mclaren
1. önceleri honda'yla şimdilerde mercedes'le çalışan ingiliz f1 takımı. gilles villeneuve, alain prost, niki lauda, ayrton senna, emerson fittipaldi, mika hakkinen gibi f1 in efsane isimleriyle çalışmıştır. ve yeni efsaneler yaratmaya devam etmektedir (bkz: kimi raikkonen)
2. kıyafetleriyle sürücüleriyle patronuyla fenomen olmus sadece f1 değil motor sporları takımıdır zira le mansda da yarışmaktadırlar.
3. mclaren f1 adlı arabası komple karbon fiberden oluşur , 5 kat ile 13 kat arasında değişik sayılar karbon fiber katmanların yapıştırılıp fırınlanmasıyla yapılır , bagaj hacmi eski kasa ford fiestadan daha fazladır. 3 kişiliktir ama 609 beygirdir.
4. nerdeyse sponsoru olan west marka sigaraya baslaticak kadar fanatigi oldugum f1 takimi. o arabayla silverstone'de bi tur atmak icin neler vermezdim.

http://www.mclaren.co.uk
5. *1988 sezonunda şimdiki ferrari gibi bütün sezonu domine etmiş efsane formula 1 takımı. o sene 1 yarış hariç bütün yarışları "mclaren honda" takımı kazanmıştır. ancak bunun nedeni ferrarinin şimdi ortalığı dağıtmasının nedeni olan, kalan takımların güçsüzlüğü değil, mclaren'in sürücülerinin gelmiş geçmiş en iyi iki pilot ayrton senna ve alain prost olması idi. zira bu ikili kendi aralarında muazzam bir rekabete girmişlerdi o sene. gelmiş geçmiş en iyi sezon olarak kabul edilen bir sezondur, galibi ise bir yarış farkla alain prost'u geçen ayrton senna'dır.
6. (bkz: fia casusluk duruşması 13 eylül)
Alakalı olabilir!
- mclaren mercedes
- mclaren mercedes mp4 15

nedir.Net