mukemmel
1. eksiksiz, kusursuz, tam yetkin.

kaynak : tdk
2. ancak geçici bir süre için tam yerine oturabilecek bir sıfat.
3. dort dortluk
4. (bkz: kusursuzluk)
5. (bkz: çok mukemmel)
6. her zaman ve her zaman her açıdan kusursuz olan...
7. kamil kokunden gelen arapca kelime.
8. hiç varolmayan şey... ancak bi ütopya...
9. ing. excellent
10. elbette ki mükemmel vardır, mükemmel olmasa böyle bir kelime olmazdı. *
11. var olanin en iyisi.
12. *mailden alıntı*
sen mÜkemmelsİn ..

İyi bilinen bir konuşmacı, seminerine 20 dolarlık bir banknotu göstererek başladı. 200 kişinin bulunduğu odaya, bu parayı kim ister diye sordu ve eller kalkmaya başladı ve konuşmacı bu parayı sizlerden birine vereceğim fakat öncelikle bazı şeyler yapacağım dedi. parayı önce buruşturdu, ve dinleyicilere hala bu parayı isteyen var mı diye sordu, eller yine havadaydı.

bu sefer, konuşmacu peki bunu yaparsam dedi ve $ 20 i yere attı onun üstüne bastı, ezdi, pisletti ve para şimdi pis ve buruşuktu, fakat eller yine havadaydı ve o parayı herkes istiyordu. ve konuşmacı şöyle dedi arkadaşlarım burada çok önemli bir şey öğrendiniz, burada paraya ne yaptıysam hiç önemli değil onu yinede istiyorsunuz, çünkü benim ona yaptığım şeyler onun değerini düşürmedi, o hala 20 dolar.

hayatımızda çoğu kez verdiğimiz kararlar veya hayat şartları nedeniyle hırpalanır, canımız acıtılır, yerden yere vuruluruz, kendimizi kötu hissederiz, fakat ne olduğu yada ne olacağı önemli değil, hiçbir zaman değerimizi kaybetmeyiz, temiz yada pis, hırpalanmış yada kırılmış, bunların hiçbiri önemli değildir.

seni sevenler senin ne kadar değerli olduğunu her zaman bileceklerdir, hayatımızın değeri ne yaptığımız, veya kimi tanıdığımızla değil kim olduğumuzla alakalıdır.

sen mükemmelsin, bunu asla unutma. her zaman elinde olanları düşün olmayanları değil......

13. yıllardır arıyorum, soruyorum bulamıyorum, neredesin ey mükemmel dost, mükemmel aşk, mükemmel iş, mükemmel x, mükemmel y...
14. mukemmelik asla ulasılamayan anlamını da tasımaktadır* ulasılabilen hic bir nokta mukemmel olmayacak olan ise ozelligini kaybedecektir, mukemmellik olgusunun yasamasının ve anlamını korumasının en kilit noktası budur. *
15. (bkz: perfect)
16. harika, muhteşem, mükemmel,müthiş,süper bütün bu kelimeler galatasaray'ı anlatmaya yetmiyor.*
Alakalı olabilir!
- mukemmel suc
- mukemmel gaz
- mukemmel abi
- mukemmel uyum
- mukemmel sayi

nedir.Net