michel gondry
1. bir çok klibe imzasını atmış fransız dahi yönetmen..
björk ile iyi arkadaş olmaları nedeniyle onun kliplerini başkasına çektirtmemesine özen gösteriyor..

gondry tarafından çekilmiş 6 björk klibi:
human behaviour, army of me, isobel, hyperballad, joga, bachelorette

diğer kliplerinden bazıları:
the hardest button to button, fell in love with a girl, knives out, let forever be, around the world, protection, ....
2. (bkz: eternal sunshine of the spotless mind)
3. (bkz: the work of director michel gondry)
(bkz: spike jonze)
(bkz: chris cunningham)
4. eternal sunshine of the spotless mind'i yonetmesinden sonra daha bir unlenen, farkli ve etkileyici bir bakis acisina sahip, yaratici klip yonetmeni. cektigi kliplerin listesi icin:
http://www.resfest.com/michelgondryretrospective.html
http://www.directorslabel.com/michel_gondry.html
5. kurgu ve kamera açıları konusunda bir dahi. bunları nispeten kısa sayılabilcek kliplerinde bile görmek ve görünce şaşkınlıktan ağzınızın açık kalması mümkün.
6. (bkz: mitokondri) * *
7. yeryüzüne gelmiş en dahi klip ve reklam yönetmeni. bunu inkar edecek olanlar youtube da michel gondry nin bazı işlerini izleyebilirler. star guitar ın klibi avrupada pek çok sinema okulunun montaj derslerinin başucu videosudur. ayrıca gondry bu klibi çekmek için şarkıyı onlarca kez dinleyip her bir sese farklı karşılık vermeye çalışmıştır. bunun dışında bjork un pek çok klibi ve eternal sunshine... gondry e aittir. fransa hava yolları için çektiği reklam filmigirdiği her yarışmada ödül almıştır ki izlemeye değer. bunun dışında loreal in 2 milyon dolarlık reklam teklifini nedensiz şekilde geri çevirmiştir. sonuç olarak her işiyle yaratıcılık işte budur dedirtir ağızları bir karış açık bıraktırır
8. ve de work of director: michel gondry dvd si izlendikten sonra yeryüzündeki tüm insan evlatlarının söyleyeceği tek şey vardır.: bunları yapan insan olamaz.. her bir klibi başka hiçbir insanın çekemeyeceği kalitede ve yaratıcılıkta olan süper çocuk.. tamamen sevgi dolu bir kişilik olduğu da bellidir. ve kitapçıkta der ki:
en sevdiğim yaşayan yönetmen almodovar. çünkü her filminde birbirini seven ve cinsiyet ırk gözetmeksizin birbirine destek olan insanlar var.
gondry nin yeni filmi rüya bilmecesi ise vizyonda gösterilmekte..
9. (bkz: la science des reves)
(bkz: the science of sleep)
(bkz: ruya bilmecesi)*
Alakalı olabilir!
- michael gray
- michelin
- michael owen
- michael ende
- michael andrews

nedir.Net