lost highway »
1. david lynch yapımı bir film,yine kafamız karışıyor korkuyoruz,ürküyoruz ve manyak oluyoruz bunu izlerken.
filmde marilyn manson ı görmek rammstein dinlemek de ilginç olmuş.
2. anlasılması zor bir film...
3. david lynch ustanin elinden cikma kült film.
http://us.imdb.com/title/tt0116922/
4. aslında tahminimce ağır bir şizofreninin anlatıldığı,her şeyi çözmeme rağmen hala 'dick laurent is dead' cümlesini çözemediğim inanılmaz film (ya bilinçaltını temsil ediyor ya da işte ne biliyim dokunulmaması gereken bir babayı)
5. bir başka anlaması zor david lynch filmi için ;

(bkz: mulholland drive)
6. hic bir anlam ifade etmeyen, dunyanin en kotu filmlerinden biri. tek iyi yani patricia arquette dir. kasi olmayan bir adamin size dogru gelip telefon uzatmasi ve telefonun diger ucundaki insanin kendisi oldugunu soylemesi seklinde bir sahnesi vardir ki bu tamiyle kavga nedenidir.
7. ing. kayıp demiryolu
8. ottan boktan anlam çıkarmaya alışmış sinema izleyeninin kafasını karıştırma konusunda tam bir şaheser. her david lynch filmi gibi akılda kalıcı müziklerle dolu, nitelikli yapım.
9. ing. kayıp otoban.
10. "ne anlarsan o" tarzı film
11. (bkz: bill pulman)
12. david lynch nin kendi sizofren hikayesi, filmin anlasilmazligi aslinda filmin kendisi oldugu icin normal bir akis beklenmesinin hata oldugu sahaser film.
13. kült bir yönetmenin kült bir filmi.. bi kaç gün dumura uğratan filim.. korsanını izledikten sorna gidip orjinal dvd si alınan filim..
14. (bkz: mystery man)
15. film aslında normal akışında gitmektedir yalnız anlaşılması güç olay bu akışın dairesel bir düzlemde ilerliyor olmasıdır.. aslında bu filmde hiçbir şey gerçek değildir*, hepsi fred'in kafasında tekrarlanan kimlik bunalımlarıyla oluşan soyut olay zincirlerinin herhangi bir tekrarıdır.. karısını öldürdüğü gece andy'e ve karısına dick laurant'ın ölmüş olduğunu söylemesi** ve aslında negatif duygularını simgeleyen şeytana benzeyen adamın* başkalarıyla konuştuğunu görmesi bunun kanıtıdır** bu döngü fred'in, karısını öldürdüğü ve idam edileceği gerçeğinden uzaklaşmak için kasıtlı olarak yaratılmış yapay ve hataları olan bir gerçektir* ve aynı memento filminde olduğu gibi zamanı gelinceye kadar devam edecektir*..
16. koskoca otobanı kaybedebilen bir sihirbazın anlatıldığı film. başrolünde david copperfield oynamaktadır*.
17. giriş jeneriklerinde david bowie'den ı'm deranged'in çalmasıyla sizi direk etkileyen film...
18. (bkz: dick laurent)
(bkz: dick laurent is dead)
19. filmde eğer ki bi yeri tuttarsanız kaybolmayacağınız kesin ama sonucta varıcağınız cok ayrı nokta var..
(bkz: patricia arquette) filme ayrı bir güzellik katıyor o ayrı...
alışılagelmiş bir sinema dizisinin dışına cıkmış bir film.. bu sayede işte filmler bu şekilde orjinal olmalı..
20. müziklerini lynch'in çoğu filminin de soundtrack'ini hazırlayan angelo badalamenti'nin yaptığı, david bowie, smashing pumpkins, lou reed, marilyn manson,rammstein ve nine inch nails'in de katkıda bulunduğu mükemmel soundtrack'e sahip filmdir.
(bkz: i m deranged)
(bkz: the perfect drug)
(bkz: eye)
(bkz: this magic moment)
(bkz: i put a spell on you)
(bkz: apple of sodom)
21. marilyn manson'ın da küçük bir rolde oynadığı filmdir.
22. bulmaca gibi film..ama her şey cinsel hakimiyet kurma isteyen adamın yüzünden..izleyin mutlak..
23. rammstein da unutulmaz güzellikte bir parçasıyla soundtrack te yer alır.
24. kim ne derse desin, bok atanın bile etkileyici bulduğu inkar edilemeyecek film. mystery man gibi itici ve rahatsız edici bir karakteri barındıran, kimsenin net bir anlam çıkaramadığı, sırf patricia arquette'in güzelliği için bile izlenebilecek olan, lakin acaip iç karartan kült yapım. anlamaya çalışmak için değil de, etkilenmek için bile tekrar izlenmeye değer kanımca. hemde (bkz: marilyn manson) *
25. dogrusalligi ararken tuzaklara dusuren, herkesin kafasina gore bir yorum yaptigi super film. basladigi yere donmesiyle topraktan geldik topraga gidecegiz olayina donmustur ama iyi filmdir, izlemeyen ne olsundur.
»
Alakalı olabilir!
- lost my way
- lostlibrary
- lost in you
- lost child
- lostra

nedir.Net