im juli »
1. türk-alman ortak yapımı bir film olup izlenesidir.
2. fatih akin'in yonettiği ve romen sınırındaki polis rolunde gözüktüğü filmi,konu gayet güzel anlatım akıcı,çekimler güzel.türkçeye temmuzda olarak çevrildi bu film.
3. romantik komedi mi, yol filmi mi, fantastik midir.. yani hepsidir, ağır mesajlar taşımaz, oturur seyreder gülümsersin.
4. basrolde oynayan hatunun "bir icim su" oldugu film. *
5. başrolündeki hatunun adı christiane paul olup kendisi 8 mart 1974 doğumludur. * *
6. fatih akin'nın yönettigi ilginç bir konusu ve sonu olan başarılı bir film
7. july ve juli'nin anlamlarini bize ögretme zahmetinde bulundugu için teşekkür ettigim hede.
8. adı 'im juli' de olan film..harika romantik, sürükleyici, komik bir film..kurguda harika olmuş..filmin yönetmeni turk..
oyuncular: christiane poul, moritz bleibtreu, mehmet kurtuluş
yönetmen: fatih akın
film bir aşk hikayesini anlatiyor..bir genç kızın bir adama aşık olması ve onun peşinden almanya yadan türkiye ye kadar gitmesi ve adamında aşık olup farklı bir kızın peşinden turkiye ye gitmesini anlatıyor..
filmde bir mani varki duyulmalı:
kalbimin hırsızı, yüzlerce mil katettim, nehirleri geçtim, dağları tırmandım, zorlandım, yoruldum ama vazgeçmedim.güneşi takip ettim.butun bu zorluğa tek bir şey söğlemek için katlandım; senİ sevİyorum.
9. ayrica filmde fatih akın romanya sınırında gıcık bır polıs rolunu oynuyor
tesadufler uzerıne kurulu keyıflı bır fılm ayrıca soundtrackınde brooklyn funk essentıals var :)
10. yönetmen: fatih akın
oyuncular: moritz bleibtreu, christiane paul, İdil fırat
daniel, öğrencilerinin kendisiyle alay ettiği, kendi küçük dünyasında hemen hemen kimse tarafından ciddiye alınmayan yalnız ve genç bir öğretmendir. daniel'in makus talihi, juli ile tanıştığında değişecektir. juli ilk görüşte aşık olduğu daniel'in falına bakmış ve daniel'i çok kısa zamanda hayatının aşkını bulacağına ikna etmiştir. maalesef işler juli'nin planladığı gibi yürümez ve daniel bir türk kızı olan melek'e aşık olur. daniel, melek'in peşinden gerçek aşkı bulmak üzere İstanbul'a gitmeye karar verir. juli ise daniel'in peşindedir. juli ve daniel almanya'da başlayan ve ortaköy'de sonuçlanacak bir maceraya doğru yelken açarlar. İstanbul'a yani gerçek aşka uzanan bu zahmetli yolculukta ikili hem kendileri hem de yaşadıkları dünya hakkında pek çok şey öğreneceklerdir. tesadüflerin, büyümenin ve sevgiyi kabullenmenin o keyifli yolculuğu her geçen an juli ile daniel'i sarmalamaktadır.
11. " kalbimin hirsizi, senin icin, uzun yollardan geldim, asilmaz nehirler astim, gecilmez sinirlar gectim, yoruldum, yiprandim ama durmadim, tum bunlara bir tek seyi soylemek icin katlandim, seni seviyorum." tarzinda bir replige sahip olan, luna karakteri tarafindan uyusturalan, moritz bleibtreu un oyunculugu ve luna nin onunla bir kukla gibi oynadigi bolum cok etkiliyicidir gorsel anlamda. *
12. izlendikten sonra mutluluk dopingi etkisi yapan , juli ile daniel'in gemide uçtukları sahnede ki gibi havalara uçuran film.
13. luna'nın daniel'ı punklarla dolu bir mekana götürdüğü sahnede birol ünel'in de minik bir rolü var.
14. masal gibi film.
15. istanbul ' un ne kadar güzel bir yer olduğunu boğaz sahnesiyle bir kez daha göstermiş olan film.
16. film, leo karakterinin juli ile oğlanın arasını yapmak için numaradan kavga çıkarttığı o iğrenç sahne dışında sürükleyici ve çok zevkli bir film. yani kavga çıkarmak için daha hoş bir yöntem kullanılabilirdi. leo amca da bedavadan yumuldu resmen kalçalara. iyi film, hoş film, christiane paul daşşşş. 5 yaş fark var ama olsun, sevginin sınırı yok. güneş gözlüğümü taktım ortaköyde dolanıyorum.
17. romans kaynaklı yaralara ilaç misss gibi bir film. teşekkürler fatih akın. not: sevgilisinden yani ayrılmış olanlar izlemesin, film biter bitmez telefonlara sarılıp sonra pişman olursunuz.
18. trt gösteriminde filmin en can alıcı sahnesi olan "vapurda esrar içme sahnesi" çaat die kesilip olaya direk uçma tribinden giren ve filmi daha önce izlememiş insanları "nie uçuo lan bunlar" die dumura uğratan kitsch bir fatih akin project..
19. (bkz: christiane paul)
20. fatih akın'ın romanya kapısına, ağabeyinin ise kapıkule gümrük kapısına rast geldiği türk amelie'si..
21. çeşitli ortamlarda "i'm juli"*** şeklindeki telaffuzlarına rastlanmış film ismi.
22. filimde olan bir yanlistik da mevcuttur. olay temmuz ayinda gecer, yolculuk sirasinda gunes tutulmasi olur. ama gelin gorunki gunes tutulmasi agustosta olmustu. hatta gununu yanlis hatirlamiyorsam 18 agustosta olmustu!!!
23. (bkz: ali g)
24. "sürprizlerle dolu" senaryosuyla eglendiren,kimi zaman düşündüren fatih akın filmi (1999). *
25. no passport, no romania diyen gümrük polisinin rüşvet alarak daniel'i geçirdiği*, tuna nehrini kayıkla geçerken kimsenin ruhunun duymadığı, gümrük hapishanesinden kaçarken de kimsenin farketmediği, hatta bir de kapıyı kapamayı unuttukları film.
»
Alakalı olabilir!
- im july

nedir.Net