istanbul park
1. istanbul'daki formula 1 gp pisti ve kompleksinin adı.
2. web sitesi
http://www.formula1-istanbul.com/
3. saat yönünün tersine koşulan 3. f1 pisti(imola ve interlagos tan sonra)..ps2(f2005)de oynadigim kadariyla pilotaj açısından çok zevkli bir pist.......21-08-05 pazar gunu kendisini ziyarete gidecegim..
4. bu günkü antreman turlarında izlediğim kadarıyla özellikle monaco, monza, imola ve montreal gibi efsanevi pistler arasına girecek kadar karakterli bir pist değil.
bunun dışında peyzaj ve yeşillendime açısından da çok eksikleri vardır ki bu durum göze hiç hoş gelmemektedir. hele hele 80 milyon verilip girilebilen açık alanların çimen değil de toprak olması çoooooooook ama çoooook ayıp bir şeydir.

inşallah bol kaza falan olur da yarış yüksek rating ile izlenir ve berny ecleston amcamız uzun yıllarda arabalarını koşturur bu pistte.
5. spin atmanın gayet normal bir olgu olarak algılandığı bir piste sahip kompleks...*
6. 8. virajı ile gündeme oturan geçiş için çok elverişli pilotların çok beğendiği turkiye deki yegane pist..
7. önceden "speedpark" adı konmak istenip "herkesin pisti kendi dilinde, bizimki neden ingilizce" denerek sonradan nisbeten biraz daha dilimizde yer etmiş bir yabancı kelime olan "park" üzerinde karar kılınan pist.
8. sürücülerin teknik özelliklerini ön plana çıkaran pist
9. f1 2005 organizasyonu sirasinda buyuk ulasim zorluklari cektiren fakat karakteri acisindan tum olumusuzluklara katlanilabilecek guzide pistimiz.
10. formula g yarışlarının yapıldığı pisttir aynı zamanda
11. ilk f1 zaferinin kimi raikkonene ait oldugu pist.
12. (bkz: mso)
13. formula 1 İstanbul pisti, tuzla tepeoren mevkiinde bulunmakta ve toplam 2,215,000 m2 lik bir alani kaplamaktadir. formula 1 İstanbul pistinin mimari herman tilke, pisti 5.333 km uzunlugunda, 14.5-21.0 m genişliğinde ve saat yönünün tersine koşulacak şekilde tasarlamistir. pistte toplam viraj sayısı sag 6 , sol 8 olmak üzere 14 adet olup, maksimum hiz ise 320.58 km/h dir. inisli cikisli bir yapiya sahip olan pistteki en yüksek boyuna egim %8.145 dir.
14. önümüzdeki günlerde üniversiteler arası güneş arabalarının yarışacağı
(bkz: saü)
(bkz: itü)
(bkz: odtü)
ve şahsımın görevli olacağı organizasyonun yapılacağı pist.
15. İto tarafından yaptırılan şimdi de satışıyla gündemde olan arazidir. artık bizden biri gibi kabul ettiğimiz yahudi işadamı sami ofer'in de ilgilenenler arasında bulunduğunu söylemek lazım.
16. yarisi massi kazanmistir. son bolumdeki alanso - schumaher cekismesine sahne olan yarista 2. alonso, 3. schumaher oldu.
17. yogun yagıslar nedeniyle sular altında kalan pist. muthis bir öngoru ve altyapı örnegi!
18. bugunku yarisa ev sahipligi yapacak olan, suruculer tarafindan cok begenildigi soylenen pist. tek eksigi, yarisa montoya'nin gelemeyecek olmasi.
19. aslında bir sorun.

(bzk: istanbul da park sorunu)*
20. ortalama her atilan tur icin 2.5 litre benzin tuketilen, saat yonunun tersine trafigi olan, 8.virajda suruculerin boynuna 5g basinc olusturan, inis cikisli, hiz yapmaya en musait pistlerden. bu seneki yarisi button kazandi ama gozler montoya'yi aradi.
Alakalı olabilir!
- istanbul paris
- istanbul da rock
- istanbulspor
- istanbulkart
- istanbul aski

nedir.Net