lefter kucukandonyadis
1. tam adı lefter küçükandoniyadis-lakabı ordinaryüs olan bir zamanlar fenerbahçenin ve dahi milli takımın efsane futbolcusu
2. fenerbahçe'nin ve türk futbolunun unutulmaz krallarından...
3. güçlü bir sutu ile bir öküzü öldürdüğü iddia edilen üstün insan.
4. fenerbahçeli taraftarlar şampiyonluk ardından kendisini adana ziyaret etmiş ve lefter gözyaşlarına hakim olamamıştır..

işte taraftar işte sampiyon sesleri arasında duygulanan lefteri gene teselli etmek şu sözlerle genç bir fenerbahçeli taraftara düşmüştür ..

" ağlama ama neden ağlıyorsun ? bizler sizler sayesinde fenerbahçeli olduk şimdi gönül borcumuzu ödemeye sana teşekküre geldik "..

bu sözler bile fenerbahçenin nasıl bir yapılanma içinde olduğunu anlamaya yeterdir..
5. yunanlı arkadaşları sinirlendirmek için açılabilecek ilk konu *
6. türk futbolunun en iyi sol ayağı, lefter ...
7. bir galatasaray'lı olarak can bartu ile birlikte fenerbahçe'nin en büyük sporcularından biri olduğuna inandığım, keşke kendi gözlerimizle izleyebilsek dediğim, büyükada'da yaşayan tonton amca. hakan şükür'den sonra milli forma altında en çok gol atan futbolcu. gerçek sporcu.
8. hakedenin hiçbir zaman yerinde olmadığı güzel memleketimde hakkında sadece 7 entry bulunan büyük futbolcu iyi insan..renkleri bir kenara bırakarak ne derece üzüldüğümü belirtmek isterim..sen büyüksün lefter..geçmişle ilgili anlatılan hikayelerin en büyük kahramanısın...
9. elli kez milli formayı giydiği için futbol federasyonu tarafından altın Şeref madalyası ile ödüllendirilen ilk türk futbolcusu.
10. 50. milli maç madalyası alan ilk türk futbolcusudur. futbola büyükada'da başladı. 1947 yılında fenerbahçe'ye geçtikten sonra ünü arttı. İtalya ve fransa'da da futbol oynamıştır.
11. zamanında atv haberde bir muhabirin lefter'in yaşadığı ada hakkında görüşlerini aldığı futbolcu, fakat muhabir tanımamıştı o ayrı
12. fenerbahçe'nin ve milli takımın unutulmaz efsane isimlerinden biridir türk milli takımnıa ve fenerbahçe'ye çok emek vermiştir.büyükada'da yaşamını sürdürmektedir
13. (bkz: ver leftere yaz deftere)
Alakalı olabilir!
- lefter kucuk andonyadis
- lefter kucukandoniyadis
- left hand man
- left hand path
- left front tire

nedir.Net