murat karayalcin
1. bir dönem ankara büyükşehir belediye başkanlıgını yapmış; samsun Çarşamba dogumlu, bu donemde shp'den tekrar ankara büyükşehir belediye başkanı adayı kişi
2. evde yemek yerken tuzu bile "eööee oradannnn, öeeaöea tuzu uzath bakalım hanımh!" şeklinde mitingde konuşur gibi istediğini tahmin ettiğim insan.
3. 28 mart 2004 secimlerinde shp ankara buyuksehir baskani adayi
4. halen başkanı olduğu shp'nin ismini sodep yaparak solu birleştireceğini düşünen adam. sol partilerle puzzle oynayan adam da denebilir.
- şimdi shp ile chp'yi birleştirelim. hımm olmadı
- Şimdi chp'den shp'yi çıkartalım. hımm olmadı
- şimdi shp'yi sodep yapalım. hımmm.......
5. bir turlu ankara buyuksehir belediye baskani olamamis siyasetci
6. sol oylari bolerek ankarayi melih gokcek'e teslim eden ankarali turgut turevi abuk siyasetci.
7. vaktiyle batıkent projesini yöneten, geliştiren ve sosyal demokratların bir destanı haline getiren kişidir. bu saygınlığına rağmen siyasetin içinde varolamamıştır.

kendisiyle yapılan bir röportajdan alıntı:

" hesap yapmayı bilmeyenler, taş ustune taş koyamayan insanlar diye bilinen sosyal demokratlar milyonlarca taş üstüne taş koydular ve dünyanın en büyük toplu konut projesini gerceklestirdiler. hem de bir sivil toplum çatıs altında, yani bir bakanlık filan değil, kent-koop. belediye de yoktu... elbette onların da katkısı oldu ama sorumluluğu sosyal demokratların oluşturduğu bir sivil toplum üstlendi. zaten birleşmiş milletlerin dünya konut yılı ödülünü de aldık. "
8. zamanında radikal islamcı gruplar tarafından "angut murat" lakabı takılan angut.
9. bahsedildiği gibi hiç bir zaman büyükşehir belediye başkanlığı kazanamama gibi bir başarısızlığı bulunmayıp, melih gökçek karşısında büyükşehir belediye başkanlığını kazanan fakat başbakan yardımcılığı uğruna daha sonra bu görevden ayrılan insan
10. bugün yapılan shpnin 2. olağan kurultayı sonunda yine başkanlığını ilan etmiştir
Alakalı olabilir!
- murat karayilan
- murat karahan
- murat yalcintas
- murad kayacan
- murat yakin

nedir.Net