misir piramitleri
1. firavunların mumyalanıp,yanında birçok değerli eşyasıyla beraber gömüldüğü devasa mezarlardır. yapılışları bugün bile bir sır perdesidir. yağmacıların gireceği düşünülerek birçok labirent ve tuzakla korunmuşturlar. astronomik ve trigonometrik hesaplar sonucunda belirli tarihlerde mezarlar gökyüzünden devasal enerji emerler,bu enerjinin firavunların sınırsız 'ka'sını beslediği rivayet edilir.

2. piramitleri hala firavun mezari sanan zihniyetlerin biraz daha arastirma yapmasi gerektigini bize hatirlatan yapilar. dünyada hangi medeniyet sirf mezar olsun diye bu kadar mühendislik hesabi yapmistir acaba? misir piramitlerinin büyükleri olan 4 piramit aslinda birer inisiyasyon merkezidir. icinden firavun lahdi cikmasi, orayi mezar yapmaz, en azindan mezar olarak yapildiklarini kanitlamaz.
3. hala açılmamış hatta keşfedilmemiş birçok firavun mezarı(piramit) olduğunu hatırlatan başlık.
(bkz: bilip bilmeden atıp tutmak)
4. üst üste koyulan her tas yigininin piramit olmadigini anlamayan zihniyete daha fazla aciklama yapmanin gereksizligi acisindan (bkz: orion mystery)
5. bütün piramitler sanıldığı gibi geometrik olarak piramit şekli almak zorunda değildir, tarihte savaşlar,yağmalar nedeniyle pek çok defa derin mağaralar, yer altı tünelleri piramit olarak kullanılmıştır. yağmadan sakınılması amacıyla bulunamayacak ya da korunabilecek mekanlara yapılması caiz olduğundan günümüzde hala keşfedilememiş birçok piramit bulunmaktadır. hatta yakın zamanda daha yeni keşfedilmiş birçok piramit vardır. hatta ve hatta bu yeni keşfedilen piramitlerden birindeki hiyerogliflerin anlattığı hikaye ünlü yazar wilbur smithtarafından roman haline getirilmiştir.
ayrıca yaklaşık bir sene önce national geographic henüz hiç keşfedilmemiş,piramitin kral mezarını içeren odasına girmeyi denemiş lakin pek de başarılı olamamıştır.
6. bunların yıldızların konumlarına göre yapıldığı zannediliyor üstüne bir de tepelerinde ufak bir delik bulunurmuş. firacunun ruhu bu delikten uçarmış göğe. *
7. misir mitolojisinde cesitli soylentilere sahip yerlerdir buralar.bir cogunun henuz her yeri acilmamis kesfedilmemistir, bazilari iste hic kesfedilmemistir. sebebleri ise halkin inanclaridir. en son acilan bir mezardan cikarilan mumyanin ardindan misirda dinmeyen firtinalar olmustur.halkin inancina gore bunlar mumyalarin lanetidir.kisaca lanet korkusu yuzunden uzun bir surede bu gizem kendini korumaya devam edecektir.
8. bunlardan mısır'da irili ufaklı yaklaşık 80 tane vardır. bilinen en ünlüleri gize'de bulunan keops kefren ve mikerinos piramitleridir. * bunlar 4. hanedanlık sırasında ardarda tahta geçen 3 firavun adına yaptırılmıştır. kefren piramidinin önünde bir de sfenks vardır. piramitlerin içinde sonar, radar vb. gibi aletler çalışmadığından ötürü kendi manyetik alanları olduğu düşünülmektedir. denilene göre piramitin içine konulan çiçek uzun süre solmadan kalmakta, yaralar piramitin içinde daha çabuk iyileşmekte ve paslanmış demir parçası keskinleşmiş olarak çıkmaktadır. *
bir başka piramit de sakkara'daki basamaklı piramittir.
9. uzaylılar tarafından yapıldığı iddia edilen hede hödö mısır'ın simgeleri...
10. mısırlılara rahat batması sonucu yapılan taş yığınları
11. yapılırken isimlerinin etilerdeki barlara verileceğini bilse firavunlar tarafından asla yaptırılmayacak olan yapılar
12. (bkz: ehram)
13. en bilinen 3 piramit,(keops,kefren,mikerinos) dizilis olarak orion takim yildizi na hizalandirilmistir.bu sebepten 2 si büyük ,biri kücük ve konum olarak daha yanda konumlanmistir,adini hatirlayamadigim gelismis bir bilgisayar programi ile yapilan hesaplamalarda,piramitlerin dizilisi ile orion takim yildizi nin hareketleri hesaplanmis,ve piramitlerin yasi mö:37.000 gibi bir rakam cikip,bilim adamlarini dumur etmistir
14. mısırdaki muhteşem yapıtlardır. kimisi mısırların kimisi ise onları metafizik güçlerin yaptığını söylüyor.
15. kahire'de bulunan keops piramitinin 12 ton agirliginda iki buçuk milyon tas bloktan olusur, günde on blok yerlestirilmesi halinde yapiminin 664 yil da bitirilebilir , piramitin üstünden geçen meridyenin karalari ve denizleri tam esit iki parçaya böldügünü ve piramitin dünyanin agirlik merkezinin tam ortasinda bulunur, yüksekliginin (164 m.) bir milyarla
çarpiminin günesle dünyamiz arasindaki uzakligi verir, taban alaninin, yüksekliginin iki katina bölünmesinin pi sayisini verir.
16. mezarın bulunduğu oda içten örülen yapıdır. yani duvarı ören kişi dıştan içe doğru çalışır.. her tarafı kapattığından kendi de içeride kalır ve ölür.
soylular için yapılmıştır.
*(bkz: labirent)
17. (bkz: piramit)
(bkz: gize piramitleri)
(bkz: orta amerika piramitleri)
18. (bkz: kısır piramitleri)****
19. "öyle bişey yapalım ki, millet yıllar sonra bile nasıl yaptığımıza akıl sır erdiremesin" diyerek yola çıkmış insanlar tarafından yapılmış yapıtlar*
20. * pramitlerin her biri 20 ton olan taşlardan inşa edilmiştir. bu taşlar temin etmek için en yakın mesafe yüzlerce kilometre uzaklıktadır. bu taşların nasıl getirildiği bilinmemektedir.

