mor ve otesi »
1. yaz yaz bi kenara yaz butun bilmem neni die sarki yapip dumanin kover sayesinde sagladigi satis grafigini saalamaya calisirken yillardir korumaya calistiklari alternatif grubuz biz ben sosyoloji mezunuyum hayata farkli bakiyorum para ne ki izlenimlerinin hepsini iki paralik ederek tum entellik cazibesini kaybeden grup ki benim hic bi zaman kanim isinmadi ama sewenleri acisindan..
2. canli performanslari hakkinda turlu dedikodu olan grup
3. duman dan önce de var olan, bence dumanla karşılaştırılması bile gerekmeyen, türkiye deki zaten sayılı olan rock grupları içinde sayılı kaliteli müzik yapan, son yaptıkları işle değil bütün olarak düşünülmesi gereken, canlı performanslarının stüdyo kayıtlarından bile başarılı olduğu grup
4. butun olarak dusunelemeyen karsilastilmayi kendileri isteyen bizim eskigimiz bi kover mi dien grup..
5. çalmayı bilmeyen, anlamsız şarkılar yapan, rock edalarında iğrenç pop yapan, ancak 12-15 yaş gençliğini etkiliyebilen sinir bozucu hippi özentisi grup
6. rock n cokea emperyalizm sebebi ile katılmayıp, yerine mfönün gelmesine sevindiren; önceleri promosyon için fanta turnelerine seve seve çıkan, bu yüzden anlamadığım grup...
(bkz: mosmor)
7. çelişkiler denizinde yüzen türk grubu . duman'ın isminin geçtiği yerde ayakçı olarak bile isimlerinin anılmaması gerek .
8. "daha mutlu olamam" şarkısını 15 kere üstüste dinletebilen, her dinlendiğinde daha da haz veren, bağıra bağıra söyleten, kanımca çok iyi grup.
9. 'ne' ve 'beyaz' şarkılarını mükemmel bulduğum ama bit türlü konserlerine gitme fırsatı yakalayamadığım türk grup
10. haklarında o kadar kötü şey söylenmiş olmasına rağmen çok sevdiğim ve dinledikçe daha çok sevdiğim tv deki kız (bkz: bosver)we bunun gibi birçok dinlemeye değer şarkıyı ilk albümünde bulunduran grup
11. en iyi $arkisi bence "yalniz $arki" olan grup
12. yaptıkları cover'dan öncede sonrada halen başarılı olan dinlenesi güzel bi gurup.
13. ne guttugu belli olmayan igrenc isimli kendilerini entel dantel diye tanitip parizyen corap gibi cikan maddi cikarlar guden aptal otesinin otesi olarak isimlerinin degismesi gereken grup..
hatta grubumsu ..
14. mor ve ötesi şarkı sözleri,

durduğun yerden devam etsin
güzel olmasın kesilsin yine

koş koş kurtul eskit pabuçlarını
dilimiz eksildi, küçük kaldık
düştük

acımız oldu çok oldu
iyi ki oldu iyi ki oldu

beyaz beyaz dibine dek beyaz
rüyası insana yalan söyledi
sadece önce şaşkın
dibine dek beyaz sonra

iyi ki varsın iyi ki yokum
gölgem var, iyi ki gölgem var
bizi yalnız bırakmayan gölge

sadece önce şaşkın dibine dek beyaz
sonra iyi ki varsın iyi ki yokum
15. ortaokuldan universiteye nadir tasidigim muzik gruplarindan biri. * bence cok basarililar.
16. yurdumdaki en dogru dürüst adamlardan mütevellit modern rock grubu. samimi.
17. 26 mart 2004'de (bugun) okulumuzda cok guzel bir konser vermis olan ve konserin tüm gelirlerini sokak çocuklarına bağışlamış olan saygı duyulası, sevilesi basarili modern rock grubu. soylediklerine gore yeni albümleri yani 4.albümleri 10-15 nisan arasında piyasada olacakmış. ilgilenenlere duyurulur. * *
18. bir uyuşturucu çeşidi
19. ve hayat herşey yolundayken dur dedi artık...
20. 20 nisanda 4.albüölerini yayınlayacak olan grup.kendilerini çok severim.bütün şarkıları beni mutlu eder.
21. daha mutlu olamam ve beyaz gibi iki süper parçayı yaratan güzel grup
22. ' yaz yaz ' hadisesi de dahil yaptıkları her şeye saygı duyduğum özel, tepkili, duyarlı, bilinçli, rock ın muhalif gelenegini en anlamlı şekilde sürdüren turk grubu.
(bkz: harun tekin) ve (bkz: kerem kabadayı)kuruluşundan beri grubun üyeleri. (bkz: derin esmer) ve alper tekin' in gruptan ayrılması , (bkz: burak güven) ve (bkz: kerem Özyeğen) ' in gruba katılmalarıyla şu anki kıvama geldiler.
8 şarkılık bir kayıt için stüdyoya girdiklerinde çıkan sonuçtan öylesine memnun kaldılar ki bu, ilk albümlerinin (bkz: şehir) tabanını oluşturdu. 90'ların ortasında ada müzik etiketiyle yayınlanan 14 rock albümünden birer şarkının yer aldığı sular yükseliyor' a mor ve ötesi de 'yalnız şarkı' yla katıldı.sonrasında (bkz: bırak zaman aksın) ve (bkz: gül kendine) geldi.
grubun da destek verdiği nükleer karşıtı kampanya sayesinde akkuyu'da nükleer santral kurulması engellendi. her türlü toplum yararını gözeten aktivitede onları görmek mümkün.
23. alman lisesi mezunlarıdır bu grubun elemanları
24. (bkz: pis)
25. hayran olduğum türk grubu.bütün şarkıları eğlenceli ve duyguludur bence.ayrıca yeni çıkacak olan albümünü merakla beklediğim gruptur.(bkz: bir derdim var)
»
Alakalı olabilir!
- mor otesi
- mor ve otesi olmak
- mor ve gerisi
- mor ve catisi
- mor ve berisi

nedir.Net