lutra lutra
7. ikileme..
6. çok sevimli, çok hoşsohbet, insanı yarı yolda bırakmayan, ayrıca da belli ki çok sevdiğimiz birinin mutluluğunun sebebi kişi, yakın zamanda kimseyle tanıştığıma bu kadar memnun olmamıştım ben!*
5. bitişik liselerde okuduğumuz, yan yana adalarda yazlarımızı geçirdiğimiz zirvede tanıştığım yazar. tevrenus'la beraber, sohbeti çok keyiflidir.
4. zirve için zamanında bana etmiş olduğu yardım, ve dahi bu zirveye yaptığı katkıdan dolayı kocaman, şöyle deniz seviyesinden çıktığımız yere kadar boyutlarda teşekkür borçlu olduğum yazar.
3. çok kibar ve kısacık mesajında oldukça sempatik yazar.*
2. o da benim familyamdan
1. latince susamuru anlamına gelir. etçil, hem suda hem karada yaşayan bir memelidir. mustelidae familyasından gelmektedir. boyu 130 cm ağırlığı 14 kgya kadar uzanabilir. perde ayaklı su geçirmez kürkü, konik kuyruğu, aerodinamik vücut yapısı hızlı olarak dalmalarına ve avlanmalarına yardımcı olur. Ömrü yaklaşık olarak 12 yıldır. balık, yılan balığı, küçük kuşlar, kabuklular ve salyangozlarla beslenir. gece yaşayan, saklanmaya yatkın ve oldukça hassas bir memelidir.
Alakalı olabilir!
- lutr

nedir.Net