iron maiden »
1. heavy metal konusunda çok inançlı halen bişeyler yapabildiklerini dünyaya kanıtlayan topluluk..

güzel şarkıları vardır bi dönem severdik
2. şarkılarında sürekli ritm,melodi değiştiren, belli bir seviyenin üstündeki dinleyiciye hitap eden gruptur iron maiden. anlamak, sevmek için belli bir müzik kültürüne sahip olmak gerekir. sürekli dıp tıs dıp tıs diye devam eden basit şarkılarlara head bang yapan gençlere uygun olmasa da kime sorulursa sorulsun iron maiden dinler veya dinliyorum der. çünkü maiden üst sınıftır, çünkü maiden ne yaparsa olur. nasıl ki herkesin klasik müzikten hoşlanmaması gibi her dinleyen de maiden dinlemekten zevk almayacaktır fakat en ağır kulaklar bile bu kaliteyi işitir mutlaka istemeden de olsa. sadece bruce dickinson gibi bir ejderhayı mevcudiyetinde barındırması da zaten dinlenir kılsa bile bruce un solo albümlerinde iron maiden kalitesinden ne kadar uzaklaştığını görürüz. yani diyeceğim şu ki, iron maiden kötüdür diyen, şerefsizin, haysiyetsizin , öküzün önde gidenidir ki böyle bir laf eder.

http://www.ironmaiden.com
3. sirketleserek iron maiden holding co. olabilmis toplulugu.
4. ortaokul yıllarımda defterlerime ciziktirdigim isimlerin basında gelmekteydi.ilk evden kacısımda bizimkiler defterlerimi karıstırıp ipucu araken iron maiden yazılarını gormusler ve iron u iran olarak niteleyip irana kactıgımı dusunmuslerdi.yakalanısım ve polisten yedigim dayak bir yana hala gotumle guluyordum iran ve heavy metal bagdastırmasına.irana kacmak ha al sana.
5. ötesi grup.aşmış grup.*
sadece fear of the dark'tan ibaret bir grup olarak anılmaması lazım bunların..
kıpır kıpır,yerinde duramayan bir solist ,sağa sola dönüp duran,solo ve melodi çizgisini süper götüren gitarlara sahip efsanevi grup..
steve harris nicko mcbrain adrian smith bruce dickinson dave murray janick gers
6. 20-23 albümleri vardır..çoğu mükemmel,azı güzel,hiçbiri kötüdür.bilmem bu berbat türkçeyle anlatabildim mi?
(bkz: man on the edge)*
best of the beast albümü herkese gider.**
7. parçalarını gitarda çalmak her ne kadar da kolay olsa da, melodi ve duygu yüklü riffleriyle her defasında
beni gitar başına bayıltmaya götüren efsane rock-metal grubu.
8. güzel ve köklü bir metal grubu. rock in rio veya live in london gibi konserleri ile asla unutulmayan, fear of the dark gibi şarkılarıyla ortalığı sarsan mükemmel grup.
9. ingilizceden türkçeye iron = demir, maiden = bakire, veyahut hiç evlenmemiş kadın demek, bu durumda "demir hatun" anlamına gelen bir söz öbeği. ***
10. new wave of british heavy metal akiminin onculerinden ,ilerlemiş yaşlarına rağmen tarzlarından ödün vermeyen her parçasında ayrı bir güzellik bulunduran aşmış grup
11. tişörtlerinde her zaman bulunan eddie diye bir maskotları vardır.
12. children of the damned ile beni zamanında yerlerde süründüren nwobhm akımının öncü ve en güzel ayrıca dünyanın en büyük heavy metal grubu . son dönemlerde ticari olmaya başladılarsada bunu müziklerine yansıtmamışlardır. logosunu oraya buraya çizmek bir mutluluk kaynağıdır ayrıca.
13. 7th son of a 7th son albümü ile,heavy metale son noktayi koymus gruptur.
14. dance of death adında yeni albumlerini piyasaya sürmüş , kaşarlanmış ingiliz heavy metal gurubu.
eğer artık dinlenmeye çekilmezlerse bateristin şarkı esnasında kalp krizi geçirerek olmesi muhtemeldir. (bkz: moruklamak)
15. rio'daki herhangi bir konserlerinde bulunabilmek için uğurlarına çok şey fade edebileceğim gerçek bir heavy metal grubu.
16. blaze bayley yüzünden mi bilmiyorum, the x factor ve virtual xi albümlerine çok haksızlık yapılan, en sevdiğim şarkısı afraid to shoot starngers en sevdiğim albümü somwhere in time olan gelmis gecmis en iyi heavy grubu.
17. tarzlarını son albümlerinde bile bozmamış, wasting love şarkısıyla beni koparmış grup.
18. ayrıca 1980 yılında çıkardıkları ilk albümlerinin ismidir.
19. müzik hayatına paul dianno ile başlamış, onunla beraber iki albüm yapmışlardır* *, ardından efsane vokal bruce dickinson gruba dahil olmuştur ve maiden maiden olmuştur.fear of the dark'dan sonra bruce haklı olarak grupdan ayrılmıştır, çünkü maiden şarkılarının nerdeyse hepsi birbirine benzemeye başlamıştır.bu sırada wolfsbane'den blaze bayley, gruba dahil olur onula beraber iki albüm yaparlar** ve türkiye'ye de onu getirirler.bruce bu arada janick gers ile kendi solo çalışmalarını yapmaktadır.gün gelir bruce eve geri döner ve maiden eski günlerinde uzak'da olsa sıkı müzik yapmaya devam eder.böyledir maiden'ın heavey metal dünyasındaki hikayesi.
20. hayatımın grubu, metal dinlemeye başladıgımda ilk dinledigim grup. sololarına, baterisine, vokaline ve bass' ına bittiim grup
21. konserinde 250000 kisiye sarki soyleten tek heavy metal grubu
22. (bkz: new wave of british heavy metal)
23. no prayer for dying gibi bir sarkinin yaraticisi olan grup...
24. her bir şarkısı beni bitiren ve run silent run deep adlı parçasının solosunun bu dünyadan olmadıgına inandıgım grup
25. herkesin bir kere de olsa mutlaka dinlediği, steve harris in beyni olduğu, bruce dickinson ile kendi özünü bulan, yıllardır söylediğimiz ve yıllarca da söyleyeceğimiz mükemmel parçalara sahip aşmış grup.
»
Alakalı olabilir!
- iron maidens
- ironi madeni
- ironman
- iron man
- iron man 2

nedir.Net