justfrozen
1. aramiza yeni katilmis olan,iyi insan,biricik kucuk kanka,iyi bas gitarist ve dost kavraminin günümüzdeki temsilcilerindendir.hosgeldin diyoruz.
2. 7 senelik arkadaşım, dostum, kardeşim olan insan, iyi bir bas gitarist ve hünerlerini şu an useless grubunda göstermekte olan şahıs.
3. kendisi de organizasyon içinde olmasına rağmen bize görevimizde yardımcı olmayan insan
(bkz: mirzaların evinin balkonu)
4. saçlarının kendine ait bir iradesi olduğuna inandığım, sık aralıklarla görüştüğümüz, muabbetine doyum olmayan, dnt be nlve ile birlikte bas çalarak dünyayı yok edebilecek nitelikteki melankolik bünye *

bir de ben bu adamı bazen göremem. *

(bkz: oeh dedirten basçılar)
(bkz: bir cinayet aleti olarak bas gitar)
5. msn listesini arada bir temizleyenlerdendir.
6. artık resmi olarak jack in the box'ın basçısı olmuş, aramıza katılarak bizi çok mutlu etmiş olan insan.
7. doğum günü çocuğu olmayı tekrardan başarmış , hayatla savaş içinde küçük bir insan
8. (bkz: frozen) *
9. (bkz: just)**
10. sürüp giden şebnem ferah'ın nedir.net yazarı olması olmaması söylentilerine son noktayı koyan kişidir.evet efendim açıklıyoruz şebnem ferah'tır aslında.bunu keşfettiğim için yeni klibinde de beni oynatacaktır.lakin şebnem ferah'ın aslında sezen aksu'nun gizli kişiliği olduğunu öğretmiştir bana.meğerse sezen aksu kişilik bölünmesi yaşıyormuş.kendisi aynı zamanda sezen aksu'dur.***
11. garip bir şeydir bu.

bazı akşamlar, bazı sabahlar, bazı geceler, bazı anlarda; aniden çıkıverir geliverir kayboluverir. onun dışında saçları burnu ve hiç görmediğim bası ile akıllarda kocaman bir soru işareti değildir.

kendinden yaklaşık 10 yaş büyük bir hatunun bana dönüp bunun hakkında ne hoşmuş veresim geldi valla dediğini bilirim.

bir de beni hatırlaması için

küp marka vişne şarapları demek hatta nerde ulaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaan diye tarihe not düşmek isterim.
12. efendim görmedim etmedim kendisini ama eminim ki güldüğünde pek bir şeker oluyordur.bu durumda kendisinden rica ediyorum gülsündür.gülünüz sayın justfrozen.kendisine bir de şarkı armağan ediyorum:

yan yanayken dizdizeyken
bakışırken gözgözeyken
ne olur hep böyle gülsen
gülmek sana yakışıyor

sevmek kutsal bir duygudur
seni sevmek mutluluktur
nazlı nazlı bakıpta gül
gülmek sana yakışıyor

hiçbir şeyi dert etme sen
Üzme sakın kendini sen
ne olur böyle gülsen
gülmek sana yakışıyor

**
13. her ne kadar hislerimi kelimere dökebilmek için yeterli databaseimiz olmasa da, yine de bir deneme yapacağım. gerçi tüm içimden geçenleri yazsam rtük sözlüğü kapatır ama neyse*...

kendisi pek ateşlidir sözlük konusunda... hep bir şeyler söyler, eleştirir, fikirler üretir. böyle de faydalı bir adamdır. her moda bir tane gerekir. ama işte diğer yandan bir de alıngandır. ne yapalım duygusal adam işte diyip şirinliğine veriyorum. şaka maka dünya tatlısı denir ya. bu adam için demişler ilk olarak. utanması bir güzel, alınması bir güzel... daha nasıl anlatayım abicim? dört gözle misafir olmasını böreklerle bekliyoruz ailecek.

