kuyruk acisi
1. kuyruguna basildiginda ciyak ciyak bagiran kedi, fare gibi hayvanlarin hissettigi acidir.
bunu insanlarada modelleyebiliriz.
ornegin hicbir anlami olmayan bir nicke sahip bir kisiye bu soylendiginde kuyruk acisini hisseder. bu omur boyu surer gider.
2. eskiden insanlarin da hissetmis olduguna gunumuzde emin olunan (bkz: kuyruk sokumu) fakat zamanla evrimlesmeden dolayi artik cekilmeyen diger hayvanlara ozgu aci
3. bir hikayeye göre bir adamla bir yılan dost olurlar. dostlukları zaman içinde ilerler.günün birinde adam yılanı karısı ve oğluyla paylaştığı evine götürür, ailesinin de, en sevdiği dostu olan yılanı tanımalarını ister. yılan ve adamın ailesi tanışırlar, sohbet başlar, yemekler yenir.adamın oğlu haylaz bir çocuktur ve bir süre sonra yılanı rahatsız etmeye başlar. ani bir hareketle yılana hamle eder ve yılanın kuyruğu kopar. yılan can havliyle çocuğu ısırır, çocuk zehirlenip ölür. yılan derhal olay yerinden kaçar ve dostu olan adam ile uzun süre birbirlerini görmezler. aradan zaman geçer, acısını içine gömen adam gider yılanı bulur ve "her şeye rağmen biz seninle iki iyi dosttuk. gel bunları unutalım ve yeniden dost olalım." der. yılan cevap olarak, mevzu bahis deyimi meydana getirecek olan şu efsanevi cümleyi sarfeder:
"sende bu evlat acısı, bende de bu kuyruk acısı varken, bir daha asla dost olamayız." budur.
4. ergen kisilerde deli dana etkisi yapar.

edit: test ettik ve onayladik.
5. yağı bolsa acısı az olabilir, yani üstüne basınca sinirlere ulaşması biraz sürer diye... *
(bkz: kuyruk yağı)
6. bazı insanlar üzerinden çok zaman geçse de atamaz bu durumu. size sırt çevirir, aklınca konuşmaz. intikam aldığını sanır. *
7. kertenkele türü hayvanlarda ek olarak içte ukte olarak da duyulur, sen koca kuyruğu ellere bırak. çıkana kadar acı çeker zavallı kertenkele.
8. bazı insanlar kendileri basarlar kendi kuyruklarına. yıllarca etraflarına yaptıklarını bir gün öderler bir şekilde ama kendilerini en mükemmel gördükleri için, düşünmeye gerek bile duymazlar kendilerinin hata yapma ihtimalini.
daha sonra da yıllarca sürer bu kuyruk acısı. çünkü huzur yoktur içlerinde, kemirir birşeyler, kuyruk acısından ne yaptığını bilmez bir durumda saldırırlar karşı tarafa, kendileri kusursuz karşı taraf 1+1000 kusurludur çünkü.
acılarını hafifletmek için değil ama uğraşılmaya bile değmeyeceği için bırakmak gerekir kendi kendilerine.
Alakalı olabilir!
- kuyruk yagi
- kuyruk teorisi
- kuyruk
- kuyruklu siir
- kuyruklu yildiz

nedir.Net