komser sekspir
1. 2001`de vizyona cikan turk filmi. bence hic kotu degildir hatta izlerken begendim bile diyebilirim. sinan cetin yonetiyor, kadir inanir, okan bayulgen, mujde ar, ozkan ugur(mfo) ve de pelin batu oynuyor.
2. yönetmen:sinan Çetin
komiser cemil çok sert bir polistir. bir gün biricik kızının ölümcül bir hastalığı olduğu ortaya çıkar. kızını hayata bağlayan tek şeyin “pamuk prenses ve yedi cüceler” oyununda oynamak olduğu anladığı gün hayatı değişir. Çünkü artık mesleğini tehlikeye atarak karakolda bir tiyatro kurarak kızının isteğini gerçekleştirmek zorundadır. kadir İnanır'ın şaşırtıcı performansı ve son yılların en sansasyonel türk filmlerinden biri.
oyuncular:
gazanfer Özcan
kadir İnanır
müjde ar
pelin batu
arka kapak
3. 2001 yapimi turk filmi. basrollerini kadir inanir, mujde ar, pelin batu, okan bayulgen, selahattin duman, gazanfer ozcan ve ozkan ugur un paylastiklari bir sinan cetin filmi.

(bkz: matriks nedir ulan)
4. nil karaibrahimgil'in seslendirdigi sarki sahanedir. klibi korkunctur.
5. pelin batu'nun hiçbir repliğini anlamamama rağmen izlerken çok fazla ağladığım, kadir inanır'ın da güzel şeyler yapabildiğini gösteren film.

soundtrackte yer alan nil karaibrahimgil'in söylediği masal ve mazhar alanson'un söylediği bir sonsuz yağmur yağsa isimli şarkılar mükemmele yakındır.
6. soundtracklerinin icinde en guzeli -ki filmin sonunda da calar- masal dir. filmin sonunda aglamak helak eder insani.
7. ilk on dakikası eğlenceli, geri kalanı uyku getirici bir sinan çetin saçmalığı.
8. yazilisi itibariyle seksin piri komser olarak algilanabilecek entry.
9. hem acıklı hem komik yerleri olan,değişik karakterlerin bir karakolda birlikte pamuk prenses ve yedi cüceler oyununu çıkarmasını anlatan,her insanın içinde duygu olduğunun ispatı,son sahnesinde masal'ın da arka fonda çalışıyla insanı ağlatan film.
10. sinan çetin' in kabarık egosu ve pelin batu' nun dudak tembelliği olmasaymış, yaratıcı ve enfes bir türk filmine dönüşebilecek olan harcanmış film..
11. bence oldukça başarılı bir son dönem türk sineması örneği. bir uzak ya da eşkıya olamaz belki ama hüzün ve komedinin sinan çetin özgünlüğü çerçevesinde ustaca harmanlandığı bir filmdir. pek çok sahnede insanın kahkahayı koyverdiği buna karşın filmin ta en başında aklımıza sokulan o illetin ve kaçınılmaz sonun beklenilirliği de bir yandan insanın yüreğini burkuyor. ayrıca enfes müzikleri vardır örn: bir sonsuz yağmur yağsa

edit: kendimi kınıyorum. "sinan çetin özgünlüğü" de neymiş ya.
12. senaryosunu yazan mesut ceylan (filmde tinerci-prens) çok iyi bir fikirle yola çıkmış. bir çok popüler kültür ikonunu birleştirmeyi amaçlamış tek filmde. artık sinan çetin' in senaryoyu budamasından mıdır yoksa senaristin ilk otuz dakikanın ardından sıkılıp bitsin maksadıyla yazmaya devam etmesinden midir nedir, film de çuvallıyor bir süre sonra. espriler gayet iyi de filmin başında, sonradan sıkmaya başlıyor. bir de gereksiz duygusallık yüklenmeseymiş daha başarılı olabilirdi gibi geldi bana. yine de farklı bir komedi filmi olmuş. hababam sınıfı' na ihanet eden saçmalıklara benzememiş en azından.
13. içinde aşagıdaki gibi birçok yaran diyalog bulunan çok güzel ve samimi bir film
-beni bırakıp nerelere gittin orospuuu!!!
efendim canım??
-sen değil bacım başka orospu...
14. şuursuzca aglatan tek film....
nedir.Net