marina anissina gwendal peizerat
1. bu iki insan için yapılabilecek en güzel tanım 'buz dansının gotik çifti' olur. * buz dansında fransa adına yarışan rus asıllı, kıpkızıl saçlı bir hatun ve uzun sarı saçlı, şövalyeye benzeyen bir adam. buz üstünde hareketleriyle büyüleyen olağanüstü zarif iki insan.

1999-2003 yılları arasında üstü üste çeşitli yarışmalarda birinci olmuş, 2002'de salt lake kış olimpiyatlarında altın madalyayı almışlardır. 2000 yılında dünya şampiyonu oldukları carmina burana ve gösteri performasları susanna unutulmazdır, bunları izlemek serotonin etkisi yapar.

ayrıca en önemli özellikleri de danslarındaki tutkudur. öyle ki buz dansındaki çiftlerin genelde sevgili olmasından yola çıkarak bunların da sevgili oldugunu zanneden bir arkadaşıma olmadıklarını söylediğimde 'birbirlerine nasıl da tutkuyla bakıyorlar baksana' şeklinde bir tepki almışımdır. *

fotografları için: http://www.championsonice.com/skaters.php?Skater=56&Tour=0

performanslarını izlemek için:
http://www.icechampions.com/videos/anissinapeizarat/anissinapeizaratvideos.html2. tek tek olarak:

(bkz: marina anissina)
(bkz: gwendal peizerat)
3. the man in the iron mask, susanna, carmina burana*, danse mon esmeralda***, canone inverso*, time to say goodbye*, l'adieu*, last night*, flamenco akıllarda kalan gösteri müziklerindendir. bu çiftin özelliklerinden biri klasik buz pateni elbiselerinden kurtulmuş ender sporculardan olmalarıdır. marina anissina nın dar pantolonla, gwendal peizerat ın ceketle buzun üstünde dans ettiği görülmüştür.
başka hiçbir çiftler müsabakasında karşılaşılmayan hareketlerinden biri şudur.
http://gblx.cache.el-mundo.net/elmundodeporte/especiales/2002/02/olimpiadas/albumes/19/03.jpg
4. biraz zorlanırsa anlam çıkartılabilecek bir elfçe cümle *
Alakalı olabilir!
- marina anissina
- maria magdalena
- marian salzman
- mariana adalari
- marissa cooper

nedir.Net