kadir has universitesi »
1. iki defa içine dirip uzun uzun gezme imkanı bulduğum,bozuk organizasyonları * ile rezillik abidesi olarak ülkemize hizmet eden,tikky yuvası * ve zengin barınağı, ezik üniversite.
2. * network ağı son derece yavaş olan üniversite. *
3. endüstri ürünleri tasarımı bölümü için girdiğim 3 saatlik sınavda sadece çaydanlık çizdiren okul
4. bahçelievlerdeki kampüsü hazırlık bölümü olan, diğer tüm fakülteleri ciibalideki eski tekel tütün fabrikasında olan, bir hazırlık sınavı sonucunu açıklamak için insanı kanser eden, tavanı akan, kaloriferi yanmayan, bin türlü kitap listesi için yardımı 100 milyon olarak belirleyen, televizyonlu kantininde asla yer bulunmayan güzide okul, üniversitem.
5. cibalideki kampusunde 35 000 m2 kapali alani bulunan f tipi ceza evi tadinda kantininde kral tv calan sanilanin aksine tikky yuvasi olmayan diger ozel universitelere gore maddi acidan daha az cikarci olan ogretmenleri son derece kaliteli ama bir o kadar yasli olan okul. kadir has in 150 trilyonluk (150 000 000 000 000 tl veya 150 000 000 ytl) bagisi ile ogrencilerin isteklerine veya ihtiyaclarina cok hizli cevap verebilen okul.
6. barajı gecenin girme hakkını elde edebildigi yer.
7. final tarihlerini öğrencilerin haberi olmadan değiştiren güzide üniversite.
8. yeni yapılmış olan güzel sanatlar fakültesi binasının altında bulunan tünellerin cibaliden kumkapıya kadar uzandığı tahmin edilen okuldur. tünellerin içinde dolaşmak insana return to castle wolfenstein oynuyormuş hissi vermekte ve yanınıza birkaç korkak kız aldıp karanlık bir yerde aniden "böööööğ" sesleri çıkarmak sureti ile gezinti oldukça eğlenceli bir hal almaktadır.
9. dışarıdan görüldüğü gibi olmayan, yerlerde sürünen üniversitem.hocalar bazen 2 saat geç gelir bazen se hiç gelmez.plansızlık okulun her alanında görülür.bir güne 3 tane final koyarak öğrencilerini çıldırtır.kümes kadar olan kantininde sadece tavuk ızgara yapılır ve insanda bir zamandan sonra aşçı ları gırtlaklama isteği uyandırır.düzenlediği bahar şenliği için 10 ytl ücret talep eder.koskoca iletişim fakültesinde bir tane kamera bulunmaz.otoparkı yoktur.hazırlık okulunda sınav soruları satılır.inanılmaz yavaş bir internet bağlantısı vardır.içi derslere girmeyen yüzlerce öğrenci ile doludur.sınıflarında tabure vardır ve fıtık olmamızı sağlar.çöpten adam çizemeyen hocalar çizim dersleri verir.düzenlenen her organizasyon çıkan kavgalar nedeniyle yarıda kalır.malesef diğer güzelliklerini yazamıcam çünkü içim karardı.bütün bunların ardında basında türkiye'nin en hızlı gelişen üniversitelerinden biri olarak lanse edilir. *
10. 3 yıldır okumakta olduğum üniversite. ders kayıt döneminde istediğiniz dersleri alamamanız için ellerinden geleni yaparlar. hiç haberiniz olmadan yönetmelik değişir ve siz bunu ancak işiniz düştüğü zaman öğrenirsiniz. öğrenci profili çok değişkendir. tikkylerin bulunduğu kadar normal insanlarda bulunur. bütün hocalar itü* veya boğaziçi kökenlidir. eğitimide dışarıda sanılanın aksine gayet kalitelidir.
11. geçirdiğim 4 yılından ardından mezum olacağım üniversite.her çeşit insanı ihtiva eder.garip bir organizasyonu vardır.diğer vakıf üniversetelerinde olduğu gibi okul mütevelli heyetinin gözünü para hırsı bürümemiştir.
12. cibali kampüsünün müthiş bir manzarası vardır.tam karşısındaki haliç tersanesi,galat kulesi,cenevizlilerden karaköy yapıları bu manzarayı haliçle birlikte tamamlar.avrupa birliği tarafından en iyi restore edilen yapı ödülünü almıştır.içine ilk defa giriyorsamız sizi etkileyen hem klasik hem yenilkçi bir yanı vardır.Öğrencileri hiçbir politik düşüncenin fanatiği değildir.bu yüzden hiçbir zaman politik bir gerginlik yaşanmamıştır.apolotik gençliği sadece ve sadece egosu ve karı-kız meselesi için birbirine girer.
okul yönetimi öğrenci klüplerine ne kadar destek versede klüplere talep olmadığı için klup yöneticileri hep fitil olur.herkes kendi havasındadır.etkileşimin en fazla olduğu dönemler genellikle sınav öncelerinde yaşanan fotokopi değişimleridir.öğrencileri alakasız ilgisiz kişilerdir.üniversiteninin gidişatı iyiyemi gidiyor kötüyemi gidiyor çözmek zor.
13. taban puanları ve dolayısıyla öğrenci kalitesi her geçen sene artmaktadır. şu sıralar üniversitenin tanıtım haftası yapılmaktadır ve şehrin dört bir yanından öğrenci adayları* okulu ziyaret etmektedir. fakülte* olaraktan kendilerini heyecanla beklemekteyiz.******
14. içinde muz ağaçları bulunan okul..ayrıca 2004 senesinin çizim sınavlarında yangın tüpü çizdirmiş olan okuldur.
15. sayın kadir has okulun hemen sol tarafındaki tekelin müdürlük binasınıda alarak çok güzel bir hamle yapmıştır, yeni alınan binanın tadilatından sonra (ki kadir has üniversitesinde bina onarım vb işler çok kısa sürmektedir) içerisine yüzme havuzu da yapılacakmış (70 ayrı kaynaktan alınan bilgilere göre ki biri rektör varya o bıdık) .

