kadir copdemir »
1. radyo dj'liğiyle işe başlayıp, sonradan televizyon deneyen, pek tutmayınca radyoya dönen, şimdilerde ntv adındaki kanalda bilinçli seçmen adlı programı hazırlayan, yakın zamandaki doğallığıyla ve kendi tipiyle dalga geçebilecek kadar dürüstlüğüyle sempatilerimi kazanan radyo-televizyon yapımcısı.
2. bilinçli seçmen dışında iki yıldan fazla zamandır pazartesi akşamları atv'de yayınlanan ekmek teknesi adlı tv dizisinde kirli rolünde ve son dönemde turkcell reklamlarında oynayan göbekli adam.
3. ntv'de gercegin ta kendisi adli bir program sunmaktadir.
4. (bkz: kirli)
(bkz: geyik parki)
5. eskiden de number one da bir mankenin hiç ses çıkarmadan kenarda oturduğu* gece yarısı başlayan garip bir program yapardı
6. ntv nin bizlere alın size yerli michael moore nidalarıyla sunduğu türkçeyi iyi kullanan $ahsiyet.
7. gerceğin ta kendisi programi ile yeniden gündem de olan adam.
8. fevkaladenin fevki bir radyo programı ve televizyon programı hazırlamaktadır... genel kültürünü çok hissettiren, her mevzuda söyleyecek bi çift lafı olan ve vaktinde radikal gazetesinin "türkiye'nin michael moore'u" dediği adam... Çok severim....
9. (bkz: michael moore)
10. geyik yapmakta eksper olmus, "keske sozlugumuzde yazsa" dedirten, diline acaip hakip, son donemlerde ntv'de yaptigi programlarla unune un katmis radyocu.
11. (bkz: referans)
(bkz: turkcell)
12. başbakan erdoğanı kebapçıya götürmüş gurme
13. diyetle ilgili programını kebapçıda yapmış, "aha kebabın şu yağını böyle pideyle yemeyiniz, hele üstüne pilavı hiç yemeyiniz" gibi aksiyonlarla bize diyetin önemini anlatan, "brokoli haşlama dediğin dünyada cehennem azabı çekmektir" diye hislerimize tercüman olan, kendi deyimiyle "4 diyetisyen eskitmiş, hepsini dert sahibi etmiş, sokakta "ebele hübele" diye gezmelerini sağlamış" kişi. gerçeğin ta kendisini kaçırmadan izlemek tavsiye olunur.
14. beyaz' ın şovuna katıldığı gece elinde kürdanvari zımbırtıyla durmadan ağzını karıştıran, seyirciye saygısı olmayan, insanların neden tepki vermediği bir türlü anlaşılamayan zat.
15. havadan sudan, çiçekten böcekten, politikadan eğitimden, her şeyden konuşabilmesi takdir edilesi, karşısına geçip saatlerce muhabbeti dinlenesi, komik insan. en son gani müjde'nin gündem dışı xl adlı programında boy gösteren*, anlattıklarına göre yarış atlarının tarafından çok çektiği ultra sempatik insan.*
16. lise yıllarında dini duyguları kuvvetli biri iken daha sonra üniversitedeki ilk yıllarında sosyalizme merak salmış sonra dinle ideolojisini bağdaştırmaya çalışmış sonrada dini duyguları ağır basmıştır. ilk olarak süper fmde çıktı karşımıza radyonun kapatılmasından sonra yaptığı açlık grevi ile adını iyice duyurdu. cem boyner liderliğindeki yeni demokrasi hareketinin kurucuları arasında yer aldı. bir dönem unutulduktan sonra ekmek teknesi ile yeniden gündeme geldi. seçim döenminde ntv için yaptığı bilinçli seçmen tutunca ntvye program yapmaya devam etti. bir dönemde milliyetin mizah eki kirpi de yazdı(hala yazıyorda olabilir). halen ekmek teknesinde kirli karakterini oynuyor evli değil ve üç çocuğu yok.
17. gereksiz insan, rol yapamayan insan, kültürsüz insan, saçma insan, abuk insan, insan diyemeyeceğim insan...
18. kendisi bir radyoda programcıymış vakti zamanında ama ben ilk ekmek teknesinde kirli olarak tanıdım onu."oy oy oy" ve "yaw celal aabi" repliklerinin tadı hala damağımdadır. kendisine taksim meydanında ropörtaj yaptığı bir sırada rastlamışımdır
19. kör olan birinin bile izleyecegi kadar super programlar sunan kisi
(bkz: serap yazici)
20. the simpsons' lar sinemaya uyarlansa, homer simpson rolüne en çok yakışacak kişi.
21. inanılmaz bir adamdır, bu kadar komik olması doğallığındandır hiç kasmaz,ekstra rollere girmez,şuursuz dediği an bile insanı güldürür.
22. (bkz: abdülkadir geylani çöpdemir)
23. şu ana kadar göründüğü her projede sinirlerimi bozan, insanların nasıl komik ve başarılı bulduğunu anlayamadığım,gerçekten geyik!ve bayık insan.
24. konya'daki icatlari tanitirken, kurbani yere indirmeye yarayan bir aleti tanitan insan. orada gecen bir diyalog da sudur:
kadir copdemir: beyefendi peki bu aleti hangi hayvanlarin uzerinde denediniz?
kasap: efendim elimizde hayvan yoktu, biz de bizim ciragin uzerinde denedik. (bkz: oha)
ayrica kendisi bu diyalogun uzerine aleti kendi uzerinde de deniyerek ortami inletmistir.
25. ekrana yakısan * basarılı bir genç.
»
Alakalı olabilir!
- kadir kocdemir
- kadir kandemir
- kadir celik
- kadir cakir
- kadir tuncer

nedir.Net