mein kampf »
1. alm. kavgam.

adolf hitler'in 1923 yılında hapisteyken yazmaya başladığı ve daha sonraları nazizmin sembolü ve yol göstericisi konumuna gelen kitap.
2. hitlerin hapiseyken yazdığı ve kitleleri peşinden sürüklemesini sağladığı kitap.
3. türkçe meali kavgam olan hitler in ilk başlarda nasyonal sosyalist olduğunu anlatan kitap
4. 8 kasım 1923 'de meşhur the beer hall putsch (münih Şehir birahanesi darbesi) yapılmış ve başarısızlıkla sonuçlanan bu girişim sonrası adolf hitler hapse girmiş. hapiste bu kitabı yazan adolf hitler 1925 yılında serbest kalmış.

(bkz: nasyonal sosyalist alman isci partisi)
5. nazi zamaninda, tüm almanlarin evinde bulundurdugu kitapdir ayrica, kimse okumazdi ,o ayri
6. hitler hakkında pekçok bilgiye ulaşmanızı sağlayabilecek,hitler'i daha iyi anlamanıza imkan verebilecek olan eserdir.
bu eserde hitler'in fikirlerini ve ideallerini çok akıcı bir dille anlatmış,görüşlerini mükemmel bir şekilde savunmuş olduğunu görecek,yükselişine hayran kalacak,kendisinden nefret etseniz bile dehasına saygı duyacaksınız.
bazı ülkelerde çeşitli nedenlerle satışı yasaklanmıştır.(bkz: cok yazik)
7. hitlerin ii dünya savaşından çok önce yazıp, gelecekte neler yapacağını ve neden yapması gerektiğini düşündüğünü anlattığı kitaptır. fransa ya neden saldıracağı, neden rusyada ki ekilebilir alanlara ihtiyaç duyduğu, polonya ve romanyadaki petroller ve belki de en önemlisi neden yahudileri sevmediğine kadar her şeyi anlattığı kitaptır. doğal olarak kimse o zamanlar %2-3 oyu olan bir partide görevli garip bıyıklı bir adamın yazdıklarının önemli olmadığını düşünmüştür.
8. katıksız bir teorik boktur.

nasyonal sosyalizm
faşizm
9. "benim kavgam" (almanca) hitler'in türkçe'ye "kavgam" olarak çevrilen kitabı. bence herkesin okuması gereken kitaplardan biri. "das kapital" i nasıl okuduysanız, bunu da okuyun. bir ucu özümsemek için diğer ucu da görmek gerekir bazen.
10. manyağın birinin eline kalemi alması ve uzunca saçmalaması
11. adolf hitler'in günün ve mekanın şartlarına göre neyi neden yaptığını gayet güzel anlattığı , avrupa tarihiyle ilgili bir çok bilgi verdiği , mutlaka okunması gereken kitap .
12. türkiye'deki satışlarının yüksek rakamlara ulaşmasından dolayı yahudi lobilerinin tepkisini çeken adolf hitler'in kitabı.
13. sikici bir kitaptir,hitlerin kendisini ovmesini satir satir okursunuz,fakat aralarda cok da dogru seylerde soyler sasirir kalirsiniz
(bkz: durmus saatin gunde 2 kere dogru gostermesi)
14. türkiyede en cok askeri lise ogrencilerinin aldıgı kitap...
15. türkiyede çok satılması almanları rahatsız etmiş olan kitap... (bkz: yaraya tuz basmak)
16. türkiye'de en çok satılan kitaplar listesinde üst sıralarda yer almaktaymış bu kitap. bu durum alman yetkililerin* dikkatini çekmiş ve şu sıralar kitabın türkiye'de bu hızla basılıp satılmasını durdurmaya çalışıyorlarmış. kitabın almanya, fransa ve bir sürü ülkede uzun yıllardır basımı ve satılması yasakken 'gariplikler ülkesi' türkiyem'de bu kadar kolay ulaşılıp okunabilmesinden daha doğal ne olabilirdi ki!
17. kitapta genelde komünizm eleştirisi ağırlıktadır. yahudilerden ise bir iki yerde bahsedilir ve soykırım veya toplumdan tecrit gibi bir şeyden bahsedilmez. almanların bu kitabı yasaklamaya çalışması ise gülünç bir şeydir. deustchland über alles demenin yasak olduğu, ki almanya her şeyin üstündedir demektir bizde böyle söylemler gırla gitmektedir, bir zihniyete sahip ülkenin mein kampf tan korkmasını da ciddiye almamak gereklidir. sonuçta kitapta pek çok doğru da vardır yanlış da. ancak bu kitap kimseyi yahudi katliamcısı yapacak bir söylem içermemektedir.
18. en cok satan kitaplar listesinde bulunan, etrafimdaki herkesin okuyup bir anda fasist duygularla beslendigi, komunizmi yeren kitap. hitlerin kendini övdügu ve soykirim oncesi yazildigi icin bu konuyla pekte fazla alakasi olmayan kitap.
19. köpekliğin ne derecelere varabileceğini anlamak için okumak gerekir. gerçi tc ve birçok ülkede bu boku * okumaya gerek yoktur günlük hayatın içerisinde görmekteyiz, yaşamaktayız, görmekteler, yaşamaktalar. düşüncesini ...tiklerimin kitabı.
20. cok realist dusuncelerin anlatildigi esasinda kimsenin soyleyemedigi gercekleri anlatan bu yuzdende bir yandan bestseller olup bir yandan da nefret edilen tepki cekilen celiskili bir kitap olmustur.
21. http://www.boston.com/ae/books/articles/2005/03/20/cut_rate_mein_kampf_sells_well_in_turkey_spurring_concerns/
http://www.japantoday.com/e/?content=news&cat=8&id=331214
http://www.jpost.com/servlet/Satellite?pagename=JPost/JPArticle/ShowFull&cid=1111116049914
http://www.kirotv.com/news/4299049/detail.html
http://www.worldnetdaily.com/news/article.asp?ARTICLE_ID=43380

görüldüğü gibi dünyanın bir çok ülkesinde ülkemdeki satışları olay olmuş kitaptır.
22. (bkz: kavgam kitabinin son aylarda turkiyede cok satmasi)*
23. bir manyağın elinden çıkan bu kitap tamamen safsatadan ibarettir. hiç bir düşünce sistematiği yoktur. tamamen deli saçmasıdır. medyanın abartmasıyla gündeme gelmiştir. okunmaya çalıştığında ise 100 sayfayı kusmadan okuyana büyük bir ödül verilmesi uygundur. yurdum insanında ise fiyatı düşen herşeye atlama hastalığı olduğundan satın alınmıştır.
24. kitabı anlayabilmek için 17. ve18. yy avrupa tarihini iyi bilmek gerekmektedir
25. hitler aslında büyük adammış dedirten bir yandan da başka komplo teorileri ile çakışan kitap. yakın zaman içerisinde bitireceğim kitaptır. mutlaka okunmalı.
»
Alakalı olabilir!
- mein
- meine
- meinen
- meinong
- mein teil

nedir.Net