kucuk iskender »
1. yarim porsiyon iskendere verilebilecek alternatif isimlerden birisi.
2. uzun zamandır açmak istediğim başlık.. en sevdiğim şair.. özellikle özgün tarzı vee belden aşağı şiirleriyle dikkati çeken eleman.. cinsel kimliği tam bir sır olan şahsiyet şiirlerinde uyak aramamakla beraber bulduğunda kullanmaktan da geri durmamıştır.. ne diyeyim daha okuyun görün..
3. bi insan bunları nasıl yazar, bu insan kimdir, nerdedir simdi, nasıl bulunur vb seyler dusunmeme yol acan, cok sevdigim yazar/sair. bazı filmlerde rol almıs, para bulamayınca jigololuk bile yapmıstır. bunyeye alkol yuklendigi zaman bi siir kitabı insanın yanında bulunmalıdır**cunku alkolluyken ayrı alkolsuzken ayrı seyler anlasılır siirlerinden*. yazdıklarında kendimi buldugum*, kendimi cok yakın*hissettigim nadir insanlardandır.
"intahar karası bir duman gezinir denizin uzerinde"
(bkz: turkiye/marla)
"ela bir günde gelecegim istanbul darmadagin olacak, saclarim darmadagin. hepsi, darmadagin..."
4. bizden kitapları var bunun(bkz: inkilap kitabevi)
5. kendisi gaydir ve serbest tarziyla siradisi sairlerimizden biridir.emre belozoglu ve ilhan mansiz'a siirler yazdigi iddia edilir
6. ağır romanda salih tiplemesinin kankası rolü vardı.filmde sonradan gay oldu.
hatta salih(bkz: okan bayülgen)onun bu gerçeğini yadsırcasına tamirhane de erkek olduğuna dair telkinler verir.orhan gencebay eşliğinde geçer sahne
7. en ünlü gaylardandır ayriyetten ilhan mansızla bir kere beraber olabilmek için yapamayacağı şey yoktur.
pasaklı bir kişidir
8. edebiyatta coktan kendini kanitlamistir.varliktaki rimbaudlarla bas basa kosesinde genc sairlerin elinden tutan, onlara siiri ogreten onemli bir sanatcidir. bircok siir yarismasinda juridir ayni zamanda.
9. buyuk iskenderin basarılarında oturu yolu kapanmış ve kendini millete gosterememiş insan.
10. bunun bir de en kücügü var ki,siddetle tavsiye ederim:http://siir.roots.gen.tr/ rumuzu: en küçük iskender
11. büyük İskender'in çocukken kullanıldığı isim. aslında fazla da büyümeden otuzlu yaşlarında gitmiştir bu dünyadan.
12. küçük iskender(iskender över), 28 mayis 1964 te istanbulda dogdu. kabatas erkek lisesini bitirdikten sonra 5 yil i.Ü cerrahpasa tip fakultesinde ardinda da 3 yil i.Ü edebiyat fakultesi sosyoloji bölümünde okudu. okurlarla tanismasi 1986 dir. tezgahtarlik, düzeltmenlik, jigololuk, sokaklarda kartpostal saticiligi, seslendirme, televizyona skeç ve senaryo yazarligi, fotoroman oyunculugu, reklam ajansinda kostumculuk, mizah dergilerinde köse yazarligi, resepsiyon memurlugu, casting, barmenlik, meyhane isletmeciligi, erotik dergilerde köse yazarligi, televizyonda siir programlari, barlarda sanat söylesileri, radyoda canli program, sarki sözü yazarligi, telefon seks hatlarinda yazarlik bulastigi alanlar. 4 tane sinema filminde de rol alan küçük iskender, cesur söylemiyle edebiyatimizin hirçin sairi olarak taniniyor. basilmis 30~ kitabi bulunan küçük iskenderin charles bukowski den tek farki yatak odalaridir.
13. "sanrilarim tanrilarimdir!" demis bir kere, dusunmek gerek..
14. teskilattan kucuk berkay
15. büyük iskenderin oğludur ona iskender jr. da denebilir.
16. 666'dan.. "knockin' on heaven's door"un bir paragrafı:

"birilerinin birilerine yazdığı mektuplar, yalnızca anı değildir. o insanlarla beraber olmuşluğunuzun da kanıtıdır aslında. sevgi sözcükleri (çıldırtan), yeminler (ölümüne), ilk sende tattım'lar (ikna edici), sen diğerlerinden farklısın'lar (ödüllendirici), hepsi hepsi!.. güzelce yerleştirildikleri yerlerden çıkartılıp önünüze sürülürler. bu sürüş, ivmesizdir. bu sürüş, ahlaklı teklifler besler. o, nerdedir? kimin nesi, kimin fesidir? İçinizdeki cam, tuzla buz ollur. kayıp düşmemek için o tuzu, o buza döküp yürümeye kalkışırsınız. aşağısı yokuştur. yukarısı yokuştur. durup kardanadam olursunuz. burnu simgeleyen havucu başka tarafınıza takarlar. sizin için hiçbir şeyi göze alamayacak kadar uzak bir yakınlıktadır artık. bu sizin en marilyn monroe tarafınızı incitir."
17. ah ulan tanrı sensin bu isyanın nedeni sen davranıp sökmeden yerinden bak ne diyorum sen davranıp sökmeden yerinden ben kendim koparıp fırlatacağım sana taş yerine yeryüzünden şu lüzumsuz kellemi.bu da güzeldir
18. http://www.siir.gen.tr/galeri/kucuk_iskender.jpg
19. bel altı şiiri
sapık şiir
sapık şair...

zaten gay mi ne bu adam
20. alp krizi diye bir kitabi vardir... alpe yazdigi... okuyunca icin acir... alp'e de kizamazsin... alp simdi baska alemlerde, bir kizin koynunda uyuyor diye...
21. büyük iskenderin çüküne varilen ad.
22. bazı şiirlerinin isimleri aşagıda mevcut şair

bir martiyi aglattin sen
bundeslade
de gülüm
İstediğin gibi yaptım; artık kalbim yok!
ne Çok?
Ölümü de kusacagim
sacrifice
son sen
Şehsuvar
23. neyin şiir olup, neyin şiir olmadığı sorununu yeniden gündeme getirmiş kişi. pornografik bir dil ile romantizm nereye kadar?
24. (bkz: bir bucuk iskender)
25. -bana bir az iskender yap usta
»
Alakalı olabilir!
- kucuk iskender yemek
- kucuk asker
- kucuk menderes
- kucuk askerler
- kucuk iskender yazarlar

nedir.Net