mahallenin muhtarlari
1. başlangıç yılını unutturan, yakın zamana kadar daha devam eden manyak dizi. hala devam ediyor mu bilmiyorum.
ancak dizi ilk başladığında 9-10 yaşlarında sanırım ismi 'can' olan bir çocuğun dizinin sonlarına gelindiğinde 20 yaşlarına gelmiş olması bana garip gelmiştir.
(bkz: oha)
2. filmde bir tane deli vardı, kandemir konduk hep söylemek istediği kritik lafları ona söyletirdi.
3. su an odaklanin ve okudugunuz her karakteri gozununuzun onune getirin iste o zaman nasil bir beladan kurtuldugumuzu anlayabilirsiniz ancak. temel, muhtar babacuuum, fadime sonra sirin, igneci handan, handanin kizi fatmagul, fatmagulun eczaci sevgilisi, ihsos, sevgilisi, sirin in yegenleri, kucuk cocuk can, taksici ali abi, ali abinin annesi, karisi, kizi, uvey oglu, mehpare ki bence en harika karakterdir, trenci haydar bey, dedikoducu karisi niceleri ve tabi caydanlik. unuttuklarim icin ozur dilerim.
4. igneci handan'in kizi goncagul'du hatta muhtar babacuuum fadime ona koncakul derdi. tren istasyonu gorevlisi haydar beyin karisi unutulmaz muzevvir muzeyyen ve de dizinin tek normal cifti muzevvir muzeyyen in yegeni acelya akkoyun ve manken kocasi sanirim dizide denizciydi. ve de lutfen hanim. ve de borekciye asik olan mahalle sakini yasli kadin uyuz bi tipi vardi konusurken boynundaki damarlari cikardi ve herkese goz suzerdi. mehpare nin surekli mehparem mehparem diye ona telefon eden caybahcelerinde bulusulunan nerden geldigi belli olmayan zayif sevgilisi ve de niceleri...
5. mehparenin sevgilisinin adi hakkim hakkim dir.
6. taksi soforunun oglu can'in zengin ama mutsuz sevgilisi, evlenmeleri, kizin sorunlu ailesi, sakin ve normal babasi delilerin delisi annesi..
7. bi de sonradan eklenen sirin in yegenleri vardi teyzoss teyzoss diye gezerlerdi..
8. perihan abla reloaded...ana iskelet çok benzer....hatta http://www.zuxxi.com/geyiks adresinden zuxxi com un eski arşivine ulaşabilenler bu konudaki güzel bir yazıyı okuyabilir..."bir zamanlar / perihan abla" bölümünde
9. yine kandemir konduk yapımı, yine her bölümde en az bir tane sevgi-birlik-beraberlik mesajı verilen, yine her bölümde konuyla ilgili bir şarkı çalınan, yine dandik bir mahalle dizisidir.
10. maltepe'de çekildiği sokağa ve kahveye adını veren dizi.
11. ilk zamanlarinda:
-uyyy!! benden şikayetçimisunuz? oysa ben sizleru çok seveyrum...
cumlesiyle baslayan dizi...
12. çok acaiyip ve senaryosuda garip olan diziydi. neyseki bitti artik gösterilmiyor
13. konu geçişlerinde ayni öelodi üzerine, konuya mukabil sözleri olan, küçük ama çoğunlukla berbat şarkıların söylendiği dizi.
tınını nını tı nını nınını eşliğinde:
işte gedi temel.
şekerleri koyuyor.
muhtar emmisine çayı
elcaazıyla veriğiğiyor.
çaydanlık da arkadan
siki tutmuş çekiyor.
belki muhtar amcasına
bir şey anlatmak istiyor. *
14. maalesef günümüzde 20 li yaşlarını yaşayan her türk genci yüksek dozda maruz kalmıştır bu diziye.bu diziden daha kötü bir dizi arıyorsanız (bkz: bücür cadı)
15. (bkz: 90 larda çocuk olmak)
16. gece gece uyku tutmuyor diye izlediğim gündüzleri de atv de tekrarı olan dizi
17. komik ötesi dizi
Alakalı olabilir!
- mahalle maclari
- mahallenin romani
- mahallenin veletleri
- mahalle maci kurallari
- mahallenin namusu

nedir.Net