mika hakkinen
1. schumacherin bilegini bukemiyecegini anlayinca f1 e veda eden finlandiyali surucu. david coulthard ta pek yaris kazanamadigi icin cok yalniz kalmistir. aslinda cok iyiydi.
2. genelde "uçan finli" olarak bilinen bu finli pilot formula 1 kariyerine lotus ile başladı. 1993 yılında portekiz grand prix'inde michael andretti'nin yerine mclaren'e katıldı. İlk grand prix'ini 1997 yılında jerez'deki avrupa grand prix'inde kazandı. sonra 1998 yılında michael schumacher ile büyük bir kapışma içinde dünya Şampiyonluğunu kazandı ve ünvanını 1999 da da korudu.
3. sene 2000 son tur şumye 1 dakika fark atmış hala basıyor birden motor gümledi yarış cizgisine 100 metre var yok şumide paşa paşa,aheste aheste geldi yarışı kazandı o an dangoza nasıl uyuz oldum yavaş gitbe kardeşim uyarmıyolarmı seni
4. formika hakan lakaplı türk oto tamircisinin sonradan fin vatandaşlığına geçen ablası. formika hakanın hikayesi de ilginçtir. (bkz: formika hakan)
5. kariyerinin bir döneminde çok ciddi bir kaza geçirerek uzun süre komada kalıp pistlerden uzak kalmasına ragmen, iyilestikten sonra mercedes mclaren'la üstüste 2 dünya sampiyonlugu kazanan soğukkanlı ,süper pilot. cocugu olduktan sonra pistlere veda edip sevenlerini cok üzmüstür. *.
6. soyadındaki a harfinin üstünde iki nokta olan şahıs: häkkinen. *
7. formula 1' e döneceğini açıklayan, pistlerin ve mclaren' in en iyi pilotu. ayrıca f1' i tekrar seyretmeme sebep olacak da pilot. **

http://www.hakkinen.net/

http://www.hakkinen.com/

http://www.mika-hakkinen.de/
8. bu adamin cok sekil gozlukleri vardi . hatta bi tanesinden ben de bulup almistim
9. hem f3000'de, hem de f1'de schumacher'i yenebilen tek pilot. barichello-schumacher ilişkisi gibi bir coulthard-hakkinen ilişkisi olmadığı için çok yarış kaybetmiştir, ayrıca schumacher kadar şanslı olduğu da söylenemez.
2000 belçika'da schumacher'i geçişi formula 1 tarihindeki en iyi geçişlerden biri kabul edilir.
10. barcelona da buyuk talihsizlik yasamistir bu adam .
11. 2005 yılından itibaren dtm yarışlarına katılacağını açıklamış eski f1 pilotu..
bu demek oluyor ki kendisini istanbulda izleme şerefine erişeceğiz..
12. kaçınılmaz olarak tommi makinen'i çağrıştıran pilot.
13. efsanevi* fin f1 pilotu. ayrıca en şanssız pilotlardan biri. ispanya da son turda yarış dışı kaldığı an dün gibi aklımdadır
14. f1 tarihinin en saglam ama en bahtsız pilotlarındandır. zamanında mclaren teknik ekibi iyi çalıssaydı hakinen su an hala ferrari pilotlarına toz yutturuyor olurdu.
15. 2000 yılı sezonunda mclaren sayesinde kanser üzerine kanser olmuştur. hatırlıyorum, arabası her durduğunda tv'yi kapatır yahut kanalı çevirir ve akabinde dört dönmeye başlardım sinirden. gerek start'lardaki panterliği, gerekse yarış esnasındaki ataklığı ile gönülleri fethetmiştir. *
16. schumacher f1 i bırakacağı için gelecek sezon gönül rahatlığıyla pistlere dönebilcek kişi. içi rahat olsun. *
17. başka yazarların da yazdığı gibi akıllarda kalan, onun f1 şampiyonluğundan çok yaşadığı talihsizliklerdir. hatta öyle dönemler olduğunu hatırlarım ki "bakalım bu yarışta başına ne gelecek" diye izlerdik mika'yı... * gün gelir motor arızası yaşar, bir gün tekerleği fırlar yolun ortasında....vs.
Özellikle o son 200 metrede yolun ortasında kalakalıp galibiyeti schumacher'e kaptırması affedilecek gibi değildir ve birçok mclaren hayranını da bıktıran yarış olmuştur.

ama yine de hayatımda izlediğim en iyi f1 sollamasını yapan yarışçıdır aynı zamanda, ki, zaten en iyi hareketlerden biri olarak tarihe de geçmişti. öyle ki, şampiyon olduğu sene mika, schumacher'i hemen arkasından kovalarken schumi bir aracı solundan tur bindirmek için geçerken bu mükemmel insan tur bindirilecek aracın sağından bir hamle yaparak bir anda schumi'nin önüne geçer ve onca tur yarışı önde götüren abimiz neye uğradığını şaşırır. * *

edit: hatta ben buldum;
http://www.youtube.com/watch?v=f4uNSYTnhnA&feature=related
Alakalı olabilir!
- mikael stanne
- mika hakkinen f1 e donsun kampanyasi
- mikasa
- mikail
- mikael

nedir.Net