ibrahim ferrer
1. buena vista'nin harika sesi.

1927 dogumlu yetenek. evinde kucuk bi sunagi varmis sevdigi ne varsa bu sunaga veriyomus. puro, rom.. boyle insanlarin hala yasadigini bilmek insana guc veriyor.
2. bugüne bugün 75 yaşında hayata gözlerini yummuştur.başımız saolsun.
3. (bkz: bueno vista social club)
4. dünyaca ünlü kübalı sanatçı İbrahim ferrer, başkent havana da 78 yaşında yaşamını yitirdi. İbrahim ferrer, küba müzigini dünyaya sevdiren buena vista social club grubunun vokalistiydi.
,
küba nın geleneksel (son) müziginin en tanınmış yorumcuları arasında olan ferrer, 14 yaşında dans kulüplerinde şarkı söylemeye başladı. ferrer, 50li yıllarda ülkenin tanınmış gruplarıyla çalıştı.

İsmi zamanla unutulan ve uzun yıllar ayakkabı boyacılığıyla geçinen İbrahim ferrer, usta kübalı müzisyenlerle bir araya geldiği, buena vista social club albümünün 1997 yılında yayınlanmasıyla büyük başarı elde etti. albüm grammy ödülü aldı.

alman yönetmen wim wenders ın 1999 çektiği buena vista social club filmiyle, grup üyesi müzisyenler ileri yaşlarında dünya çapında üne kavuştu.

1999 ve 2003 yıllarında iki solo albümü yayınlanan ferrer, 2000 yılında 72 yaşındayken en İyi yeni Şarkıcı dalında grammy ödülü aldı.

ferrer, 2 yıl önce türkiye ye gelerek harbiye açıkhava tiyatrosu nda dinleyicileriyle buluşmuştu. grubun en yaşlı üyelerinden 94 yaşındaki compay segundo ve piyanist ruben gonzalez aynı yıl yaşama veda etmişti.
kaynak:aa
*.*
5. dünyaya küba müziğini sevdiren görünümü küçük kendisi büyük, eski kunduracı müzik dünyasının geç keşfi, o da gitti, geride kaldı kayahan bir de mithat körler... *
6. dün itibariyle kaybettiğimiz büyük yoldaş, usta müzik adamı, ruhu şad olsun.....
Alakalı olabilir!
- ibrahim ege
- ibrahim caferi
- ibrahim demirel
- ibrahim kelle
- ibrahim erkal

nedir.Net