islam »
1. allah'in kullarina yolladigi son kitap olan kuran ve son peygamber muhammed ile gelmis din.müslümanlarin dini
2. müslümanlarin inandigi din.islam
3. özünde bütün ilahi dinler gibi iyi olan, ancak bir çok kuralını kavrayamadığım din.
4. bence dünya üzerindeki en hoşgörülü ama en yanlış anlaşılan dini
5. dünya üzerindeki tüm sorunlara cevap verebilecek olan, insan eliyle değişmemiş ama insanlar tarafından yanlış anlatılıp yanlış anlaşılan, en hoşgörülü din. insanlar özgürlüğü islamın dışında aramakta yanılıyorlar. çünkü insanlara en güzel özgürlüğü islam veriyor.
6. kendisine inananlarca en gerçek olarak kabul edilen dinler içinde bir din...
7. teolojide batı dinleri olarak geçen üç büyük dinden biri. 4 ana mezhebi ve sayısız tarikatı vardır. herbiri kuran'ı kendine göre yorumlamaktadır. dolayısıyla taliban usûlü bir anlayıştan mevlana gibi bir anlayışa kadar açılan çok geniş bir yorumlama alanına sahiptir. bu yorumlardan bazıları tarafından adına cinayetler işlenirken, bazıları tarafından hoşgörü ve erdemin sembolü haline getirilmiştir.

son zamanlarda dünyadaki imajı maalesef oldukça ilkel ve barbar uygulamalarla oluşmuştur. halbuki güzel öğretilerinde inanç bir iç meseledir. inanan inanmayana hiçbir baskı yapmaz. bir başka insanın günahını ve sevabını yargılamak ancak tanrı'nın yapacağı bir şey olduğundan, bu tür tavırlar tanrıya eş koşmak anlamına gelir. ki bu en büyük günahlardan biridir. yani çok demokratik ve çoğulcu olabilecek yorumları mevcutken üç beş terörist tarafından dünyanın gözü önünde resmen kaçırılmış ve komaya sokulmuş durumdadır.
8. dünya üzerinde en çok hoşgörü ve diyalok gerektiren din.
ne yazık ki insanlar medyadaki kötü hoca imajlarıyla veya teröristler yüzünden bu dini yanlış tanıyor.
tabi bu hitler yüzünden hristiyanların tümünü cani görmek gibi bişey
9. dinler arasındaki son din olmasından dolayı en mükemmel olan dindir lakin bazı dallamaların dini kötüye yormasından dolayı adı kötülenmektedir ki dallamaları esefle kınamaktayız.
10. insanların en cok onyargıyla yaklastıkları konu din oldugundan muslumanlıkta bundan malesef nasibini almaktadır. dini yanlıs anlayan ve anlkatanlar yüzünden ya da orda burda edindikleri sacmasapan hurafelerden dolayı muslumanlık konusunda çelişkili ve önyargılıdırlar.
11. kitabını okurken sadece erkekler için yazılmış olduğunu farkettiğm, insanların inanmayla ilgili bir takım ihtiyaçlarını karşılayan din. bunca zaman okadar insanın inanması nedeniyle başarılı ama bence tüm diğer dinler gibi akla aykırıdır.
12. arapcada, boyun egmek, teslim olmak ve itaat etmek anlamina gelir.
13. hristiyanligin protestan mezhebine benzetilmeye calisilan din. gerekli oldugu yerde hosgoruyu gerekli oldugu yerde savasi emreden din.
(bkz: felluce direniyor)
14. malesef müslümanlar tarafından tam olarak yaşanılmadığı, tersine hurafeler ve yanlış yorumlamalarla ilmi ve bilimi teşvik eden, alimin uykusunu cahilin normal halinden üstün gören, mürekkebi şehitlerin kanlarına denk tutan, kadına çok büyük değer veren ve daha birçok güzelliği olan bir din olmasına rağmen gericiliğin, bağnazlığın adresi olarak gösterilmektedir.
15. gerçekte tek bir din vardır hz.adem’den bugüne kadar geçerli olan.
bu dinin adı da; İslÂm dİnİ ’dır!
bu gerçeği kurân,
"İnned dine İnnallahe İslâm" âyetiyle vurgular.(3-19)
“allah indinde din, İslÂm’dır!” der.
16. herkesin en iyi kendinin bildigini sandigi din. tartismaya bile gerek kalmayacak kadar acik ayet ve hadislere ragmen tartismalarda sahsi fikirler yuzunden karmasiklastirilmaya calisilmasi dusundurucudur.
17. selam, selamet, esenlik anlamına geldiği bana öğretilmiş olan sözcük.
18. inandığım din.oldukça mantıklıdır.allah'a inanlar için de mantıklıdır.*
19. dinimiz namusumuz arımız.
20. rezalet bir sekilde gosterildigi icin cok uzuldugum din.
21. günümüze kadar değişmeden gelen.. gerçek olan tek din..

(bkz: huzur islamda)
22. Ülkemizde farklılıklara toleransı olmayanların başkalarına baskı kurmak üzere kullandıkları araç. onu kendi içinde yaşayanlara huzur getirdiğinden emin olduğum ve saygı duyduğum, fakat bazı şeyler insanların gözüne sokulduğundan sokakta beni eli tesbihli adam görmekten bıktıran din.
23. insanların kurtuluşu için tek yol...
24. kendimiz İslam'ı kurtaracağımıza, islam'la kendimizi kurtaralım..
25. (bkz: hz muhammed)
»
Alakalı olabilir!
- islami
- islamey
- islamci
- islak
- islah

nedir.Net