kinali kuzular
1. sali aksamlari 20.00 de trt1 de yayınlanan canakkale savası günlerini anlatan her bölümde farkli bir konunun islendigi cekimde kalite aranmadan izlenebilecek, o bunu aldatti bunun sundan cocugu oldu gibi konu iceren dizilerden kusma noktasina gelenler icin birebir samimi bir dizi.
2. bir efsane olmaya aday. müthiş bir yapım. ahmet yenilmez'in nefesi her yerde hissediliyor. aptal dizi figürlerinden, yirmi kişinin bir araya gelip yazdıkları "sürükleyici" senaryolardan tiksinmeye başladığımız bir dönemde harika bir manifesto oldu, kınalı kuzular. trt'yi ve bilhassa ahmet yenilmez'i saygıyla anmak boynumuzun borcudur.

http://www.istisnai.net/021/ersal_ks.asp
http://www.cemaat.com/?q=node/3454
3. annemin hep ağlamasına neden olan yapım. ne yalan söyleyeyim, izlerken insanın gözleri doluyor.
4. ilk 13 bölümü çanakkale savaşında şehit olan askerlerin mektuplarından yola çıkılarak çekilmiştir.dün akşam yayınlanan bölümü inanılmazdı.savaşta askerlerimize yapılan psikolojik baskı bile bu savaşın ne kadar zor olduğunun anlaşılmasını sağlıyor.bölümün sonunda 'ölmeden emanetlere sahip çıkamayacaklarını anlayınca,dönmekten vazgeçtiler...' cümlesi çok derin anlamlar taşımaktadır.
ve son olarak,yapımcısı ahmet yenilmez'in geçen haftalarda trt fm de ki telefon bağlantısında ağlayarak 'daha neler neler var anlatamadığımız ..' demesi yine buz dağının sadece bir kısmını görebildiğimizi -ya da gösterilebildiğini- anlatıyordu sanki.aslına bakılırsa dahasına zaten yürek dayanmaz ki...
Alakalı olabilir!
- kinali kuzu
- kinali kuzum
- kinali kar
- kinanasi bakinizlar
- kinali keklik

nedir.Net