kolej
1. burjuva okulu... nedendir bilinmez devlet okullarına veya diğer okullara göre daha iyi eğitim verdiği sanılır.
2. iyi egitim verilir bu okullarda ama almak isteyene tabi. genelde tikky olmayi marifet sanan kiz modeli ve tikky olmayi marifet sanan erkek modeli kisiler yuzunden sinir sahibi olursunuz.
3. kesinlikle egitim veremeyen ögretmenlerin barindiran okul tipi...* ayrica burda materyalizme önem veren insanlar bol bulunur...bu tiplerin de birbirleri arasindaki sohbetleri sadece marka ve popüler kültür üzerinedir...bir de kim kime nerde ne demis...
4. ankara da bir semt..ted koleji'nin cevresine konumlanan , kızılay ile cebeci arasındaki ikamet alanı..ankara nın en merkezi bölgelerine yakınlığı ve klasik 60 lar ve 70 ler ankarasını yansıtan evleri ile ankara'nın oturulası mekanlarındandır..
5. (bkz: ted ankara koleji)
6. http://www.tedmania.com
(bkz: tedmania)
7. bir de basketbol takımıdır, ted ankara koleji kökenlidir.

bir de böyle bir takım var (bkz: büyük kolej)
8. ankara'da bir semttir. kızılay ve sıhhiye'ye yakınlığından ötürü, öğrencilerin tercih ettiği, halen mahalle kültürünün hâkim olduğu bir yerdir. süpermarketlerle kuşatılmış olsa da, küçük mahalle bakkallarına, 80'lerde donmuş gibi görünen muhabbet kuşlu berber dükkânlarına, vita kutularında çiçek yetiştiren teyzelere rastlanabilecek bir semttir. ankaralılar "90'lar köprüsü" mü ne diyormuş sanırım, estetik olarak dünyanın en kötü köprüsüyle bağlanır yüksel caddesi'ne. toplu taşıma araçlarının da sık geçtiği, ulaşım olarak epey rahat bir konumda olduğu söylenilebilir.
Alakalı olabilir!
- kole
- kolera
- kolega
- kolej ruhu
- kolem ol

nedir.Net