natural born killers »
1. mickey and mallory knox un hayatini ele alan ilk bi reality show gibi basliyan sonralari normale donen iki sayko nun evlenmesinden sonra kendilerini cinayetlere vurmasini konu alan cok guzel bir soundtrack e sahip olan film..
2. soundtrackide film gibi mükemmeldir.izlemeyen varsa hiç durmasın hemen izlesin.
3. filmin girisinde i put a spell on you sample'i vardir..
4. hikaye quentin tarantino'ya aittir.
5. arşivinizde bulunması gereken filmlerden biridir.
6. köprüdeki evlenme sahnesi ve background'daki animasyonlarla dimağlarda ayrı bir tad bırakan film...mallory ve mickey'in kendi gerçekliklerine geçtikleri zamanları gerek teatral gerekse animasyon destekli ifade edilmesi ile etkileyiciliğini artırmış şaheser...
ayrıca şu da bir gerçektir ki !!!..herkesin içinde bir şeytan olduğunu bu film sayesinde üzerimde test ettim...şöyle ki!..filmden çıktığımda ters hareket yapan birine yanımdaki en sivri şeyle saldırabilirdim..akıllı davranmışım..
7. katil doğanlar adıyla vizyona girmiştir
8. nederlerse desinler kesinlikle bir ask filmi...
9. (bkz: sebepsiz yere asiri unlu olan filmler)
10. seyrettikten sonra insanda sokağa çıkıp,herkesi öldürme isteği uyandıran film
11. (bkz: oliver stone)
12. izlerken "vaay ne piskopat film" dediğim,iki büklüm olup izlediğim dehşet filmlerden biri.ayrıca soundtracki ayrı bir güzeldir.(bkz: nine inch nails)
13. leonard cohen'in waiting for the miracle parçasıyla başlar.
14. - soylesene nasıl oluyor da sıradan bir insana, masum birine bakıp sonra da onu oldurebiliyorsun?
- masum mu? kim, sen mi?
- cinayet konusunda oyleyim kesinlikle.
- sadece cinayet her canlı soyle ya da boyle bunu yapıyor. mesela ormanı ele al. turler, diger turleri olduruyor. buna orman da dahil, sadece adına cinayet degil endüstri deniyor. ama olmeyi hak eden pek cok kisi tanıyorum.

ayrıca quentin tarantino, bu filmi oliver stone'a verdikten sonra pisman olmus, hatta filmi izlememis bile*. film guzel olmasına guzel, ama insan "bunu quentin tarantino cekseydi nasıl olurdu acep" diye dusunmeden edemiyor...(bkz: tarantino otuz bır cekse izlerim)
15. juliette lewis harikaydi.
16. - the whole world's comin' to an end, mal!
- i see angels, mickey. they're comin' down for us from heaven. and i see you ridin' a big red horse, and you're driving them horses, whippin' 'em, and the're spitting and frothing all 'long the mouth, and the're coming right at us. and i see the future, a vision of death, 'cause you and i, we're angels...
- i love you, mal.
- i know you do baby, and i've loved you since the day we met.
17. (bkz: woody harelson)
bu insan saçı uzunken hiçbişeye benzememektedir.. ancak filmin sonlarına doğru kafayı kazıyınca baya bi hoş olmaktadır.. acep bu etkiyi hapisanede verdiği röportajda gayet cool* olması ve karizması mı bırakmaktadır? *
18. oliver stone'un çektiği en güzel filmdir.
19. quentine tarantino yazmıştır. oliver stone da yönetmiştir. kesinlikle izlenmesi gereken filmlerden biridir. başrollerinde woody harelson ve juliette lewis vardır. ayrıca robert downey jr sunucu wayne gale tommy lee jones da hapishane müdürü rolüyle karşımıza çıkar. filmin soundtrackleri süperdir kesinlikle dinlenmesi gerekir. bu filmin ayrıca bir çok ayrıntısı sık sık karşımıza çıkar. filmden bir görüntünün cnbc e de reklam olarak kullanılır ve filmin soundtrackleri de radyo eksen' de sık sık çalar. filmde bazı sahneler siyah beyaz olarak kullanılmıştır. tarantino bunun hayvanların bakışı olduğunu söylemiştir.**
20. (bkz: sweet jane)
(bkz: born bad) (#675373)
21. psikopat iki asigin isledigi seri cinayetleri konu alan bu film, medya cilginligina super gondermeler yapmaktadir. film degil tekrar tekrar izlemek, gun icerisinde birkac kez ardarda izlenebilecek kadar etkileyicidir. filmi izlerken bizim asik katilleri, mickey & mallory knox, savunursunuz elinizde olmadan. radyo eksen'de arada bir giren acikli bir sesin soyledigi su satirlari (ne yazik ki boyle bir sarki yoktur sadece filmin bir parcasidir)
"you took my heart then took my soul
oh it's such a sin
i guess i was born
naturally born
born bad" filmde mallory knox karakterini canlandiran (bkz: juliette lewis) soylemektedir ve bu satirlar insan yaptigi hatalarin nedenlerini ararken kisa ve oz bir yanit olarak gelirler akla.
22. quentin tarantino'nun filmi gördükten sonra oliver stone'a "piç" diye bağırıp filmden isminin çıkartılmasını istediği, her ne kadar tarantino'nun istediği şekilde olmasa da mükemmel bir film.
23. bana carandiru'yu hatirllatti o hapishane sahneleri.
24. filmden sonra "yaw biz katilleri gorduk de, doganlar nerde" denilmesi muhtemeldir.
25. muhteşem bir aşk hikayesi..*
»
Alakalı olabilir!
- natural born loser
- naturalbornskanker
- natural born nuser
- natural blues
- natural born admin

nedir.Net