* pramit kimin adına yapıldıysa, onun bulunduğu odaya, yılda sadece 2 kez güneş girmektedir. *

* mumyalarda radyoaktif madde bulunuyor. bu yüzden mumyaları ilk kez bulan 12 bilim adamı kanserden ölmüştür.

* pramitlerin içerisinde ultra sound, radar, sonar gibi cihazlar çalışmamaktadır.

* kirletilmiş suyu, birkaç gün pramit'in içine bırakırsanız suyu arıtılmış olarak bulursunuz.

* pramit'in içerisinde süt birkaç gün süreyle taze kalır ve sonunda bozulmadan yoğurt haline gelir.

* bitkiler pramit'in içinde daha hızlı büyürler.

* pramit'in içine bırakılmış su 5 hafta süreyle bekletildikten sonra yüz losyonu olarak kullanılabilir.

* Çöp bidonu içindeki yemek artıkları hiç koku yapmadan pramit içinde mumyalaşır.

* kesik, yanık, sıyrık gibi yaralar büyükçe bir pramit'in içinde daha cabuk iyileşme eğilimi gösterir.

* pramitlerin bazı odalarının içinde ne olduğu hakkında bir bilgi yoktur araştırmacıların çoğu ya içinde kayboldu ya da aynı yerde birkaç tur attılar. ancak içlerini göremediler.

* pramitlerin içi yazın soğuk, kışın sıcak olur.

kaynak: lüsumsuz bilgiler ansiklopedisi
Alakalı olabilir!
- misir portlegi
- misir mitolojisi
- misirli ahmet
- misir hortlagi
- misir sarayi

nedir.Net