kumral ada mavi tuna
1. karakterlerinin gerçekten yaşadığını düşündüren nadir romanlardan biri. kurgusuyla gerçekten başarılı olmuş, bittikten sonra insanın sonu hakkında bi süre düşünmeden edemediği bir buket uzuner klasiği.
buket uzuner gerçekten döktürmüş, hem kurgusu ile hem karakterini yansıtışı ile hem de kalemi ile. okudukça içine girdiğiniz, içine girdikçe daha ana anlam kazanan harika bir eser.
2. sevgilimin zorla okuttuğu ama okuduktan sonra da çok iyi bir psikolojik roman olduğunu düşündüğüm kitap..tavsiye edilir yani...
3. şahsi kanaatimce buket uzuner'in en güzel iki kitabından biri.*


4. insana kendini sorgulatan kitap
5. bir kitabın insanın dünyasını nasıl sessiz ve derinden değiştirebildiğini farketmemi sağlayan kitap
6. "mediterranean waltz" ismi ile ingilizceye çevrilmiş buket uzuner romanı
7. okuduğum en güzel buket uzuner romanı ve okuduğum en güzel türk romanlarından biri. buket uzuner'in diğer romanlarında** bu kadar güzel bir kurgu, akıcılık ve sıcaklık yoktur bence.
tuna'nın ada için söylediği şu sözler de pek hoşuma gitmişti okurken, yazmıştım bir kenara.

onun için
"bu dünya dışından gelmiş kadar değişik
bir kuyruklu yıldız kadar etkileyici
gezegene yalnız yollandığı için eşsiz
bir ipekböceği kadar dikbaşlı"
denildiğinde
bir şeyler söylenmiş sayılırdı ancak.
8. kurgusuyla size bir roman olduğunu hatırlatmayan,ancak bitirdikten sonra içinizi rahatlatıp rafa kaldırdığınızda bir roman olduğunu farkettiğiniz ama sonra yine hayatınızı derinden etkilemeye ve kafanızı meşgul etmeye devam eden ve eğer bir romanın hayatınızın bir parçası olmasını kabullenecek olgunlukta değilseniz okumamanız gereken kitap.
9. buket uzuner'in en güzel romanı diyebileceğimiz eser. kurgusuyla, aşk ve toplumsal yaraları iç içe anlatarak okuyucuyu derinden etkileyen, hayatına etki edebilen, belki de günümüz türk edebiyat'ının elle gösterilebilecek romanlarından.
10. uzun süre etkisinden kurtalmayacak kitaplardan.
11. aras.. o herşeyi mükemmel, her adımı başarı aras.. ada.. buram buram kumral, dalga dalga heyecan, enerji, gizem.. meriç.. mis kokulu sükunet.. tuna.. ruhu, bedeni hep başkalarına ait olmuş, hep başkasıyla yaşamış mavi tuna.. zihnine, hayalinin gücüne, kalemine sağlık uzuner..
12. okurken aras'a nerdeyse adı her geçtiğinde aşık olunan, üzerine biraz düşünüldüğünde insanı biraz daha sarsan, bitirince kurgu olduğuna inanmanız için gerçekten çok derin bir nefes almanızı gerektiren harika kitap.
13. gerçek aşkın tanımını,mavi tunanın kumral adaya olan duygularıyla betimlemiş mucize kitap. her insanın hayatında bir iki kez okuması gereken,buket uzuner'in bizlere armağanı roman.
14. güzel bir bayan tarifini anımsatan,hoş bir cümledir.
15. hangisi hangimizdik?... zaman zaman, işte tuna benim tam da benimki gibi dediğim sonra sırasıyla meriç, ada'nın annesi, ada hatta aras yerine kendimi koyarak okuduğum,kimin yerinde değilsem onu kıskandığım ilginç,sürükleyici, birkaç kez okunası uzuner romanı
16. aras'ın ani ölümüyle dumur etmiş, gözümüzde devleştirdiğimiz kimselerin de birer ölümlü olduğunu, zamanı gelenin gideceğini hatırlatmış kitaptır.
Alakalı olabilir!
- kumral kadin
- kumral ada
- kumralim
- kumral
- kumral bomba

nedir.Net