mars »
1. su aralar üzerinde haril haril su aranan ve gaza geltirip heyecanlandiran gezegen
(bkz: zaten biz de hep marsa gitmek istemistik)
2. bir çikolata markası...
(bkz: kirmizi gezegen)
(bkz: merih)
3. tavlada, bir oyuncunun tüm pullarını toplamasına karşın diğer oyuncunun hiç pul alamaması durumu,
kazanana 2 puan armağan eder,
(bkz: kıllı mars)
4. eski romadada savaş tanrısı
5. dunyaya en yakin gezegen. kizil gezegen olarak da bilinir. evrende binlerce hatta milyonlarca gezegen varken tum insanligin nedense saplanti haline getirip ulasmak, yerlesmek istedigi gezegen.
6. roma mitolojisinde savaç tanrısı aresin karşılığı
7. dünyaya en yakın gezegendir.kırmızımsı ve şiddetli olan mars, savaş adamını resmeder. mars, cesarete, enerjiye, öfke ve şiddete sahiptir.mars etkisi de majiyi eyleme geçirmek için kullanır. mars gezegeninin bir turu 687 gündür ve neredeyse dünya yılının iki katı yapar ve iksirlerin hazırlanması konusunda, mars etkilerini yönlendirmek, bu nedenle kolay olmaz.ateşin kızılı, mars'ın rengine karşılık gelir. toplumu bir arada tutan savaş korkusu, düşman ihtiyacı, uluslararası planda anti sosyal hareketi, tek taraflı kararlı, saldırgan, harekete geçiren güç, gerilim, savaş savaşta kavga veya kaçma için gerekli enerji, kasların kuvvetlenmesi için gerekli adrenalinin kanda artışı ile sağlanır. saldırı için cesaret gerekir. bu cesaret çeşitli şekillere bürünür. bazen kavga, bazen girişimcilik, yeniye açıklık, bazen yarışçılık , rekabet, yenme, zafer seklinde tezahür eder. mars plan yapmadan sabırsızca hızla hareket ederek yakıp yıkar ve ardından kül ve harabe bırakıp gider. saldırganlık, savaş, enerji, cesaret, eylem. daha derin bir düzeyde mars, bireysellikle de ilgilidir. venüs'ün tamamlayıcısıdır. erkeksi, dışa dönük enerjidir. İstek, enerji ve hareket planetidir. savası, insanin içinde ve dışındaki mücadeleleri temsil eder. mars'ın ifade ettikleri arasında istek, cesaret, inisiyatif, kendini gösterme, yöneticilik, itici kuvvet, direnç, maceracılık, acelecilik, tedbirsizlik, saldırganlık ve cinsel güç sayılabilir. mars koç ve akrep'in yönetici planetidir. mücadeleciligi hırslı oglak'ta anlam kazanir. ortaklik burcu terazi ve rahat boga'da kısıtlanır. yengeç'te pek rahat degildir. dogal evi 1. ev cesaret- enerji- dayaniklilik- savasma- kızgınlık- öfke- canlılık- cinsellik- tezcanlilik- ataklık- sabırsızlık- bas- cinsel organlar- idraryollari- kaslar- kan- al ve akyuvarlar.

8. bir yılı 687 gün olan gezegen
9. microsoft sql serverın yeni versionu yukonun, en yeni özelliği.
(bkz: mulitple active result sets)
10. hollanda menşeili bir çikolata markası.
(bkz: snickers)
(bkz: twix)
(bkz: milkyway)
11. güneşe uzaklığı : 227.400.000 km
yarı çapı : 3.200 km
12. çikolata olanı iskoçya'da yağda kızartılan yiyecek. *

daha detaylı bilgi için:
(bkz: deep fried mars bar)
13. ortamı süper olan bar
14. lojistik firmasi
15. yuzeyinde sert ruzgarlarla bicimlenmis gibi duran turuncu-kahverengi duzluklere ve kum tepelerine, kayalara ve taslara sahip gezegen. gunes isiginin atmosferdeki toz parcaciklarindan yayilmasi sonucu gokyuzu pembe renklidir. topragi demir yonunden zengindir. uydulari cok kucuk boyutlarda, kutle cekimine yakalanmis asteroidler olduklari dusunulen phobos ve deimostur. mars gunu dunya gununden 1 saat fazladir. mars yili ise 687 gun surer. yuzey sicakligi -28 c dir. eger atmosfer basinci suyu yuzeyde tutabilecek kadar kuvvetli olsaydi su buharlasip gitmez, belki de marsta hayatin baslangicini olusturabilirdi.
16. gece gökyüzünde farkedilmesi en kolay olan gezegen. kafanızı kaldırın, rengi sarımtrak turuncu olan bir gökcismini hemen farkedeceksiniz. çünkü o renkte başka bir gezegen veya yıldız yok.. şimdi birkaç saniye bekleyin. cisim haraket etmiyorsa mars gezegenidir. eğer ediyorsa bu bir uçak vs. ışığı da olabilir..
17. (bkz: pullu mars)
18. ingilizce martial, türkçe martı sözcüklerinin çıkış noktası.
19. komşu gezegen.
(bkz: merhaba dunyalı)
20. marş
1 ilerlemek
2 arabada motorun çalışması
3 bir müzik türü
21. (bkz: mars etmek)
(bkz: mars olmak)
22. (bkz: the mars volta)
23. tavlada rakip taşların herhangi birini toplamadan bitirilen oyuna denir. iki sayılıktır.
24. marş
-fransızcada yürümek anlamına gelen "marcher" kelimesinin okunuşu.
-türkçede ise yürümek için verilen komut anlamında kullanılan kelime.*
25. googıl cığımızın son hizmeti.mars sokaklarında zıldır zıldır gezebilirsiniz.

http://www.google.com/mars/
»
Alakalı olabilir!
- marsli
- marsik
- marsyas
- marsala
- mars taxi

nedir.Net