neyse işte şaka bir yana nedir.net'in insan hayatına eklediği iyi şeylerden biridir. keşke aynı şehirde olsak, içsek, yamulsak, daha çok muhabbet etsek dedirtir. buradan kendisine el sallıyor, öpücük atıyor, kafa sallayıp maymunluk yapıyoruz efendim... mesajlaşma, sonrasında google talkta devam eden güzel iletişim hiçbir zaman kesilmesin, löp löp yağ, teras gibi balkon olsun. son olarak kendisine şöyle seslenmek istiyorum:

hit mi beybi van mor taym!

not: aslında diyaloglarımızı buraya aktarmak isterdi gönül, fakat o saniye sözlük hayatımızın bittiği an olacağı için vazgeçtik*.
14. gözlemlerine ve sözlerine hasta olduğum yazar. *
15. bir çok işle uğraşır durur. yüzer yüzer ama bir kulaçlık yol alır. daha çok yüzmeye yemin eder. çabalar çabalar.
vardı. yazmıyordu. var yazıyor. hayırlısı.
16. saman alevi gibi parlayıp sönen, düşünceli, ipleri elden bırakmayan yanarlı dönerli yazar...
17. senin hiç hayatındaki en büyük inancın boşa çıktı mı?
ya da güvenip tüm zırhlarını aşağı indirdiğinde hunharca bir saldırıya uğradın mı?
bekledin mi sen hiç günlerce?
rüzgarı sevdin mi anlamsızca?
yastığına sarılıp uyudun mu?
yalnızlığı bile bile sen çabaladın mı?
sona doğru koştun mu sen hiç?
senin hiç hayatındaki en büyük inancın boşa çıktı mı?
annenin omzunda ağladın mı sen hiç?
baban seni teselli etmek için süpriz yumurta aldı mı?
güvenmediğin pis insanlara neden güvenmediğin yüzüne çarptı mı senin hiç?
ışığını kaybettin mi?
yol gösterenini?
bu kadar küçük şeylerden mutlu oldun mu sen?
senin hiç hayatındaki en büyük inancın boşa çıktı mı?
daha fazla -e- kalmayıncaya kadar saldırdınız yada ben çabaladım. -e- kendinden bir parça bulduğunun peşinden gitti. ona doğru koştu. aptalca olsada bir nebze insanlık aradı karşı tende. bulamadı. beklentileri fazlaydı. hep fazlaydı hep ona zarar verdi. çıkamadı hiç işin içinden. çabalamak gereksiz artık. uğraşmakta.
onun hayatındaki en büyük inancı boşa çıktı.
o yokluğa inanmıştı.
18. her gözümü açtığım da, her nefes aldığım da, her uyandığım da, her uyumaya çalıştığım da, her aynaya baktığım da, her yemek yediğim de, her dişlerimi fırçaladığım da, her su içtiğim de, her kitap okuduğum da, her film izlediğim de, her tanıştığım yeni insan da, her geçen dakika da, her yazı yazışım da, her konuştuğum da, her müzik dinlediğim de, her yeni gün de senin gibi oluyorum. yaşamak istemiyorum. ağır geldiğini daha iyi anlıyorum. tıpkı anneme söylediğim gibi. yaşamak istemiyorum. yavuz çetini daha iyi anlıyorum.
19. tez zamanda ''abla dayağı'' yiyerek yaşamanın dayanılmaz, iç gıcıklayıcı, pembe ve beyaz-kırmızı arası tüm tonlardaki hafifliğini hissedecek olması üzücü olan yazar.

- şimdiden sevenlerine, süt alıp hastaneye ziyarete gelmeleri adına uyarı bakışı atıyorum. isteyen püsküvüt de alabilir.-
20. nevi şahsına münhasır mesenger gülüşleri ile üst insan, yaran diyalogların usta ismi. zirve yapsa da gitsek valla... canım da nasıl çekti gece gece... sunsette yapsa, bir de herkese birer baileys ısmarlasa, bana 3 tane ısmarlasa...
Alakalı olabilir!
- just a friend
- just for a moment
- justin rose
- just for you
- just fine

nedir.Net