kayahan
1. sözleri, besteleri ve yorumuyla üstad..
2. adına nasıl sadece 1 entry olduğunu anlayamadığım yılların sanatçısı, her şarkısı klasik olmuştur, zamanında nilüfere çok şarkı vermiştir kendisi ama şu anda şarkılarını söylemesini istememektedir.
3. romantik ve neşeli sayısız pop şarkısı yazarak insanların kalbini kazanmış ama "beni azad et" albümünden itibaren arabeskin dibine vurmuş sanatçı.
4. eski şarkıları çok daha güzel olan. aaah nerde o eskiler nidalarına sebep olan sanatçılardan biri. diğerleri için (bkz: sezen aksu) (bkz: nilufer) (bkz: ebru gündes)
5. her yıl kaseti çıkmadan önce,bu benim son kasetim bundan sonra kaset yapmayacağım diye demeç veren,kaseti çok sattıkça yeni kasetler çıkaran paragöz kişi.
6. hayatim boyunca bir kasedini bile almamis olmama ragmen butun sarkilarini ezbere biliyor olmama sasirdigim adam. ayrica kisilik olarak da bana ukala ve itici gelen kisi
7. torunu ile çocuğu aynı yaşta olan adam.
8. galatasaraylı ünlü bestekar ve şarkıcı. severiz kendisini ailecek.
9. ask cocugu.
10. kişiliğini beğen beğenme, sev sevme nice güzel şarkı sözleri yazmış kişidir.

bir de birçok şarkıda bir türlü unutamadığı sarı saçlı mavi gözlü bir kadından bahseder.***
11. bütün şarkıları artık aynı olmaya başlamış "bi tarz buldum begenildi hepsini aynı yapayım" fikrinden tez vakitte vazcayması gereken sanatcı.
12. eski albümleri gerçekten dinlenesi olan velakin gelin görün ki, yılların geçmesiyle kendini şaşırma erozyonuna kurban verdiğimiz, tüccar şahsiyettir. bugünlerde çemkirerek prim yapmaya çalışmaktadır. "bizimkisi bir aşk hikayesi" adlı şarkısı öyle uzun, öyle uzundur ki bu sayede herkes kendinden bi' şey bulur ve sever.. aslında bu bi' ilüzyondur. lakin "kızıl siyah bulutlar" adlı yıllar evvelinin şarkısı, onun bu ahlaka aykırı hareketlerini görmezden gelmemiz için yeterli bi' sebeptir.. sebep midir...?
13. yolu sevgiden geçen herkesle birgün buluşacağını idda eden kişi. henüz benimle buluşmamıştır hoş buluşma da teklif etmemiştir etse bile bakalım ben gidecek miyim bu elemanın yanına
14. adına gönül köşkü dediği saray yavrusunda yaşayan, gitarını sürekli düşecekmiş gibi tutan odalarda ışıksız ve de katıksız zat.
15. bu adamın oturduğu sokak, ev, yalı her neyse hep sevgi, gönül, aşk, neşe gibi hoş duyguları niteleyen isimlerden oluşur. bu adam o kadar sevgi pıtırcığıdır ki yürümez, uçar; kanatları vardır.
16. (bkz: yemin ettim)
(bkz: sarı saclarindan sen sorumlusun)
17. sanki bir tek onun bebeği varmis gibi hava yapan sarki yapan elinde gitar şekil yapan sarkıcı.
18. beyaz liseli gömleği ve elindeki gitarıyla insanda öldürme isteği uyandırabilen şahıs. herkesle küsüyor bu aralar bir de.
19. gönül sayfam adlı müthiş sarkıyı söyleyen insan..

aynanın karsına gecip gecip
kaderime agladım içip içip
gönül sayfamda canım acık secik
senin adın yazıyor....
20. reha muhtara benzeyen bunak.
21. çatallı sesli ,ses tellerinde arıza olan ama yinede iyi bir yorumcu olan bunun yanında büyük başarılara imza atmış söz yazarı.
22. ne kadar elestirilse de herkesin bestelerinde birseyler bulacagi sanatci.
bir de sevgilinizden / esinizden ayrilmissaniz tamdir.
23. liseli genç triplerinde beyaz önlükle dolaşmasına rağmen şarkıları zaman zaman güzel gelebiliyor insana:" garson bira getir garson şarap getir" ve tabii arada geçen: "buz yok mu buz?" şarkının isminin hatırlanmamasına rağmen akılda kalan lirikleridir.
24. korsana karşı çok akıllıca bir çözüm bulduğunu iddia etmiş, orjinal kaset, cd vs. alanlardan birine veya birkaçına çekilişle araba hediye etmeyi vaad etmişti zamanında. televizyonlarda artis artis konuşmuştu ben çözüm buldum korsana diye. ama görünen köy kılavuz istemez haliyle.
25. (bkz: 1990 eurovision Şarkı yarışması)
Alakalı olabilir!
- kayan
- kaya hanisi
- kayahan acar
- kaya yanar
- kaya

nedir.Net