israil i telin filistin e destek mitingi
1. "ey dipdiri meyyit, "İki el bir baş içindir"

davransana... eller de senin, baş da senindir!

his yok, hareket yok, acı yok... leş mi kesildin?

hayret veriyorsun bana... sen böyle değildin." *

anadolu gençlik dernegi ve saadet partisi bize heyecan veren bir organizasyonla yine karşımızda.istanbul'da olan "sancı sahipleri" çağlayan'a koşacaktır.
biz istanbul'a uzak olanlar ise tv5 ekranlarından "kahhar" sıfatını dillendirerek gözlerimiz yaşararak bu dev buluşmayı izleyeceğiz.
2. medyanın manipülasyon yaparak vahşeti islami kavramlara fatura ettiği günlerde siyonizmin emzirdiği beyinlere zulme karşı küresel intifada diye haykıracağımız miting.
3. zulme karşı susma ayağa kalk!

- yüreğiniz yanmıyor mu?
“ey İnsanlık, ey müslümanlar… ve tabii ki tüm dünya! yüzünüz hiç mi kızarmıyor? nasıl bu kadar rahat olabiliyorsunuz. bu işlenen cinayetlere daha ne kadar seyirci kalacaksınız. bu katliamlar rahat rahat yapılıp ‘dur sen ne yapıyorsun’ sesi hâlâ yükselmiyorsa iki ihtimal var. ya katiller çok kuvvetli ya da katledilenleri sevdiğini söyleyenler başka şeylere sevdalanmış.” *
*
4. çağlayan meydanında yapılmış olup saadet partisi tarafından organize edilmiştir. iyi tarafı şudur; 10 binlerce insan filistin için dua etmiş, insanlık bilinci diri tutulmuş, el olmasada taşın altına parmak sokulmuş, dünyaya filistinlilerin yalnız olmadığı ve israilin yaptığı katliamların tasvip edilmeyip kin ve nefrete sebebiyet verdiği gösterilmiştir. filistinliler için toplanan bağışlara katkıda bulunulup bir nebze olsun vicdanların teskin edilmesine çalışılmıştır. öte yandan kötü tarafı ise, saadet partili cemaat yada taraftarların mücadele ruhunu kendilerine hamletmeleri, olayı parti mitingine çevirip şov yapmaları, bu sebeple (ben dahil) başka parti ve ideolojilere gönül verenleri incitmeleri, en nihayetinde tüm bu tavırlarının sonucu olarak katılımın daha da fazla olmamasına sebebiyet vermeleridir.
5. 16 temmuz pazar günü diyarbakır istasyon meydanında tekrarlanacak olan mitingdir.tv5 ekranlarından izlenebilecektir yine.haber 7belki verebilir.
6. yapan hangi siyasi fikir olursa olsun yüzbinden fazla insanı bir araya toplamayı başarmıştır. gerçi bizim zat-ı şahane medyamız olayı dörtbin kişi gibi götermiş olsa da kul bilmezse allah bilir şeklinde saygı duyulacak miting.
7. demokratik tepkiyi göstermek, birlik beraberlik vb. açısından önemli ve gereklidir mutlaka. gidenlerden, öfkesini gösterenlerden allah razı olsun.

ancak demokrasiye inanmayan biri olarak bu mitinglere karşıyım. çünkü, bunlar insana vazifesini yapmış, sorumluluğunu yerine getirmiş hissi veriyorlar, sonra da güle oynaya dağılıyorlar ve çocuklare ölmeye devam ediyorlar. halbuki gidilmese, öfke insanın içinde birikse, büyüse, alevlense, tüm bedeni sarsa, bu tip mitinglerle boşaltılmasa, son noktaya geldiğinde de patlasa ve gerçek bir tepki ortaya çıksa daha makbul olacaktır, diye düşünüyorum.
Alakalı olabilir!
- israil in filistin e girmesi
- israil in turk gemisine ates acmasi
- israil in turkiyeyi dinlemesi
- israil in disneyland i vurmasi
- israil in kurt gerillalari egitmesi

nedir.Net