macit beni otomobillendir
1. en azından 15 yıllık, bir imar bankası reklamı. kadın adamın önüne bornozla geçer. "macit beni otomobillendir" der. adam peki diyince kadın bornozu çıkartır...
2. canım mutfak harçlığımdan bile biriktiririm... repliğiyle vakti zamanında cinnet geçirmemize sebebiyet vermiş, o zamanın şartlarına göre hayli erotik sayıldığı için babamızın yanında rahat rahat hanım ablanın bacaklarını dikizleyemediğimiz reklam.
3. şu maciti yakalayıp eşşek sudan gelene kadar ıslatıp ıslatıp dövme isteği uyandıran reklam. bu ülkenin insanlarının mutfak masraflarının maaşları üzerinde ne şekilde dağıldığını bilmeyen bir angut macit ile motor karısının maceralarını içeren çocukluk raklamlarımızdandır. acaba karısı macite vermişmidir diye senelerdir düşünmeme sebep olan, yok vermiş ise araba markası modelinin hatta motor gücünün sevişmedeki rolu nedir diye düşündüğüm, sonunda macitlerin paralarını toparlayıp uçan kişilerin sahip olduğu bankanın reklamı.
(bkz: çocukluğumuz bizim bir felaketti)
4. dilimize zamanında otomobillendirmek diye bir fiili kazandıran reklam.

(bkz: bak nasıl sinirlendim şimdi)
5. macit'in hatunu otomobillendirmesi için o dönemde; opel vectra, toyota corolla, nissan sunny gibi seçeneklerin sunulduğu imar bankası reklam sloganı..
6. aklıma "osman bizi ışınla" repliğini getiren (bkz: serbest cagrisim engellenemez) ve maciti hatırlayınca tebessüm etmemi sağlayan imar bankası reklamı. bu üstün yaratıcılıkla reklamcılıkta çığır açtıkları söylenebilir. (bkz: peh)
7. - macit beni otomobillendir
- olmaz. makina soğuk !

(bkz: cem yılmaz)
8. (bkz: macit bizi diskoya götür)
9. uzanların seat distiribütörü olduğu dönemlerde yanılmıyorsam imar bankası kredisi ile millete seat satmak için yayınladıkları reklam filmi.şuh bir kadın jönümüze sürtünerek söylerdi bu lafları.unutulmazlardandır zannımca.
10. (bkz: motto)
11. (bkz: otomobil osman)*
Alakalı olabilir!
- macit beni otomobillendirsene
- macin tehir edilmesi
- maci sozlukten takip etmek
- macin kilit adami
- macit toksoy

nedir.Net