kedi beslemek
8. bir kedi iyidir, iki kedi harikadır, 3 ve daha fazla kedi mükemmeldir. 7 kedi dünyalar tatlısıdır. şirinlik abidesidir. beleşe 24saat belgesel izlemektir hem de canlı yayında.
7. evde köpek beslemekten daha kolay olan durum. zira bu yaratıklar hacetlerini kumlarının içine yapıveriyorlar. çok temiz yaratıklardır zaten yıkamanıza bile gerek yok. ama dışarı çıkıp dolaştıramazsınız, bi dal atsanız suratınıza aptal aptal bakar.
6. başta insana çok zevk veren fakat sonraları onun için hazırladığınız mamayı yerde patisiyle sürüklerken gördüğünüzde kanın beynine sıçramasına neden olay .. *
5. kollarda bacaklarda mecburen tırmık izleriyle dolaşıp jiletçi muamelesi görmek, yeni temizlik yaptığının ertesi günü halıdan koltuktan simsiyah tüy temizlemek, kumunun içinden boklarını ayıklamak, yeni yıkanmış kıyafetlerinin çamaşır telinden alınmış, düdüklenmiş olduğunu görmek, ortalıkta unuttuğun battaniyenin düdüklenmiş olduğunu görmek, pofidik terliklerinin düdüklenmiş olduğunu görmek, gece uyurken üstünden depar atılması gibi olumsuzlukları saymazsak, fena bir şey değildir.

şaka len şaka, süper bir şeydir. birbirinizle tekme tokat dalaşsanız bile, az sonra "gurrr, gurrr" diye kucağınıza bir yerleşir, yerinizden kalkamazsınız, kıyamazsınız rahatı bozulmasın diye. maymun ederler adamı. kim kimi besliyormuş? sanırsın evin sahibi o. sıkıysa besleme.
4. her allahin günü "bir gün önce alinan yatagin yüzüne bakmayarak, soguk taslara serilen akilli bidiklarin, akabinde circir olup, tuvaletin önünde emekli maasi kuyrugu gibi dizilmeleri" gibi maceralara gark olabileceginiz, neseli durum. *
3. eglence katsayinin, kedisi sayisiyla dogru orantili oldugu faaliyet. 3 ve üzeri kedi ile yasiyorsaniz bunlar zaman icinde cetelesip, evdeki köse baslarini falan tutmaya basliyor, yemege, icmeye, sicmaya birlikte gidip komedi durumlar yaratiyorlar.

tabaga mama koyuldugu vakit hepsinin ayni anda yemek isteyip, kafalari birbirine vurmalar mi istersiniz, hep birlikte su icecegiz diye islanip sicana dönmek mi, yoksa ayni kapta ayni anda hacet gidermeye calisip, bir siki kavga etmek mi?

ya da eve bir kedi yatagi alirsiniz, hatta büyükcene de alirsiniz ki beraber yatabilsinler. ama o da ne, ilk gelen yatagi kapmis, bir de yayim yayim yayilmis, digerlerini yanina yaklastirmiyor. e peki sonra ne oluyor, yemege ya da tuvalete kalkar kalkmaz biri yerini kapiyor, dönüsün ise seyreyle eglenceyi tabii.

bir de mama vermeyi unutursaniz bitmis bir insansiniz demektir, koro halinde söylenip, akabinde toplu olarak surat yapiyorlar. sulari ya da tuvaletleri kirlenir de temizlemezseniz, sizi boykot bile edebiliyorlar.

ben sahsen, bizimkilerin yakinda sendika kurup benimle masaya oturmalarindan korkuyorum, kedi milleti ne yapacagi belli olmaz vallahi.
2. günümüzde kedi beslemek bir nebze varlıklı olmanın göstergesi haline gelmiştir. tabii ki kendini besleyemeyen bir insanın kedi beslemesi düşünülemez. kedi beslemek saçmadır. * kedi yerine evlat edinip onu beslemek güzeldir, hoştur.
1. genellikle insani doğadan ötürü, sevme iç güdüsünü şirin hayvanlar üzerinde gidermekten ileri gelen davranış.
Alakalı olabilir!
- kedi kesmek
- kedi ezmek
- kedi sevmemek
- kedi sevmek
- kediye kizip pire beslemek

nedir.Net