ayrıca, kadir has üniversitesi konum olarak cibali kampüsü türkiyenin en iyi konumuna sahip 4 üniversitesinden biridir.
diğerleri için
(bkz: boğaziçi üniversitesi)
(bkz: bilgi üniversitesi dolapdere kampüsü)
(bkz: yıldız teknik üniversitesi)

bütün sorunları halledemez ama size yeni nesile bir faq hazırladım

s:binanın büyük bir bahçesi yok
c: bi zahmet 2 adım yürüyüp deniz kenarında sahildeki hayvan gibi parkta çay için adam toplayıp futbol basketbol oynayın.

s: içeride alkol satılmamakta!
c: taksiye 4 ytl vererek akdenize veya taksimin herhangibir alkolik mekanına gidebilirsiniz. taksime sadece 5 dakika.

s: khü de laptopumuzu bir yere bağlayıp internete giremiyoruz
c: ama bir wireless card alıp en alt katta istediğiniz yerden bağlanabiliyorsunuz.

s: hkü de kızlar güzel değil
c: sen öyle san
c: 2004 girişli hazırlıkları bekle

s: yemekler çok kötü
c: okulun 50 m solunda bir adet ocakbaşı 30m solunda balıkçı ve 10 m sağında maske isimli otantik bir mekan var onlara göz at
c: dişlerini yemekten önce fırçalama

s: khü de havuz yok
c: sabret yapılacak
c: denize gir?

s: khü de müzik aktiviteleri ne durumda
c: okul kendi bünyesindeki guruplara destek olmakta ama klüplere ayırdı düşük bütçe sebebiyle müzik klübüne verdiği stüdyo sözünü henüz tutamamıştır 2005 sezonunda yapılmasını bekliyoruz.
c: bahar şenlikleri diğer üniversitelerinkine göre konserler açısından daha zayıf. çünkü cibali birçok dindar vatandaşımızın mekanı olduğu için konserler ve aksiyonlar malesef sınırlandırılmak zorunda kalıyor.

s: khü de otopark sorun mudur
c: hayır khü anlaşmalı otoparkı vardır içerisine anahtarı bırakırsınız para ödemezsiniz ve araç mesuliyeti otoparka aittir.

s: selimpaşa kampüsü açılacak diye duydum
c: master öğrencileri öğrenimlerini görmeye başlayacak yakında.

s: peki neden khü bu kadar aşşağılanıyor aşşağılanacak o kadar saçma sapan üniversiteler varken
c: evet güzel soru öğretmen kadrosu boğaziçi ve itü (güzel sanatlarda mimar sinan) konum mükemmel, akademik atraksiyonları fazla bunun cevabı sanırım diğer dağlarda ve allahın s.tirettiği yerlerde olan okulların (sabancı, koç, yeditepe vb. zengin çocuklarının okuduğu yerler) öğrencilerin gözlerini boyamak için sınırsız sosyal imkanlar sunup daha sonra gereksiz zorlukta dersleri öğrencilerin kafasına tıkıştırıp "gösteririm ama vermem" prensibini uygulamasıdır. neticede artık diploma değil çevre önemlidir ve khü çevre yapmak istiyorsanız hem işiniz hem de sosyal gereksinimleriniz için doğru yerlerden biri.

16. (bkz: kadir has anadolu lisesi)
(bkz: rezan has lisesi)
(bkz: kadir rezan has ilköğretim okulu)
17. ''kadir has a university but i don't have a university'' gibi bir şeyinin olduğunu kazandığımı öğrendiğim gün öğrendiğim üniversite. *
18. hukuk fakültesine her dönem onar ders* göstermeye çalışan, 4 sene sonunda 196** kredi ders veren üniversite. bir de sabit fiyat garantisi verip ücretlerini arttırabilen süper ticaret merkezi.

bir de; üşenmeyiniz bakınız (#749884)
19. (#749884)

sahilde dayak yemek istemiyorsanız sahile benimle gidin. *

ayrıca
(bkz: götünden korkan çelik don giysin)
20. bütün özel üniversiteler gibi üniversite olmaktan çok bir ticarethane...
21. okul ücretlerine zam yapmayan(!) okul. şöyle ki, pek muhterem mütevelli heyetimiz öğrenim ücretlerimize* herhangi bir zam getirmemiştir fakat geçen sene 1,3 ytl'den sabitlediği doları bu sene 1,5 ytl'den sabitleyerek kazığın en yağsızını içimizde hissetmemizi sağlamıştır. dolarla ödeyip zamdan yırtmak istediğinizde isteğiniz reddilmekte, ytl ile ödemek zorunda olduğunuz söylenmektedir*
22. 29 eylülde derslere başlayacak olan üniversite.
23. holding kelimesi yerine üniversite kelimesi koyunca okul yaptık sanan zihniyetin, öğrencileri müşteri gibi görmesi sonucu öğrencilerini bile kazıkladığı diploma veren kurum. * * *
24. websitesi berbat ötesi olan üniversite.
25. öğretim üyesinin işleri yoğun olduğundan dolayı dersi verecek başka bir hoca aramak yerine dersi programdan kaldırmayı uygun gören üniversite.
»
Alakalı olabilir!
- kadir suresi
- kadir has anadolu lisesi
- kadir has universitesi bahcelievler kampusu
- kadinlarin sutyeni ters giymesi
- kadirga senlikleri

nedir.Net