makbule aras
1. şişli terakki lisesine bu sene gelmesine rağmen kanımca okulun en iyi, en duygusal edebiyat hocası. ayrıca çeşitli kitaplarda* yayınlanmış çok hoş öyküleri vardır.
2. tanıdığım en tatlı edebiyat hocası.öğrencileriyle arkadaş gibidir.söylediğiniz her şeyi anlamaya çalışır.derslere bütün gün etkisinde kalınan sözlerle başlar.varlık ve eylül dergilerinde yayınlanmış öyküleri de vardır.
3. okulumuzda bir edebiyat hocası..benim bulunduğum hiç bir sınıfta derse girmemesine rağmen nöbetci olduğu günlerdeki muhabbetiyle anladığım,çok tatlı sempatik bir insan
4. şişli terakki lisesi'nde nadir bulunacak cinsten bir edebiyat hocası. hiç dersime girmemiş olmasına rağmen, muhabbetinin pek keyifli olduğunu gözlemlediğim, istiklal'de sık sık karşılaştığım insan.
5. uzun yillar (bkz: tevfik fikret lisesi) nde ortaokullarda turkce ve edebiyat hocaligi yapmistir.hayalinin istanbula gitmek oldugunu hemen hemen herkes bilmektedir.ayrilisi buyuk uzuntu yaratmistir.
6. kitap okumaya özel bir hevesiniz olduğunu öğrenir öğrenmez hemen süper kitaplarla dolu listeler hazırlayan sevimli edebiyat hocası. terakki' nin en sevilen hocalarından.
7. dünyası öküzün boynuzları üzerinde döner. en sık kullandığı eşya süpürgedir. onunla yerleri temizlemez, uçar.
(bkz: tatlı cadı)
Alakalı olabilir!
- makbule kaya
- makbule
- makbule atadan
- makbul
- makber

nedir.Net