martina hingis
1. teniste çok erken şöhreti bulan ve yine çok erken yaşta tenisi bırakan isviçreli bayan tenisçi...
2. bir zamanlar genel klasmanda 1. olan, sonraları ilginç ve pek de beklenmeyen, hızlı bir düşüşle bu yerini kaybeden ve tenisi bırakan isviçreli tenisçi . daha çok gençken kendinden daha fazla başarıya sahip tenisçileri yenmiş, büyük başarılara imza atmıştır.
3. bir zamanların bir numarası(en genç 1 numara olan hatun kiş) lakin ayağı burkuldu,öyle oldu-böyle oldu,ayakkabı firmasına dava açtı sevmezdim oyun stili kötüydü tenisi bıraktı.
4. tenisi izlemeye başlamama sebep olacak kadar güzel, tatlı suratlı kadın. ne talihtir ki ben izlemeye başlayınca tenisi bıraktı. hem artık güzel gelmez bana da.
5. tenis oynadığı zamanlardaki iyi bayan tenisçi eksikliğinden faydalanıp hep bir numarada kalmayı başarabilmiş fakat şimdi oynuyor olsa acaba kaçıncı olur diye düşündürten sevimsiz şımarık tenisçi.
6. insanı kıl eden gereksiz hırs küpü..allahtan yitip gitti de biz de kurtulduk
7. dünya sıralamasında birinci olduğu zamanlarda sinir olup dururdum millet sakatlanıyo habire maçlara çıkamıyor buna niye hiçbir şey olmuyo diye ama sonunda öyle bir sakatlandı ki tenisi bırakmak zorunda kaldı*.. şımarığın tekiydi *
8. birçok grand slam şampiyonluğu bulunan slovenya asıllı isviçreli tenisçi. uzun süre dünya sıralamasında birinci sırada bulunmuştur ancak bileğindeki sakatlıktan sonra uzun süre tenise ara vermiştir ve geri döndüğünde eski formuna kavuşamamıştır. antrenörü aynı zamanda annesi olan melanie monitordür.
9. çirkef karı..
10. annesi, vatandaşı martina navratilova' ya olan hayranlığından dolayı adını martina koymuş bu kişinin.
11. tenisi erken bıraktığı iyi oldu yoksa kafasının ön tarafında hiç saç kalmayacaktı,bu kadar sıkı saç toplanıp zıplanmazki!!
12. maçlarda manyak gibi hırs yapan,cıglıklar atan,raketleri fırlatan,bir keresinde * molanın bitmesine rağmen dönmemişti falan.ama gerçekten güzel kadındır.* *
13. bana lise yıllarımda tenis maçlarını izlettirmiş, en sevdiğim maçı çift bayanlarda anna kournikova ile eş olduğu, maçlarında çok agresif, ödül törenlerinde çok şirin olabilen çok güzel hatun kişi..
14. tenise geri dönsün ki gözlerimiz nurlansın diye her gün dua etmemiz gereken hatun!
15. kadını o kadar çok mahkemeye verdiler ki sonunda avukatına aşık oldu evlendi ve evinin martinası oldu aldığı ödülleri dizdi bir kenara.. kızının adını serena koyar belki...
16. inanılmaz güzel ,bir o kadarda tatlı ve bir okadarda küstah isviçreli bayan tenisçi.
17. 15yil 282 günlük iken wimbledon tenis turnuvasini kazanarak bu turnuvayi kazanan en genc tenisci olmustur.sakatligindan dolayi verdigi uzun aradan sonra katildigi ilk grand slam * turnuvasinda ceyrek finale yükselmistir.bugün oynanacak ceyrek finalde rakibi kim clijsters´dir. simdiye kadar oynadigi maclarda gayet iyi bir performans sergilemis ve biz hayranlarini sevince bogmustur.baska bir nokta ise eskiye oranla mac icinde gayet sakin tavirlar sergilemesidir.
18. (bkz: anna kournikova)
(bkz: maria sharapova)
19. 1999 daki bir final maçında (steffi grafa karşı) oynarken sinirlenen, fileyi yırtmaya çalışan, hakeme hakaret eden, seyirciye hareket çeken tenisçidir. sporcu değildir. o maçı kaybedip salya sümük ağlamıştır. o gün bugündür aynı seviyeye gelemedi.
Alakalı olabilir!
- martin lings
- martin dahlin
- martin riggs
- martian girl
- martini

nedir.Net