kid a
1. radiohead in 4. albümü.
ilk 3 albüme göre birazcık tarz değişikliği yapmış olmaları dolayısıyla herkesin sevemediği, bazılarının radiohead i dönemlere ayırmalarına sebebiyet veren albüm. çok hastayken kendimi iyi hissetmemi sağlamıştır bu albüm * idioteque ve morning bell * şarkılarını özellikle beğenirim.
2. radioheade göre pekte fena olmayan albümü*
3. süper adamların şaşırtan albümü.fena değildir bence.ama en kötü albümleri.yani diğerlerine göre.
4. radioheadin müzik tarihine geçmesi gereken albümü..
diğer albümlerine göre daha sevimsiz gibi olsada milenyuma girerken genel anlamda alternatif müziğin değişimini hızlandırmış olması bakımından çok mühim bi albümdür..
5. album kapagı ve kıtapcık dızaynı ınsanı cok farklı boyutlarda dusunmeye yoneltmıs ıcındekı muzıkler kadar basarılı kapaga sahıp bır album...

radıohead ın elektronık alt yapıyla pıyasaya sundugu ılk albumdur kı album bır kılometre tası olmus 2000 den gunumuze dek alternatıf muzıkte daha fazla elektronık temellere rastlanmaya baslanmasının temel sebeplerınden bırını olusturmaktasır
6. (bkz: kid rock)
7. ayrıca albümle aynı ismi taşıyan süper bir radiohead parçası...
buyrun sözleri

i slipped away
i slipped on a little white lie

we've got heads on sticks
you've got ventriloquists (x2)

staring at the shadows at the edge of my bed (x4)

rats and children'll follow me out of town.
rats and children follow me out of their homes.

come on kids
8. radiohead'in en iyi ve dünyanın da en iyi albümü ok computer'dır ama kid a en dinlenesi albümleridir. başta kendilerine ağır eleştiri yapanlar sonra bu albüme tapmıştır. radiohead'in neden çok iyi olduğunun en büyük göstergelerinden biridir bu albüm. şarkıların albüme dizilişi mükemmel denilebilcek boyuttadır.
9. radiohead'in ilk çıktığında eleştirilen ancak sonra o eleşrileri eleştirenlerle birlikte toparğa gömen muhteşem albümüdür. dinlerken organzm olabilir insan. ayrıca bu albümle radiohead sıradan ve sadece kafa sallanacak bir grup olmadığını göstermiştir.
10. kid a, thom yorke'un ok computer sonrası gitar sesi duymak istememesi ve de bilindik şarkı formundan uzaklaşmak istemesinin sonucu ortaya çıkmıştır. ayrıca radiohead, elektronik müziği grupça sevmektedir. albümde jonny greenwood'un yine en az bay yorke kadar etkili olduğu söylenir. kendilerine adeta "gitar dieti" uyguladıkları, bu denli deneysel bir albümün abd müzik listelerinde bir numara olması ayrı bir araştırma konusudur. albüme tek bir klip çekilmemesi de cabası.
11. idioteque gibi ilah bir sarki olan albüm
12. elektronik kısmı ağır basan radiohead albumu.

1.everything in its right place
2.kid a
3.the national anthem
4.how to disappear completely
5.treefingers
6.optimistic
7.in limbo
8.idioteque
9.morning bell
10.motion picture soundtrack

acılışıyla dahi mest eder insanı bırakın idioteque i.*
Alakalı olabilir!
- kid 606
- kid rock
- kid dynamite
- kid frost
- kid a amnesiac in paris

nedir.Net