luke skywalker
1. bu arkadaş anakin skywalker'ın oğludur,annesi amidala'dır.babası dark side a geçmesine rağmen bu içindeki anger a rağmen geçmemiştir.karakter olarak ezik olduğunu söyleyebilirim.
2. anakin in oğludur... amidala nın piçidir... asla babası kadar etkli olamayacak bir dart vader la kıyaslanmaz bile ... anakin sen bizi diskoya götürrr.... (bkz: anakin skywalker)
3. saf ve bakir galaksi çocuğudur.. 1970 yapımı olan filminde harrison ford da oynuyodu ve sanki adam bu gündeki haline gelebilmek için baya uğraşmış gibi görünüyordu .. luke u oynayan kim bilmesemde star wars star warstur ..
4. ilk çekilmiş star wars filmi a new hope*'da death star'ı , zayıf noktası olan egzos çıkışına attığı iki adet torpille havaya uçurarak isyancıların gezegenini kurtaran , babası* gibi iyi olan pilot..ama han solo'nun yardımı olmasa sanırım bunuda başaramazdı..her ikiside bu başarıdan sonra onur madalyası almışlardır..
ayrıca luke skywalker'ı oynuyan aktörün ismi mark hamill'dır..
5. new jedi order'ı kuran, imparatorun assasin'i mara jade ile evlenen ve bir çocuğuna ben* ismini koyan, eski lucas hikayelerinde yeni darth vader olmasını beklediğimiz, yeni düzenlemlerde bundan uzaklaşan enfes karakter.
6. (bkz: look skywalker)
7. üç film boyunca suratında üzgün köpek bakışıyla dolaşmış karakterdir. üçüncü filmde kendisine biraz siyah giydirilip karizma yaptırılmaya çalışılmıştır. ancak işin sonunda bunu yine babası kurtarmıştır. bu ezik karakterden en sonunda extended universe kitaplarında kurtulmuş, hazır babası da yokken alemlerin en kral jediı olma yolunda hızla ilerlemektedir.
8. jedi lik eğitimini tam tamamlamadan bile kendisini bir jedi gibi görüp dark vader e bile kafa tutmuştur
yeteneği cok iyidir ve dark side onu ele gecirmeye calışıyordu fakat o rebeller (asiler) in yanında olmuştur
9. bu mark hamill denen adamın üç filmden de çıkarılıp yerine şanına yakışır bir jedi konması gerekir. bu heriften dönerci ustası bile olmaz. seriyi ne zaman izlesem beni gerçek hayata döndüren tek lavuk karakter budur, olmaz olsun.
10. jedi olmadan önce akrabalarıyla yaşamıştır, bir gün aldığı 2 droid ile hayatı değişir. kendi kızkardeşine aşık olur, onu aramaya koyulur, ama önce obi-wan'ı arar, bulur da. obi-wan, buna sen jedi adayısın falan diye gaz verir, bu da önce kem küm etse de sonra ikna olur. kem küm etmesinin nedeni de akrabalarının yanında miskin bir hayatı tercih etmesidir, ama onların da öldüğünü görünce e ne yapalım der, ve yolculuğa çıkar. yıllar süren jedi eğitiminde ancak stormtrooper'lara karşı koymayı öğrenebilmiştir. yoda da bunu eğitirken kendi tarikatının tek umudu olduğunu sandığı için üstüne gider bunun da, obi-wan ikinci bir umut var deyince aman bana ne der. o da bıkmıştır luke'tan bir bakıma. kolunu bespin'de cloud city'de kaptırır, dark side'a geçirilmeye çalışır. babası ve moruk palpatine, beceremezler bunu, sonuç olarak ikisi de ölürler, luke da jedi akademisini kurar, tüm sülalesini de oraya alır. dark side'a geçip darth sidious'u haklar, leia tarafından döndürülünce de bir daha dark side'a geçmez, ve akademinin meditasyon odasında miskin miskin geçirir günlerini, aynı sözleri sürekli tekrarlayıp durur, özellikle de kyle katarn'a ayak işlerini yaptırır. diğer jedilerin jedi code'a uymasını isteyip de bunu kendisi yapmaz, çünkü mara jade ile evlenmiştir. kendisine bırakılsa sorunları çözmek konusunda beceriksizdir, akademideki herkesden de böyle olmasını bekler. kyle katarn ne diyorsa ona az bile diyor.
11. anakinin (darth vader ) padme amidala nın oğludur yetenek olarak babasına çekmiştir.
12. anakin ep 1 de jedi konseyinin karşısına çıktığında jedi konseyi yaşını büyük bulmuştu. anakin göreceli 7-8 yaşlarındaydı. bu herif ise jedi olmaya yine göreceli olarak 16-18 yaşlarında başlıyor. çıkın işin içinden çıkabilirseniz.
Alakalı olabilir!
- luke walton
- luke chable
- lukewarm race
- luke perry
- luke i am your father

nedir.Net