUMANWINE

ve de;
(bkz: big brother)
(bkz: fighting naked)
(bkz: rivolta silenziosa)
(bkz: script language)
(bkz: wake up)
(bkz: pique)
(bkz: unentitled states of hysteria)
(bkz: epoch)
(bkz: when in rome)
2. (bkz: holly brewer)
(bkz: m mcniss)
3. uzak diyarlarda habire konserler veriyorlar. içimi bir kıskançlık kaplıyor.
4. humanwine neden takıntı yaratır?

zibilyon tane sebep sayabilirim. mesela hatunun sesinin şahane olmasını bir sebeptir, hem insanın soluk borusunun içini kaşıyan bir ses rengi, hem de ses kontrolü, ses aralığının geniş olması sebebiyle. yanı sıra hatun da şahanedir bakın es geçmeyelim. müzik dikkat çekici, sınıflandırmakta zorlanıyorum. ben mi dengesizim bilmiyorum, ama bir sicilya taraflarına vurasım geliyor kendimi *, bir black smokea maruz kalmışım gibi hissediyorum* yahut göbekten 1984'e dalmışım gibi. fakat yine de bir ortaklığı var aha budur diyemediğim. kimi zaman esas sebebin sözler olduğundan şüphelenmekteyim, zira birilerine "hypocritical fascist porno priest"* teşhisi koyabilen ve bunu bangır bangır bağrırken didaktik değil sanatsal olmayı becerebilen her insan evladı şahanedir zaten.

zannımca bunları bu kadar ayrıksı kılan epoch'ta ayyuka çıkan şeydir*, yukarıdakilere ek olarak zılgıt çekebilen bostonlu anarşist bir punk-rock-her neyse grubudur humanwine. zılgıt da yalnız değil, arkadaşlarıyla beraber gezmekte humanwine şarkılarının içinde fakat isimlendiremiyorum kendilerini henüz. namus cinayetinden bahsedebilen bir gruptur mesela*. yanı sıra, hakkaten epeyce zengin yazılmış sözlerin içinde gezinirken öldükten sonra bulutların üstünde kavuşan sevgililer klişesine çok yakın bir şeyler içerip imgeleminizin gavur kanadına takla attıran bir gruptur. üstüne vokali aşmıştır, müziği iyidir, bi fazlalık, tuhaflık yok mu sizce de?
Alakalı olabilir!
- humane
- human stain
- human being
- human
- humanoid

nedir.Net