moe szyslak
1. soyadı birçokları tarafından bilinmese de moe dendiği zaman springfield'ın "moe's" adlı bar sahibi elemanı gelir akla. bir bölümde kadının tekini tavlamak için barındaki "lovemeter"ı lokantaya kadar beraberinde taşıması ve onu tuvalate bırakıp ara sıra fikir danışmasıyla koparmıştır. peltek peltek konuşması unutulmaz.
2. (bkz: the simpsons)
3. bart'ın telefon şakalarının kurbanı olmuştur pek çok kez kendisi. birkaç kişinin müptelası olduğu bir bar işletir. yasal olmayan yollardan bahis oynatır.

bir keresinde homer'ın icat ettiği içkiye kendi adını vererek dünyaca ünlü(!) flaming moe'yu ortaya çıkarmıştır. kısa süren zenginlik, barın dolup taşması, aerosmith'in canlı performans sergilemesi de cabasıdır. başka bir sefer aklına gelen parlak bir fikirle(!) barı, aile lokantasına dönüştürmüş ve alemin şamaroğlanı olmuştur.
4. barney'den çektiği kadar kimseden çekmemiştir... her ne kadar kadınlara karşı olan ilgisini gizlemese de her ağzını açışın da ortalığı batırıp bize leisure suit larry'nin larry'sini hatırlatan çizgi film insanı
Alakalı olabilir!
- moe s bar

nedir.Net