hz isa »
1. milyonlarca insani pesinden surukleyen hristiyanligin kurucusudur insanlar ona koru korune inanmistir isin ilginc yani tanrinin bu temsilcisi "umut uyandiran bir ruyadir." cumlesini yandaslarina soolemesine ragmen ya anlasilamamasindan dolayi yada anlamamazliktan gelinmesindn dolayi isin gercegi anlasilamamistir.. isa umut satan bir insandir bu cumleden cikan anlam benim anladigim bu en azindan..
2. yasarken yalanci denilen, asagilanan; olduruldukten sonra ise kiymete binip tanrilastirilan peygamber. incil onun eseridir. hristiyanlar onu tanrinin oglu diye bilmektedir.
3. durer de benzer kendisine ayrica duder kendisini hep isa modelinde cizer cizerken..
4. yahudi peygamberi
5. yahudi peygamberi diyenler (bkz: hz musa)
6. yahudi soyundan bir peygamberdir,öğretileri tevrattaki bazı hükümleri değiştirmiştir.incil isadan sonra bazı havariler ve misyonerler tarafından kaleme alınmıştır,isanın hayatını,öğretilerini ve misyonerlerin mektuplarını kapsar.hıristiyanlar da zaten incilin tanrı kelamı olduğunu iddia etmezler.kur'an isanın çarmıha gerildiğini kabul etmez,ama nasıl öldü bilmiyorum.
7. neden bilmiyorum ama korktuğum bir peygamber.belki herr schauer'e benziyor diyedir...
8. ölümünün sebebi halkın günahlarının affedilmesi içindir..
9. ayağıma prangalar taktılar gözlerimi dağladılar yaktılar iki koldan bir alnımdan çaktılar çarmıha gerdiler sensiz iki gün.
(bkz: hakan tasiyan)
10. İslam dinine göre ölmemiş, göğe allah'ın katına yükselmiştir ve ahir zamanda geri gelecektir. "sana bir tokat atana öteki yanağını dön" diyerek müthiş bir halim selimlik ve barışçılık göstermiştir ve hayranlıımı kazanmıştır.

(bkz: hz isa)
11. jesus christ olarak da bilinen kisi..
(bkz: why have you forsaken me)
12. islama gore henuz ölmemis ve bir gun geri dunyaya gelecek olan kisi.
13. aslinda gercek adi ile alakasi olmasa bile-ki o-yeshwah hatta ibranice yhvh'dir, avrupalilarin kendisine jesus ismini yakistirmasindan mutevellit, ciisis, hesu, yesu gibi telaffuzlara neden olmus isa peygamber ismi.
14. İslam dinine göre göğe yükselmesi kesinlikle kabul edilmeyen peygamber.isa da bir ölümlüydü.kur'andaki ayetler de söylemektedir ki isa ölmüştür.3 gün sonra mağardan çıkıp gök yüzüne yükseldiği ve kıyamette de dünyaya tekrar gelmesi beklenen bir şey değildir.bu tamamen kilisenin isa'yı tanrılaştırmak için uydurduğu bir yalndır.hatta bu yüzden ona tanrının oğlu olduğu da söylenmiştir.kur'an'da çok açık bir şekilde "tanrı'nın oğlu oldu dediler.nasıl cüret ederler?ben insanoğlundan kendime evlat edinecek kadar aciz miyim?" cümleleri de geçmektedir ki bu da oğlu olduğunu yalanlamaktadır.eğer yükseldiği ve tekrar dirildiği doğru olsaydı bu incil'den sonra ortaya çıkan kur'anda yazardı.vatikan kilisesinde çok heybetli,altın işlemeli,devasa bir koltuk yapılmıştır.sırf isa'nın kıyamette dünyaya geleceğini düşündükleri ve o koltuğa ineceğine inandıkları için.*
15. doğumuyla milat başlamıştır.
16. İslam dininin kabul ettiği peygamberlerden biridir. (a.s.)
17. islam dininin varlığını ve çarmıha gerildiğini kabul ettiği ancak göğe yükseldiğini ve tanrının oğlu olduğunu kabul etmediği peygamberdir.
18. cizvit olarak da bilinir
19. İslam dini kesinlikle hz. İsa'nın çarmıha gerildiğini reddetmektedir ve göğe yükseldiğini buyurmaktadır. ahir zamanda yeryüzüne tekrar inecek ve deccal i öldürecektir.

(bkz: kur an ı kerim)
20. sonunda filmlerede konu olmus olan gecmis zaman peygamberi...
21. south park'da the jesus adıyla bilinenbaşında halkayla gezen iyilik abidesi
22. (bkz: jesus christ superstar)
23. bir somun ekmek ve bir kaç kuru balıkla 5000 kişiyi (kadın ve çocuklar hariç) beslemiş peygamber. velevki günümüzde yaşasaydı birleşmiş milletler gıda ve tarım Örgütü (fao) başkanı olacağını ve açlık sorununu bitireceğini düşündüğüm kişi
24. hz muhamedden önceki peygamber
25. tutkusu ünlüdür şu aralar.
»
Alakalı olabilir!
- hz ismail
- hz ilyas
- hz idris
- hz isa diyeti
- hz isa gercegi

nedir.Net