ismail ayaz
1. bir otobüs şirketi adı. yanlış hatırlamıyorsam eskişehir-bilecik havalisine gidiyordu.
2. eskişehir merkezli otobüs firması. 50 yıldır hiç kaza yapmadığı yazmaktadır biletlerinde. biletleri kamil koç yazanelerinde de satılmaktadır. istanbul - eskişehir arası 17 ytldir. 5- 5:30 saatte eskişehire gider. tren daha hızlı olduğu için zorunlu olmadıkça otobüs kullanılmaz. bir tane güçlü rakibi (bkz: buzlu) bir tane güçsüz rakibi vardır (bkz: yüksel).
3. bu firmanın otobüsleri ilhan tan dinlenme tesislerinde mola verir. eskiden gece yolculuklarında beleş çorba verirlerdi çay yerine. *
4. edirne-eskisehir hattindaki yuksel firmasina alternatif olmasini ve yukse tur'u tekel durumundan cikarmasini bekledigim firmalardan biri. 5 sene bekledim olmadi. hala istanbulun otesine gecemediler
5. - ismail kalk ayağa evladım
- efendim örtmenim
- çabuk gel bakim tahtaya
- çabucak geliyorum örtmenim
- şimdi al eline tebeşiri
- şu an elime tebeşir aldım örtmenim
- madem öyle ismail ayaz bakalım
- ''a'' işte yazdım örtmenim hehe çok da kolaydı. daha varmı daha varmı?
- yok sen otur şimdi zekeriya beyazsın..
*
6. -yamulmuyorsam- eski güreş şampiyonu. sonradan kendini şehirler arası toplu taşımacılığa adamıştır.
7. eskişehir' de okuyup da giderkene ve dönerkene trende yer bulamayan öğrenci kişilerin, kıl ola ola bi' sürü para verdiği otobüs firmasıdır..
ayrıyetten birinci ağızdan yaşandığını duyduğum enteresan olaylara mahal vermiştir..
karadenizli sınıf arkadaşım "anne ismail ayaz' la geliyorum" diye ailesine haber etmiş ve ailesi ismail ayaz' ı babalarının arkadaşı filan sanıp ciddi ciddi ona misafir yatağı yapmışlardır. arkadaşımı da kapıda "ismail bey neden yok" diye hayretler içinde karşılamış bulunurlar..
Alakalı olabilir!
- ismail kaya
- ismail ozay
- ismail kara
- ismail arca
- ismail acar

nedir.Net