kahve bahane
1. İzmir de kıbrıs sehitlerinde muzaffer izgü sokak ta bulunan aynı adlı birde kadıkoyde kadife sokak dada bulunan kafe ismidir.
2. trt de yayinlanan ne idügü belirsiz bir programin adidir,yonca isimli bir kizcagiz sunar,en azindan sunmaya calisir,aman iyi be peki sunamaz rezil eder,sakin yani,rezalet...
3. "gönül ne kahve ister ne kahvehane,
gönül muhabbet ister kahve bahane"
özlü sözünden apartılmış parçacık.

fekat bazen bahane mahane değildir, sabah kahvesi içmemiş bağımlı kişi çok huysuz olabilir. kahve bağımlısı için kahve amaçtır, kutsaldır, kokusunda kaybolmak hayallere dalmak filan sözkonusudur. her bağımlılık gibi bu da kurtulunması gereken bir bağımlılıktır, o ayrı.
4. en yakın dostunuzla uzun süredir görüşemedikten sonra buluşalım da bir kahve içelim diyerek biraraya gelip iki kahve yapıp muhabbete girip, muhabbetin bir yerinde kahvelerin kupalarda el değmeden buz gibi olduklarını görünce hatırlanacak söz. aynı zamanda "gönül ne kahve ister ne kahvehane, gönül muhabbet ister kahve bahane" beyitinin kısaltılmış halidir.
5. izmir , istanbul ve diğer illerin bazılarında da bulunan bir cafe adı. çok var fakat izmir'deki patentini almış , diğerlerinin ağzı açık kalmıştır. fakat hepsi de güzeldir , bu adı gördüğünüz yere girin oturun , çekinmeyin.
6. kadıköy kadife sokakta bulunan hoş bir mekandır aynı zamanda..

ayrıca:

kahve bahane ama
çay şahane
7. izmirdekine kahve bahane diyen kalmamıştır, bahane olmuştur artık, her ne kadar tabelasında hala kahve'si olsa da.çalışanları yardımsever ve geyiksever familyasındandır.gününüzü alsancakta geçirmek istiyorsanız bu mekan ister istemez planlarınıza dahil olur.hemen ilerideki taşfırından alınan nefis zeytinliler* bahanede çay eşliğinde tüketilir.eh karnınız da doymuştur artık, biraz daha muhabbetten sonra artık yan komşuya uğrama vakti gelmiştir.
(bkz: uğrak)
8. sıcak çikolatası içilmesi şiddetle tavsiye edilen hafta içi liselilerin biraz yoğunlukta olduğu mekan
9. son zamanlarda tostu yenilemeyen yer.
10. bornova küçük parkta haketmediği kadar küçük bir alana sahip, müşterisi sabitlenmiş, nane limonlu nargilesi pek bir güzel olan mekan. alsancak şubesine taşfırından, bornova şubesine üniversite 2den alınmış poğaçalarla gitmek makbüldür.
11. eski günleri yad etmeme neden olan başlık.
izmir gelir akla, alsancak gelir, içilen sıcak çikolata gelir.
eski günlerdir, kahve bahanedir, özlenir...
Alakalı olabilir!
- kahvehane
- kahve cay bahane
- kahve makinesi
- kahvehane kulturu
- kahve muhabbeti

nedir.Net